65 років тому було утворено Черкаську область

 До 65-річчя створення Черкащини містяни вишиють карту області

 65 років тому, у січні 1954 року, було утворено Черкаську область.

   Ідею про утворення нової області у складі Української РСР на офіційному рівні вперше було розглянуто 28 грудня 1953 року на засіданні найвищого політичного органу республіки – президії ЦК Компартії України. Головним мотивом доцільності утворення Черкаської області було “розукрупнення Київської області, наближення керівництва і обслуговування віддалених районів”.

   Пропозиції політичного керівництва республіки були сформульовані у поданні Президії Верховної Ради УРСР. На основі цього подання 7 січня 1954 року було видано Указ Президії Верховної Ради СРСР “Про утворення у складі Української РСР Черкаської області”.  Згідно цьому документу до складу Черкаської області включалися:

– з Київської області: 3 міста обласного підпорядкування – Черкаси, Умань, Сміла та такі райони в тодішніх адміністративних межах: Бабанський, Буцький, Вільшанський, Городищенський, Жашківський, Звенигородський, Канівський, Катеринопільський, Корсунь-Шевченківський, Ладиженський, Лисянський, Маньківський, Мокро-Калигірський, Ротмистрівський, Смілянський, Тальнівський, Уманський, Христинівський, Черкаський і Шполянський;
– з Полтавської області: Гельмязівський, Драбівський, Золотоніський, Іркліївський, Шрамківський і Чорнобаївський райони;
– з Кіровоградської області: Златопільський і Кам’янський;
– з Вінницької області: Монастирищенський район.

 За ініціативи жителя краю, волонтера Григорія Бабака та Черкаського обласного краєзнавчого музею в Черкасах розпочинається новий проект – створення карти-вишивки Черкаської області з характерними для кожного району вишиваними узорами. Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

Також ця карта буде присвячена 100-річчю Черкаського обласного краєзнавчого музею. Робота над проектом стартуватиме на День етнографа, який святкується 17 липня.

"Долучитися до заходу запрошують усіх бажаючих жителів та гостей Черкащини: професіоналів і аматорів, дорослих і дітей, навіть тих, хто не дуже вправно володіє голкою. Головне – добрі наміри та гарний настрій. З собою, за бажання, можна взяти голку для вишивання та акрилові нитки різних кольорів", − зазначають організатори.

 

7 січня 2019 року вишита карта Черкаської області буде представлена у музеї на виставці, а потім передана до фондів Черкаського обласного краєзнавчого музею.

 

Повернутись