10 серпня проведено сімнадцяту сесію районної ради

 
 
    10 серпня 2017 року в залі засідань будинку рад відбулося пленарне засідання сімнадцятої сесії районної ради сьомого скликання, яке провів голова районної ради Микола Орендарчук. У роботі сесії взяли участь депутат обласної ради Леся Онищак, голова районної державної адміністрації Олег Недогода, голови територіальних громад району, начальники окремих управлінь і відділів районної державної адміністрації, керівники підприємств, установ і організацій району, представники правоохоронних органів та місцевих засобів масової інформації. На сесії були присутні Сергій Чубань, начальник управління транспорту, дорожнього господарства та оборонно-промислового комплексу, Геннадій Андреєв, заступник начальника з ремонту та експлуатації, утримання автомобільних доріг, Іван Берестовий, завідувач відділу правового захисту та охорони праці Черкаського обкому профспілки працівників освіти і науки України.
   Відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту районної ради питання, внесені до порядку денного сесії, попередньо розглядалися на засіданнях постійних комісій та погоджувалися президією районної ради.
    Проекти рішень були розміщені на офіційному веб-сайті районної ради, надіслані на електронні скриньки народним обранцям району та роздані у паперовому варіанті присутнім на сесії депутатам.
   До порядку денного сесії було включено 19 питань. Питання про створення комунальної установи «Монастирищенський районний методичний кабінет» та про внесення змін до структури і чисельності установ охорони здоров’я на 2017 рік були зняті з порядку денного пленарного засідання.
  На початку роботи депутати заслухали інформацію про хід виконання Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв Монастирищенського району на 2016-2018 роки, про що доповідав та надавав відповіді на запитання депутатів Юрій Баранюк, начальник відділу економічного розвитку та житлово-комунального господарства РДА.
  У зв’язку із проведенням на базі Монастирищенської спеціалізованої школи-інтернат І-ІІІ ступенів «Обдарованість» восьмиденного українсько-американського табору для реалізації участі в проекті Camp GLOW депутати внесли зміни до районної програми «Вчитель» на період до 2021 року, передбачивши додаткові 76 тисяч гривень для вищевказаних цілей, а також внесли зміни до районної програми благоустрою та утримання центральної площі міста на 2017-2020 роки, додавши до неї перелік робіт, відповідно до проектно-кошторисної документації затвердили їх вартість на суму 12 млн. гривень, які передбачено виділити з державного і місцевого бюджету, та погодили внесення змін до структури і чисельності установ освіти району на 2017 рік.
  У ході роботи народні обранці внесли зміни до районного бюджету. Необхідність внесення змін зумовлена розподілом трансфертів з обласного та державного бюджетів, передачею інших субвенцій районному бюджету місцевими радами та перерозподілом видатків між галузями. Після проведеного обговорення депутати районної ради погодили внесення змін до районного бюджету на 2017 рік, а саме: збільшення доходів по статті «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот» на суму 8 640 500 грн. Крім того, збільшено дохідну частину по статті «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» на суму 404 000 грн., які передбачено використати  для придбання медичного обладнання та предметів довгострокового користування для Монастирищенської ЦРЛ.
   За рахунок передачі субвенцій районному бюджету кошти у сумі 23 000 грн. буде виплачено на такі потреби:  компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян на суму 5 000 грн. (Княжекриницька сільська рада),  придбання вікон для Шарнопільського НВК І – ІІІ ступенів на суму 13 000 грн (Зарубинецька сільська рада), на виконання районної цільової програми «Призовна дільниця на 2017-2018 роки» на суму 5 000 грн. (Терлицька сільська рада).  
     По загальному фонду за рахунок перевиконання дохідної частини станом на 01.08.2017 передбачено виділення коштів по статті «Компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян» на суму 137 612 грн. (ухвала Господарського суду Черкаської області від 11.07.2017 № 925/649/17), в тому числі, судовий збір 3200 грн., по статті «Первинна медична допомога населенню» на суму 50 000 грн. (придбання туберкуліну), по статті «Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню» на суму 3 600 грн. (придбання шин медичних Дітрекска) та на суму 135 000 грн. (придбання електрокардіографів ЮКАРД – 100 (три або шестиканальний) для передачі в оренду Монастирищенському відділенню КУ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради». Крім того, виділено кошти у сумі 1 150 000 грн. для надання субвенції обласному бюджету на придбання спеціалізованого автомобіля класу «В» для обслуговування населення Монастирищенського району для КУ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради», а також кошти у сумі 200 000 грн. для надання субвенції обласному бюджету для реалізації заходів обласної програми фінансування ремонту доріг державного і місцевого значення, які проходять територією Черкаської області, та розвитку дорожньої інфраструктури на 2016-2018 роки.
   171 689 грн. передбачено на придбання циркуляційних насосів для Цибулівської ЗОШ І –ІІІ ступенів, ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Коритнянського НВК І-ІІІ ступенів та лінгафонного кабінету для інноваційної школи Монастирищенського НВК «Ліцей – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів «Ерудит». Кошти у сумі 90 000 грн. виділено на придбання матеріалів для ремонту спортзалу Халаїдівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 та ремонту приміщення інноваційної школи МНВК «Ліцей-ЗОШ І-ІІІ ступенів «Ерудит»; кошти у сумі 220 000 грн. виділено на оплату послуг по монтажу котлів Шабастівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ремонт теплотраси Халаїдівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ремонт приміщення МНВК «Ліцей- ЗОШ І-ІІІ ступенів «Ерудит», повірку лічильників, монтаж фланців газопроводів, оплату послуг по виготовленню проектної документації термомодернізації навчальних приміщень ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 та Цибулівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, 30 000 грн.  -  на оплату відряджень у зв’язку зі зростанням вартості добових, по статті «Надання загальної середньої освіти загальноосвітніми школами-інтернатами» передбачено виділити кошти на суму 32 000 грн. на придбання постільної білизни та рушників.
   По статті «Інші субвенції» кошти у сумі 180 000 грн. виділено для надання субвенції Бачкуринській сільській раді на будівництво водогону.
   Під час обговорення питання про затвердження нової редакції Статуту Монастирищенського районного будинку культури, його було знято із розгляду та направлено на доопрацювання.
   Депутати районної ради розглянули низку питань, що стосуються управління майном комунальної власності, зокрема, передбачено створити з 01.09.2017 на базі сільського фельдшерсько-акушерського пункту с.Івахни підрозділ комунального закладу «Монастирищенський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Монастирищенської районної ради Черкаської області амбулаторію загальної практики сімейної медицини с.Івахни з прикріпленими до неї селами  Долинка, Лукашівка, Тарасівка, Балка, надано в користування на умовах позички  Івахнянській сільській раді автомобіль ВАЗ 2106, а центру первинної медико-санітарної допомоги - комплект комп’ютерної техніки.
  Крім того, депутати надали дозвіл  відділу освіти райдержадміністрації на придбання двох котлів для Шабастівської загальноосвітньої школи, трьох насосів для котелень Цибулівської загальноосвітньої школи, Монастирищенської загальноосвітньої школи №2 та Коритнянського навчально-виховного комплексу; погодили Монастирищенському комунальному спеціалізованому лісогосподарському підприємству виділення Лукашівській сільській  раді пиломатеріалів для облаштування обрядового залу.    Проголосували депутати і за вихід зі складу співзасновників друкованого засобу масової інформації газети «Зоря».
  Депутати районної ради не підтримали повторне звернення райдержадміністрації щодо призначення Ніни Завертаної завідувачем районного методичного кабінету.
      У ході роботи сесії народні обранці району затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок: в адмінмежах Петрівської сільської ради (за межами населеного пункту) фермерському господарству «Вікторія» площею 17,9641 га для рибогосподарських потреб за рахунок земель водного фонду; в адмінмежах Княжекриницької сільської ради (за межами населеного пункту) фермерському господарству «Ладіс»  площею 30,8777 га для рибогосподарських потреб за рахунок земель водного фонду. А також затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки загальною площею 11,4200 га сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва із земель державної власності для продажу права оренди на неї на земельних торгах, яка розташованаза адресою: Черкаська область, Монастирищенський район, Терлицька сільська рада (за межами населеного пункту).
  Після завершення роботи сесії голова районної ради та голова райдержадміністрації провели робочу нараду з сільськими головами.

Виконавчий апарат районної ради

 

Повернутись