АКТУАЛЬНЕ ПИТАННЯ

 
 
 ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Монастирищенської районної ради
Монастирищенського району Черкаської області
до Кабінету Міністрів України
 
   Депутати Монастирищенської районної ради Монастирищенського району Черкаської області стурбовані станом забезпечення фінансування галузей освіти та охорони здоров’я району. Передбачених у 2013 році бюджетом району коштів не вистачає на оплату захищених державою статей.
  Всі кошти, які мала у своєму розпорядженні районна рада, розподілені на утримання зазначених галузей, але забезпечити фінансування, передбачене нормативними матеріалами, немає можливості. З кожним роком збільшується доля заробітної плати та нарахувань на заробітну плату в загальному обсязі фінансування галузей. Це викликано тим, що мінімальна заробітна плата та тариф оплати праці працівника першого розряду тарифної сітки  ростуть в останні роки швидше, ніж загальний обсяг фінансування зазначених галузей району. Зокрема, при рості фінансування галузі освіти району до факту 2012 року 100,89%, темп росту оплати тарифу першого розряду складає 106,74%. Аналогічна ситуація в галузі охорони здоров’я. Керівництво району іде на непопулярні рішення, закриваючи сільські школи з малою чисельністю дітей, надає відпустки без оплати, залучає субвенції сільських та селищної рад тощо. Але цього недостатньо для забезпечення нормального функціонування галузей.
   Для фінансового забезпечення бюджетних установ району в 2013 році на рівні минулого року, крім розподілених радою коштів перехідного залишку, додатково необхідно 1970 тис. грн., яких в районному бюджеті немає. І це без видатків на ремонти та розвиток.
  Вирішити проблему можна шляхом збільшення фінансових нормативів бюджетної забезпеченості або змінення нормативних документів відповідних міністерств щодо оплати праці, чисельності, навантаження працівників бюджетних установ тощо.
  Враховуючи викладене, просимо при перегляді Державного бюджету передбачити фінансову допомогу Монастирищенському району на утримання у 2013 році установ освіти в сумі 1040 тис. грн. та установ охорони здоров’я в сумі 930тис. грн.
 
 
 
 
                                                                                 Прийнято на 24-й сесії
  Монастирищенської районної ради
                                                                                5 серпня 2013 року
 
 
 
 
Голова Монастирищенської
районної ради                                                                     І.І. Нестеренко

 

 

Повернутись