Бібліотека це центр національно-патріотичного виховання молодих громадян України

Виховання у молодого покоління почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції нині визнані проблемами загальнодержавного масштабу. Метою патріотичного виховання є становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано розбудовувати її як суверену, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, знати свої права і обов’язки, цивілізовано відстоювати їх, сприяти єднанню українського народу, громадянському миру і злагоді в суспільстві.

На базі Монастирищенської центральної районної бібліотеки відбувся районний семінар для бібліотекарів сільських бібліотек на тему: «Бібліотека – центр національно-патріотичного виховання молодих громадян України». Відкрила семінар завідуюча організаційно-методичним відділом  Людмила  Пір’ян, яка висвітлила тему і завдання семінару та надала  консультацію  «Форми та засоби бібліотечного впливу на становлення громадянської позиції сучасного патріота незалежної держави», окреслила першочергові завдання бібліотек по популяризації літератури, що сприяє прищепленню почуття патріотизму.

На семінар був запрошений керівник Центру національно-патріотичного виховання Василь Музика, який  висвітлив події, котрі відбуваються на Сході,  країни, розповів про героїв АТО  і звернув увагу, що бібліотекарі – в якійсь мірі вихователі, порадники, вчителі, що працюють з   юними характерами, які ще формуються. І для цього у нас є невичерпне джерело знань – це книги, періодичні видання.  Бібліотекарі мали змогу переглянути відеофільми про Європу, Україну, про АТО.Змістовною була консультація для бібліотечних працівників за темою: «Роль бібліотеки у національно-патріотичному вихованні молоді» та історико-патріотична година «З глибин сторіч козацький клич», які провела завідуюча відділом обслуговування районної бібліотеки Оксана Мартиш. Присутні на семінарі переглянули відео-презентацію «Гетьман Іван Мазепа та його доба», яку підготувала бібліотекар Надія Павлюк.

Ще одним важливим питанням семінару стала бесіда-презентація «Сучасна українська література в патріотичному вихованні молоді»,  яку підготувала і провела бібліотекар Юлія Стецюк. Вона презентувала книги про події в Україні, що сколихнули весь світ - Майдан, Революцію Гідності, АТО на сході нашої держави.  Бібліотекар Лариса Мішечко провела цікавий огляд нової літератури  «З Україною у серці».

По закінченню семінару, його учасники мали змогу ознайомитися з книжковими виставками, обмінятисьдосвідом роботи. 

Повернутись