25 років тому українці на референдумі проголосували за незалежність

 

Шановні жителі району!

   1 грудня 1991 року в Україні відбувся Всеукраїнський референдум щодо незалежності України, на якому волевиявленням народу було підтверджено Акт проголошення незалежності України, ухвалений 24 серпня 1991 року Верховною Радою України, за який тоді проголосували 346 народних депутатів.

  1 грудня 1991 року 90,92 відсотки виборців дали ствердну відповідь на запитання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». Не було жодного регіону, жодного населеного пункту, де ідея незалежності України не знайшла б підтримки більшості громадян.

   Зокрема, у Криму за незалежність проголосували 54,19 відсотка громадян, у Севастополі – 57,07 відсотка, у Донецькій, Луганській, Одеській та Харківській областях волю до власної держави виявили понад 80 відсотків громадян. В Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Хмельницькій, Черкаській, Вінницькій областях «за» проголосували більш як 95 відсотків громадян.

   Втретє за 350 років нашої героїчної і водночас трагічної історії – від Визвольної війни середини ХVІІ століття – Україна здобула самостійність. Саме Всеукраїнський референдум наділив прийнятий Верховною Радою Акт проголошення незалежності України тією юридичною силою, яка дозволила ствердити: Радянський Союз як об’єкт міжнародного права перестав існувати, а на політичній карті світу з’явилася нова незалежна держава – Україна. Вже наступного дня, 2 грудня 1991-го незалежність України визнали Польща і Канада, 4 грудня – Литва і Латвія. Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року пройшов в один день з першими виборами президента України, ним став Леонід Кравчук.

   За 25 років з того часу Україна стала сильнішою. Нам довелося із зброєю в руках захищати свою Незалежність. Ми усвідомили цінність права бути вільними. Сьогодні ми стоїмо на шляху великих змін. Змінюється світ навколо нас. На перший план виходить опора на власні сили. Від бажання кожного з нас підтримувати свою громаду, свою державу залежить, якою буде Україна у наступні роки, у якій країні будуть жити наші діти і внуки.

   Незалежність далася нам великою ціною. Маємо проявити таку ж єдність у питанні проведення реформ, як проявляли її у 1991, коли голосували за Незалежність, як проявляли її у 2014, коли фактично з нуля створювали армію. Маємо навчитися брати на себе відповідальність, за свою родину, за свою громаду, за свою Україну.

   Відповідальність, самоорганізація, самоврядність були сильними рисами української нації. Ці риси дали нам державність багато років тому! Зараз вони повинні допомогти нам перебудувати нашу країну! Зробити її заможною і сильною!

   Щиро вітаю жителів району і всіх українців із річницею Всеукраїнського референдуму за Незалежність!

   Слава Україні!

   Слава українській нації!

 

З повагою

Голова районної ради                                                 М.О.Орендарчук

Повернутись