Бабин Яр.....Пам ятаємо

 

Бабин Яр – життя і смерть поруч…

«Бабин Яр – це трагедія всього людства.

Це трагедія, перш за все, єврейського і українського народів»

Івана Дзюба

Щорічно 29 вересня Україна в жалобі схиляє голови в пам’ять про тисячі безвинних жертв Бабиного Яру в Києві. Братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. З вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айнзанцгрупи СД разом із військовою та цивільною владою Києва. Жертвами нацистів стали євреї, роми, радянські військовополонені, українські націоналісти, пацієнти київської психіатричної лікарні, в’язні Сирецького табору та загалом усі ті, кого гітлерівці вважали своїми ворогами.

З метою інформування підростаючого покоління про трагічні сторінки української історії, виховання милосердя та толерантності Монастирищенською центральною районною бібліотекою були проведені: година жалоби «Трагедія в Бабиному Яру» в 10-А класі ліцею «Ерудит»  та презентація книг «Бабин Яр – життя і смерть поруч» для учнів груп №250 та 258 професійного ліцею.

 Бабин Яр – це некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених, які стали жертвами спотвореного світогляду та нелюдської жорстокості. Бабин Яр, як символ Голокосту і спільна могила жертв нацистського терору, нагадування про жахливий злочин, загальноукраїнське місце пам’яті, де знищено близько 100 тисяч жертв упродовж 1941-1943 років, є невід’ємною складовою національної пам’яті української держави.

Трагедія Бабиного Яру відзначається в Україні на державному рівні та є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів. Усі ми маємо пам’ятати про цей злочин, щоб ніколи знову не допустити його жахливого повторення.

 

 

Повернутись