9 березня в місті Монастирище відкрили пам'ятник Тарасу Шевченку

                                                           

     У неділю, 9 березня, відбулося відкриття погруддя геніальному поету, генію, пророку України Тарасу Шевченку.  Захід проходив в рамках святкування 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря, до якого долучилися кількасот монастирищан та гостей міста. Погруддя Шевченку – нагадування нащадкам про єдність, згуртованість, прагнення до свободи та слова правди – вражає величчю та розкішшю. Пам’ятник являє собою двохметровий гранітний постамент, з викарбуваними на ньому словами із «Заповіту» та бронзовим барельєфом козака із кобзою. На постаменті встановлено бронзове погруддя Т.Шевченку, розміром 80 х 60 см.
   За доброю християнською традицією,  пам’ятник освятив протоієрей Олег Селецький. З відкриттям пам’ятника Шевченку в місті його жителів привітали: перший заступник голови районної державної адміністрації Петро Крак, заступник голови районної  ради Тарас Пачесюк, міський голова Олександр Тищенко, директор районного краєзнавчого музею Катерина Бульба. Зі словами вдячності за сприяння у виготовленні бронзового погруддя Шевченку до жителів міста звернувся автор ідеї та виконавець  цього величного дива ливарного мистецтва, почесний гість Монастирищини Володимир Мельник. Від молодого покоління монастирищан до учасників урочистостей, зі словами вдячності за багату творчу спадщину та непереборний, незламний дух свободи й любові в кожному творі Шевченка до України, звернулася учениця ліцею «Ерудит» Анастасія Мазурик.
    На закінчення урочистостей прозвучала пісня «Реве та стогне Дніпр широкий», що, як гімн України, кожним словом, возвеличує українську націю: єдину, непереборну та дружню.
 
 
Виконавчий апарат районної ради

 

Повернутись