8-9 травня День пам’яті та примирення й День Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні

 

 

   Шановні жителі району!

 
   Законом України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років” в Україні встановлено День пам’яті та примирення 8 травня. Таким чином, Україна розпочала нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. Її продовженням та утвердженням стануть меморіальні й урочисті акції, які мають відбутися 8–9 травня нинішнього року відповідно до Указу Президента України “Про відзначення у 2017 році Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні” від 28 березня 2017 року №84.
    У Другій світовій війні українці понесли людські втрати більше, ніж Велика Британія, Канада, США та Франція разом узяті. Загальні втрати України у цій війні оцінюються у 8-10 мільйонів життів. Кількість українських жертв можна порівняти із населенням сучасної Австрії. Протягом Другої світової війни бойові дії двічі прокотилися усією територією України. Харків, одне з найбільших міст України, переходило з рук у руки чотири рази.
     Наслідком зіткнення двох тоталітарних режимів стали небачені жертви як серед військових, так і серед цивільного населення України; територія між Карпатами і Доном перетворилася на криваві землі. Такою була для українців ціна відсутності власної незалежної держави. Українці боролися проти Гітлера та його союзників у арміях Польщі та СРСР, Канади і Франції, США та Чехословаччини, на фронтах Європи, Північної Африки та Південно-Східної Азії, на Тихому та Атлантичному океанах.
      Ніхто не має права монополізувати перемогу над нацизмом, а тим більше використовувати її для апології своєї імперської політики! Ця перемога – спільний здобуток всього прогресивного людства, антигітлерівської коаліції та народів колишнього Радянського Союзу. 
    Хочу звернутися до наших славних ветеранів. В рядах Червоної армії та радянських партизанських загонів, в лавах Української Повстанської Армії,у військових об’єднаннях країн антигітлерівської коаліції та європейських рухах опору ви рятували цілий світ. Ви відбили агресію проти України із заходу. І низький вам за це уклін.
    Та хіба не правда, що навіть у страшних снах ви не могли уявити, що після сімдесяти років миру в життя ваших онуків та правнуків війна увірветься до нас зі сходу?!
      Вперше за 70 років ми зі зброєю в руках знову захищаємо свою країну, суверенітет та територіальну цілісність держави. Це – неоголошена війна, нав’язана нашому народові путінською імперською політикою. Гідні слави своїх героїчних предків, українці встали на захист Батьківщини, виконуючи святий обов’язок в лавах Збройних Сил України та інших військових формувань. 
      Дорогі ветерани! Низький уклін вашому подвигу! Я висловлюю кожному з вас сердечну синівську вдячність за мужність у боях і важку працю в повоєнні часи, за стійкість та самопожертву. Переконаний, що ваші сила духу та непохитна віра у торжество добра над злом завжди надихатимуть нові й нові покоління українців на захист рідної землі та розбудову отчого дому.
     Міцного здоров’я вам і щастя на довгі роки, шановні ветерани! Нехай на нашій благословенній землі запанує мир, спокій і добро! Щиро вітаю всіх з Днем Перемоги над наци́змом у Дру́гій світові́й війні́! 
       Народ, який пам’ятає звитяги своїх предків – незборимий.
       Слава всім воїнам-переможцям у Другій світовій війні!
       Слава українським воїнам всіх часів і всіх поколінь!
       Слава Україні!
 
З повагою
 
Голова районної ради                                             М.О.Орендарчук
Повернутись