Чергова сесія обласної ради розглянула низку актуальних питань

   
    17 січня 2014 року проведено чергове пленарне засідання депутатів обласної ради. Сесію відкрила і вела голова обласної ради Валентина Коваленко. В роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, керівники Департаментів та управлінь облдержадміністрації, керівники районів, міські голови, члени координаційної ради сільських і селищних голів, представники інших обласних організацій та засобів масової інформації.
 
      Монастирищину на сесії обласної ради представляли заступник голови районної ради Тарас Пачесюк та заступник голови райдержадміністрації Олег Недогода.

    На початку засідання Валентина Коваленко у передбачений регламентом час проінформувала присутніх про свою роботу з часу обрання на посаду голови обласної ради. За підтримки депутатів головуюча надала слово для виступу голові облдержадміністрації Юрію Ткаченку.

    У ході сесії депутати розглянули ряд актуальних питань. Зокрема, затвердження звіту про виконання обласного бюджету за 2013 рік, внесення змін до рішення обласної ради від 30.01.2014 №28-1/VІ «Про обласний бюджет на 2014 рік».

     Підтримку депутатів отримали запропоновані до розгляду обласні програми: «Призовна дільниця» на 2014-2016 роки, програма вилучення, утилізації, знищення та знешкодження непридатних або заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів та тари від них на 2014-2015 роки та внесення змін до рішення обласної ради, спрямованої на розвиток фізичної культури і спорту в області, дію якої продовжено і на 2014 рік.

     Прийнято відповідні рішення щодо отримання спеціального дозволу на користування ділянками надр з метою геологічного вивчення, у тому числі на дослідно-промислову розробку, родовищ прісних підземних вод та надання гірничого відводу для розробки родовища корисних копалин ряду суб’єктів господарювання.

     Депутати скасували рішення обласної ради від 29.04.2011 №5-12/VI «Про протест прокурора області на рішення обласної ради від 29.05.2003 №9-9 «Про надання у користування мисливських угідь у Черкаській області»».

      Пленарне засідання прийняло низку питань щодо управління майном обласної комунальної власності. Більшістю голосів затверджено рішення про втрату чинності попередніх рішень обласної ради стосовно комунальних підприємств, продовження діяльності яких визнано недоцільним. Серед них -  Монастирищенське комунальне видавничо-поліграфічне підприємство «Мрія».

   Розглянули депутати і кадрові питання. Зокрема, Миколу Кондрацького призначено головним лікарем комунального закладу «Черкаська обласна дитяча лікарня». Щодо посади директора КП «Черкаське обласне об’єднане бюро технічної інвентаризації», то призначення запропонованого кандидата Руслана Магана було вирішено відкласти та провести всебічне вивчення думки колективу підприємства, щоб в подальшому врахуватиї їхню позицію.

    На сесії було також підтримано проект звернення до Президента України щодо скасування Указу Президента України №871/2004 від 06.08.2004 «Про присвоєння С.Б. Тулубу звання Герой України», а також звернення до Центральної виборчої комісії щодо звільнення Ольги Козько від виконання обов’язків голови Черкаської обласної виборчої комісії.

    Зважаючи на високу суспільну значущість законопроекту, депутати підтримали проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо місцевого самоврядування)».

     На пленарному засіданні також були розглянуті заяви ряду голів постійних комісій про складання своїх повноважень. Головою постійної комісії з питань планування, бюджету і фінансів замість Володимира Багрійчука обрано Станіслава Овчаренка; з питань регламенту, депутатської етики та місцевого самоврядування замість Анатолія Кузьмінського обрано Миколу Овчаренка і з питань правової політики, законності і правопорядку замість Віктора Гвоздя – Юрія Громовського.

     Окремими питаннями розглянуто заяви першого заступника голови обласної ради Володимира Вовченка і заступника Василя Касяна про дострокове припинення повноважень. Після схвалення обох питань депутати створили лічильну комісію для проведення процедури таємного голосування.

    Згідно з регламеном голова обласної ради запропонувала на посаду першого заступника кандидатуру Михайла Мушієка і на посаду заступника кандидатуру Юлії Воєводи.

     У результаті таємного голосування жодна з кандидатур не набрала необхідної кількості голосів.

     Процедуру висунення кандидатур було проведено вдруге. Цього разу у бюлетені для таємного голосування було внесено на посаду першого заступника Наталю Кравцову, а на посаду заступника – Миколу Овчаренка.

     Результати виявилися подібними. Жодну із кандидатур депутати обласної ради не підтримали.

   Таким чином, прийнято рішення сесію не закривати і продовжити консультації для узгодження нових кандидатур на вакантні посади.
 
Виконавчий апарат районної ради

 

Повернутись