Аби ми не забували, хто і звідки родом

 

Кожна епоха має своє покликання та своїх героїв. Маємо їх і ми, українці. Про Героїв Майдану, учасників неоголошеної війни з російським агресором та його посіпаками розповідає у своїх книгах журналістка, уродженка с.Княжа Криниця Валентина Розуменко.

16 липня в затишній читальній залі Монастирищенської центральної районної бібліотеки відбулася зустріч з письменницею, яка  презентувала другу свою книгу «Нескорені». На зустрічі були присутні бібліотечні працівники, вчителі, користувачі, представники ЗМІ, учасники літературного об’єднання «За покликом душі» керівник Катерина Бульба, мама Руслана Нищика, учасники АТО .

Валентина Розуменко постійно намагається бути на вістрі подій країни. Після поїздки до Непалу з групою відомих українських альпіністів подорожні нариси переросли в першу її книгу «Непал, або Подорож в Гімалаї». Наступну – «Майдан… Хто, якщо не я?» - було написано  під час буремних подій Революції Гідності 2013-2014 років; у ній зібрано 60 інтерв’ю з безпосередніми учасниками тих історичних перипетій. У грудні 2016 року побачила світ її чергова книга «Нескорені». «Той, що пройшов полон» - це розповідь про героя цієї книги – Романа Возного, жителя села Попудні. Під час війни був тричі поранений, двічі контужений, пережив жахи полону в підвалах служби безпеки бойовиків у Донецьку.

І ось знову друга книга «Нескорені». Валентина Розуменко розповіла про історію написання всіх своїх книг. Переповіла присутнім про жорстокі реалії і трагічні наслідки російської агресії, що спричинили кровопролитну війну, приклади жертовності і героїзму захисників України, які пройшли крізь пекельне горнило Дебальцевого, Іловайська, Донецького аеропорту, Степанівки, Світлодарської дуги та інших «гарячих» точок.

 На межі січня-лютого 2015 року до Монастирищенського району надійшло трагічне повідомлення про загибель 23-річного Руслана Нищика, жителя с.Аврамівки. Пам’ять про його мужність, честь, звитягу та непересічні людські якості назавжди залишиться в серцях рідних, близьких, земляків, бойових побратимів – усіх, хто знав, поважав та любив Руслана, справжнього патріота та героя рідної країни. Присутня на заході Євгенія Михайлівна Комар присвятила вірші «Полеглому сину», «Пам’яті загиблого героя», які ввійшли разом з розповіддю «Пробач матусю…» у книгу. Щиро, з сльозами на очах мама Руслана Нищика згадувала свого сина, його доброту і відданість Україні.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглого Руслана Нищика, всіх хто віддав своє життя за вільну Україну.

Зустріч пройшла в теплій, щирій атмосфері. Валентина Олександрівна Розуменко повідала присутнім цікаві факти про героїв книги, а її чоловік – Тарас Здоровило про події на Майдані, активним учасником якого він був. Автор подарувала другу книгу «Нескорені» Монастирищенській центральній районній бібліотеці, районній бібліотеці для дітей, мамі Руслана - Галині Нищик, Євгенії Михайлівні Комар.  А також багато присутніх придбали книги за власні кошти з автографом письменниці.

Присутні щиро дякували Валентині Розуменко за цікаву розповідь, побажали творчих успіхів в написанні нових книг і до нової зустрічі.  

Повернутись