26 травня на Монастирищину, зі святої гори Афон, прибула православна святиня Х ст. - список чудотворної ікони "Скоропослушниця"

                           

 

      
 

   Разом з весняним відродженням природи, православні християни з нетерпінням  очікують свята над святами, що дає всім надію на відродження духовне, свято торжества життя над смертю, підтвердження безмежної любові до Бога до нас, людей, - світлого Великодня. Цього року стежка долі пролягла до Івахнянського храму Божої Матері її образу «Почаївська». Храму, де і в негоду над головою височіє висока прозора блакить ясного неба. Адже за традицією, стіни та стеля в церквах на честь Богородиці повторюють небесні барви.
    Грандіозне свято розпочалося із Хресного ходу від храму Божої Матері «Почаївська», і до в’їзду в село – з боку Долинки, де й зустрічали Афонську святиню. Далі пішою ходою «Скоропослушницю» на руках несли до храму 6 чоловіків. А вже біля церкви – на
облаштованому з нагоди свята літньому олтарі та архієпископській кафедрі – відбулася Божественна літургія і молебень з нагоди урочистої зустрічі чудотворної ікони. Літургія проходила з благословення  та за участі правлячого Уманської та Звенигородської єпархії – архієпископа  Пантелеймона, а також священства з Київської, Вінницької та Черкаської областей, в супроводі хору Почаївської духовної семінарії. Загалом, до служби долучилося близько 20 священиків. Сприяли святкуванню і волонтери Уманського храму  Успіння Божої Матері.
   Святкове дійство з нагоди зустрічі святині із благодатної гори Афон, зібрало понад 3 тисячі вірян, саме стільки людей цього дня отримали нагоду приклонитися  до ікони та отримати в подарунок іконку – маленьку копію «Скоропослушниці» та масло, привезене спеціально з гори Афон. Черга бажаючих приклонитися до ікони пролягла далеко за межі воріт храму – у кілька десятків метрів вулицею.
   Ікона Божої Матері «Скоропослушниця» - чудотворна. Її благодаттю повертався зір сліпим, починали ходити каліки. Тому багато серед вірян було і тих, хто наразі потерпає від всіляких недуг, інвалідів на візках та тих, хто має надію на Боже сцілення.
   Самі ж віряни запевняють, що цього дня вони отримали справжнє Господнє благословення, мир, спокій і душевну рівновагу та щиро дякують організаторам за подаровану можливість побачити і приклонитися до величної святині.
     До цієї події священик Івахнянського храму Божої Матері «Почаївська» готувався ще з березня. Разом з вихідцем  із Івахнів, мешканцем  Санкт – Петербургу Максимом Мамчурем, він здійснив поїздку до Греції, на святу гору Афон, де й писалася ця ікона.
    Відтепер,  ця ікона належить Івахнянському храму, і кожен бажаючий може приклонитися до неї.
     «Скоропослушниця» - третя ікона в Івахнянському  храмі, яку привезли з священної гори Афон. Є тут ікона Божої Матері «Почаївська» та «Всецариця», біля якої моляться за сцілення та полегшення болю хворих на рак.
  Ікона «Скоропослушниця»  - часточка Благодаті Божої, яка витає над Афоном.
 І це – прекрасно.
 
Відділ з питань організаційного забезпечення та внутрішньої політики
Повернутись