Монастирищина схилила голову перед загиблими в часи голодоморів...

 
 
 
 
 
 
  В останню суботу листопада Україна в жалобі схиляє голову перед жертвами Голодоморів та політичних репресій. Голодомор – це жахлива сторінка нашого народу, на якій чорними літерами записані мільйони загиблих душ. У цей скорботний день весь український народ згадує трагедію вселенського масштабу. Не оминула страшна біда і наш район. Кожен населений пункт Монастирищини має свій чорний список … І до нині є свідки, які пережили жахливий голод і пам’ятають його до цих пір з болем у серці. 
  У рамках районних заходів із вшанування пам’яті жертв  голодоморів  1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років в Україні 28 листопада у місті біля пам’ятного знаку "Жертвам голодомору та політичних репресій" проведено мітинг-реквієм скорботи і пам’яті невинно убієнних у ті роки.
  У заході взяли участь голова районної ради Микола Орендарчук, голова районної державної адміністрації Олег Недогода, заступник міського голови Володимир Храновський, керівники та працівники структурних підрозділів районної ради, районної державної адміністрації, представники трудових колективів, молодь, громадськість, місцеві ЗМІ.  
  У ході заходу присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв голодомору, вклонилися їх світлій пам’яті та поклали квіти і пшеничні колоски до пам'ятного знаку, а також запалили свічки, як свідчення людського болю і скорботи.
  Священнослужителем Свято-Миколаївської церкви о.Олегом відправлено панахиду за померлими у роки голодоморів.
  Цього ж дня 16.00 монастирищани запалювали свічку вдома на підвіконні, в церкві, біля пам’ятників та пам’ятних знаків жертвам голодоморів, вшановуючи пам’ять мільйонів безневинно загиблих українців…
   Скорботні заходи відбулися у всіх територіальних громадах району.
 
Виконавчий апарат районної ради
Повернутись