4 березня відбувся мітинг "Ні війні! Збережемо цілісність України"


 

    У вівторок, 4 березня, з ініціативи інтелігенції району на центральній площі міста зібралися близько двох тисяч монастирищан на мітинг «Ні – війні! Збережемо цілісність України». Незважаючи на те, що була друга година дня, на майдан прийшли працівники установ, підприємств, організацій, навчальних закладів, воїни-інтернаціоналісти, етнічні росіяни, небайдужі жителі Монастирища та сіл району, щоб висловити своє ставлення до незрозумілої позиції керівництва Російської Федерації, окремих політичних сил та їх лідерів щодо ставлення до Республіки Крим, де останнім часом відбуваються провокації, розгортаються  непередбачувані події та ін. Монастирищани зібралися, щоб висловити свою громадянську позицію, дати оцінку подіям, що відбуваються, морально підтримати жителів Кримського півострова, воїнів Збройних Сил України, які несуть там військову службу.
    Відкриваючи мітинг громадськості району, вчитель історії Монастирищенського НВК «Ліцей – ЗОШ І-ІІІ ступенів «Ерудит» С.М.Сачук наголосив: «Сьогодні тривога поселилася в наших серцях, що викликана останніми подіями в житті нашої країни. Хто б міг подумати, що Україна на 23-му році своєї незалежності опиниться під загрозою іноземної інтервенції, під загрозою втрати її територіальної цілісності і суверенітету. Чому так трапилося, що багатомільйонний український народ, який представляють різні національності, народ, який живе в мирі і дружбі, злагоді між собою намагаються розділити, зіткнути лобами, а територію України розірвати на шматки.
     Дії російського керівництва, яке під надуманим приводом, а саме, захисту російськомовного населення Криму, за ухвали Ради Федерації Росії1 березня ввели свої збройні сили на територію України. Все це є порушенням усіх принципів міжнародних відносин, зокрема Будапештського меморандуму. В зв’язку з такими діями з боку Росії Верховна Рада України звернулася до країн світу, які сьогодні висловлюють підтримку Україні. Ми сьогодні зібралися тут, щоб висловити своє ставлення до подій, заявити, що українці – мирна нація, засудити прояви агресії і в разі необхідності стати на захист нашої суверенної держави.»
   На мітингу висловили свої думки перед громадою жителі Монастирищини: етнічна росіянка, уродженка Поволжя Л.В.Каплун, почесний житель Монастирищенського району, колишні директор Монастирищенського машинобудівного заводу М.П.Дрига, виходець з Дніпропетровщини, офіцер запасу В.Ю.Яковлев, уродженець Луганщини М.Л.Трухін, місцева письменниця, Дипломант Всеукраїнського конкурсу романів та кіносценаріїв «Коронації слова 2013» З.В.Луценко, директор Летичівської ЗОШ І-ІІ ступенів В.І.Музика, позицію молоді озвучила Ю.В.Васелінга, від жінок Монастирищини виступили Т.М.Ковтун, А.М.Дудник. Від влади виступив перший заступник голови РДА П.В.Крак. Всі виступаючі закликали громадян нашої держави, всіх жителів району консолідуватися, згуртуватися навколо ідеї цілісності кордонів та суверенітету рідної батьківщини, щиро подякували українським солдатам, які гідно і чесно виконують військову присягу.
   За результатами проведеного обговорення мітинг прийняв резолюцію.

 

Виконавчий апарат районної ради

Повернутись