ВКЛОНІМОСЯ ВЕЛИКІЙ ПЕРЕМОЗІ

 


    9 травня – особливий день. Це день радості і  болю.  Це велике свято, бо ми намагаємося усвідомити і зрозуміти подвиг народу. Та найбільше радості й піднесення цей день несе ветеранам, недарма вони «цей день наближували, як могли».
   Людно зранку на вулицях райцентру. Навіть і саме містечко видається іншим -  урочистим, святковим.
    Колона розпочинає свою ходу від центральної площі міста. Очолюють колону ветерани і, якщо прислухатися, чути як дзвенять медалі й ордена, створюють свій особливий марш для тих, хто виборов нам мирне небо і таку солодку свободу. Розносяться над головою до болю знайомі мелодії, які відтворює духовий оркестр. Проте ніякими словами не описати урочистості події, що відбувається потім – масове покладання вінків до меморіального комплексу «Обеліск Слави». Саме цієї миті кожен із присутніх усвідомлює важливість тієї події, яка відбулася 68 років тому,  Перемоги. Для вічності – то зовсім малий відрізок часу. Для солдатів і захистників вітчизни – то ціле життя, обпалене вогнем війни. Важко уявити, що довелося їм пережити, які випробування пройти. І немає меж людській вдячності за подвиг, який здійснив кожен з сивочолих ветеранів.
   Під час урочистого мітингу до поважних ветеранів та присутніх монастирищан зі словами вітання звернулися голова райдержадміністрації Володимир Басанець, голова районної ради Ігор Нестеренко, міський голова Олександр Тищенко, військовий комісар Ігор Святий, голова районної ради ветеранів Микола Терещук та учень Монастирищенського ліцею «Ерудит» Ярослав Кузьменко.
  …Крокує колона. Впевнено, цілеспрямовано. Колись так само наші герої ринули у бій, щоб знищити коричневу чуму, щоб звільнити окуповані землі та села.
 …Ось і перші квіти лягли до підніжжя меморіального комплексу. Наступні букети вдячні земляки поклали на холодні мармурові плити із надписами сіл Монастирищини. У шанобливій повазі перехожі схилили голови і перед могилою Невідомого солдата.  
 …Палахкотить полум’я Вічного вогню, як символ пам’яті, проте не зігріти йому серця тих, хто в Другій світовій втратив рідних і близьких…

Відділ з питань організаційного забезпечення та внутрішньої політики

 

Повернутись