22 січня - день Соборності України !

 

Вельмишановне  товариство !
 
      Щороку двадцять другого січня– як  пам’ять про вікопомний день року 1919-го - ми відзначаємо державне свято – День Соборності України, і тим стверджуємо глибинну значущість, доленосність для нашого народу самого поняття “соборність”.
 
      Відзначаючи сьогодні 96-ту річницю проголошення Акта Злуки Української та Західноукраїнської народних республік, ми, як ніколи раніше, усвідомлюємо значення єдності всієї української  землі, всього народу, всіх громадян країни. Саме сьогодні – в час, коли українці піднялися на захист своєї держави, коли за історичну правду і справедливість щодня ллється кров – ми сповна відчуваємо сакральний зміст Соборності.
 
     Цей день, безумовно, належить кожному з нас – як  символ єднання України, як загальний для всіх, непорушний національний орієнтир на майбутнє, як нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.
 
     Адже саме суспільна, духовна і територіальна єдність України є найважливішою умовою для поступу та успіхів держави.
 
     Ми віримо, що територіальна цілісність України, скроплена кров’ю незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки - це не тільки суспільна потреба, а й моральний імператив берегти світлу пам'ять незліченних жертв, протягом віків принесених українським народом на алтар незалежності, соборності, державності.        
 
   Територіальна цілісність України, її унітарний і соборний характер – це не просто політико-правові категорії, а основи і гарантії вільного, заможного і безпечного життя Українського народу в його життєвому, прадавньому і сучасному просторі. День Соборності чітко фіксує наш зв’язок з історичною та національною традицією.Він продовжує зусилля мільйонів наших попередників, які працювали і боролись за велику єдину Україну.
 
   Єдність України – це жива і незнищенна матерія, в якій рівною мірою присутні духовні начала і, водночас, практичні життєві завдання на щодень. Сенс єдності повинен полягати в нашій з вами повсякденній особистій праці, у благополуччі всіх мешканців країни, в економічному зростанні, в зміцненні національної безпеки, кордонів і власне самої держави.   
 
   Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій ми можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо ж ідеал власної соборної держави, свободи і демократії.
 
     Бажаю вам, шановні монастирищани, міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України !
 
      Слава Україні !
 

 

Повернутись