29 січня відбулося засідання колегії районної державної адміністрації

 
 
 
 
   29 січня відбулося засідання колегії районної державної адміністрації, яке провів голова райдержадміністрації Олег Недогода. У засіданні взяли участь голова районної ради Микола Орендарчук, заступник голови районної ради Майя Фариба. 
   Відповідно до порядку денного на початку засідання завідувач сектору опіки та піклування служби у справах дітей райдержадміністрації Ірина Бабій інформувала присутніх про спільну роботу служби у справах дітей райдержадміністрації, виконавчих комітетів місцевих рад з питань профілактики насильства в сім’ях щодо неповнолітніх. Ірина Григорівна зазначила, що протягом 2015 року випадків насильства відносно дітей не виявлено, але на обліку служби  перебувала 1 малолітня дитина, що постраждала від насильства в попередній період (с. Аврамівка). Для порівняння, в 2013 році службою у справах дітей зареєстровано 3 повідомлення про вчинення фізичного насильствав сім’ї відносно дітей, у 2014 році – одне повідомлення. На початок 2016 року на обліку перебуває 1 дитина, яка зазнала  фізичного насильства.
   Станом на 01.01.2016 виконавчими комітетами сільських та селищної рад району обліковується  45 сімей, в яких виховується 98 неповнолітніх дітей. Упродовж 2015 року службою у справах дітей спільно з сільськими радами проведено обстеження умов проживання дітей в 37 сім’ях, про які надійшли повідомлення з різних джерел (цетральна  района лікарня, сільські ради, навчальні заклади, громадяни). Під час перевірок з дітьми та їх батьками  проведено бесіди щодо недопущення насильства в сім'ї, надано консультативну та психологічну допомогу. З метою підвищення обізнаності населення з питань попередження насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства в районі запроваджено інформаційні кампанії, з якими членів колегії та присутніх було детально ознайомлено.
   Про підсумки розгляду звернень громадян за 2015 рік доповідала Ольга Поліщук, завідувач юридичного сектору апарату районної державної адміністрації, яка зауважила, що за 12 місяців в райдержадміністрації розглянуто 263 звернення, з них 26 письмових, що надійшли з органів влади вищого рівня (29 за відповідний період минулого року), 77 -  на особистих прийомах (63 за відповідний період минулого року), у тому числі, до райдержадміністрації надійшло 160 звернень, у яких порушено 102 питання. Аналіз звернень, - зазначила виспупаюча, - свідчить, що найчастіше порушувалися питання щодо надання матеріальної допомоги – 46, сприяння у виділення земельних ділянок учасникам АТО - 24, переліку пільг учасникам АТО та членам їх сімей – 8, комунального господарства - 25, соціального захисту - 36, аграрної політики та земельних відносин - 42, транспорту і зв’язку - 11, житлові – 5, освітянські – 4, забезпечення дотримання законності та охорони порядку – 3, надання пільг та пільгову перевезення - 4, скарги на дії сільських голів - 3.
   Найчастіше до органів влади вищого рівня зверталися жителі міста Монастирище та прилеглого до нього села Нове Місто, селища Цибулів, сіл Тарнава, Леськове, Коритня, Івахни. Однією з головних причин звернень громадян до органів влади вищого рівня є недостатня роз’яснювальна робота щодо вирішення питань, які порушуються, зокрема вирішення земельних конфліктів, благоустрою населених пунктів тощо.
   Про хід виконання заходів райдержадміністрації «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів на період до 2021 року» інформувала головний спеціаліст управління соціального захисту населення райдержадміністрації Таїсія Левчук, яка звернула увагу присутніх на тому, що станом на 01.01.2016 на обліку в управлінні соціального захисту населення Монастирищенської райдержадміністрації перебуває 1906 інвалідів різних категорій. У 2015 році забезпечено 21 інваліда технічними та іншими засобами реабілітації, видано 54 направлення для виготовлення протезно-ортопедичних виробів, 69 інвалідам надано путівки для санаторно-курортного лікування і виплачено компенсації за невикористану путівку 4 інвалідам війни на суму 1440 грн. та  6 інвалідам загального захворювання й дитинства на суму 1440 грн. Крім того, районним центром зайнятості працевлаштовано 60 інвалідів різних категорій. Таїсія Григорівна зазначила, що особам з обмеженими фізичними можливостями створено необхідні умови для вільного доступу до організацій та установ, де вони працюють.
    У ході засіданні колегії було розглянуто проекти Програми правової освіти населення Монастирищенського району на 2016 – 2020 роки, Програми організації безкоштовного харчування учнів 1 – 4 класів та учнів 1 – 11 класів пільгових категорій Монастирищенських загальноосвітніх навчальних закладів на 2016 – 2017 роки, Програми роботи з обдарованою молоддю на 2016-2020 роки, районної цільової соціальної Програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на 2016 – 2020 роки, Програми «Шкільний автобус» на 2016 – 2020 роки, комплексної Програми забезпечення техногенної та пожежної безпеки на території району, вжиття заходів щодо ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій та подій на 2016 – 2020 роки, а також погоджено продовження терміну дії Програми розвитку зовнішнього освітлення населених пунктів в Монастирищенському районі до 2017 року. Під час розгляду проектів програм голова районної ради Микола Орендарчук звернув увагу їх розробників на більш якісну та професійну підготовку проектів програм.
    Члени колегії схвалили проекти рішень. З урахуванням зауважень та пропозицій будуть  прийняті відповідні розпорядження.
 
Виконавчий апарат районної ради
Повернутись