Чергова сесія обласної ради

 

    27 грудня 2013 року під керівництвом голови обласної ради Валерія Черняка відбулась чергова двадцять сьома сесія обласної ради. У її роботі взяли участь голова районної ради Ігор Нестеренко,   голова райдержадміністрації Володимимр Басанець, керівники районів області, міські голови, керівники територіальних органів влади та структурних підрозділів облдержадміністрації, члени координаційної ради сільських та селищних голів, а також представники засобів масової інформації.
    На початку засідання голова обласної ради Валерій Черняк повідомив про результати повторних виборів народних депутатів України в одномандатних виборчих округах №194 та №197, переможцями яких, та представниками у Верховній Раді України від Черкакщини, відповідно стали – Михайло Поплавський й Леонід Даценко.
    Після затвердження порядку денного  депутати внесли зміни до обласного бюджету на поточний рік. Зміни, що завершують бюджетний рік, були викликані необхідністю змін в частині міжбюджетних трансфертів з державного й місцевих бюджетів та до місцевих бюджетів, перерозподілом призначень по головних розпорядниках коштів у межах затвердженого обсягу, а також зменшенням бюджетних призначень й асигнуваннями з резервного фонду.
    У частині міжбюджетних трансфертів з державного обласному бюджету збільшено обсяг додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів для спрямування на оплату праці й зменшено субвенцію на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату комунальних послуг й енергоносіїв. Здійснюється перерозподіл між районами області субвенцій на надання пільг з послуг зв’язку, перевезення тощо; фінансування Програм-переможців Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування; виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення прийомних родин та дитячих будинків сімейного типу за принципом «гроші ходять за дитиною», а також перерозподілу додаткової дотації з держбюджету районним на виплату допомоги по догляду за інвалідами І та ІІ груп внаслідок психічного розладу та інші.
    Наступним було прийнято обласну Програму економічного і соціального розвитку регіону на 2014 рік. Проект запропонованої програми до уваги присутніх представив директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Анатолій Костенко.
   Визначивши стратегічні напрямки розвитку Черкащини у наступному році, Анатолій Олександрович додав, що особлива увага в програмі надається розвитку села, а також відзначенню на високому рівні 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка, 60-річчя створення області та 70-річчя з дня визволення Черкащини від фашистських загарбників.
   У ході обговорення питання виступив голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Сергій Тулуб. Зокрема, він закликав депутатів підтримати Програму, виконання заходів якої забезпечить стабільну позитивну динаміку соціально-економічного зростання Черкащини, а також ознайомив присутніх з підсумками засідання Ради регіонів, що відбулася вчора під керівництвом Президента України Віктора Федоровича Януковича. Зокрема, за словами Сергія Тулуба, Президент України дав оцінку подіям останніх днів та діяльності органів влади, а також окреслив основні напрямки роботи на майбутній рік, наголосивши при цьому, що одним з головних завдань влади є недопущення потрясінь у суспільстві.
   У ході роботи депутати також обговорили питання про хід виконання обласних програм, зокрема, «Впровадження в Черкаській області проекту Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) та Європейського Союзу (ЄС) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду фаза – II» на 2011-2014 роки» та програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства області на 2010-2014 роки.
    Було схвалено рішення про формування базової мережі закладів культури обласного підпорядкування, метою якої є створення й затвердження переліків закладів культури базової мережі обласного підпорядкування задля їх збереження.
    Депутати підтримали погодження клопотання ряду підприємств області для отримання спеціального дозволу на користування ділянками надр з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку прісних підземних вод.
    Окремо депутати розглянули блок питань управління майном обласної комунальної власності, про що їх поінформував начальник відповідного управління обласної ради Володимир Семерей. Зокрема, було підтримано програму приватизації об’єктів обласної комунальної власності на 2014 рік; питання про передачу й списання майна обласної комунальної власності; встановлення пільгової орендної плати.
    Також було узгоджено кадрові призначення: на посаду головного лікаря комунального закладу «Черкаський обласний спеціалізований Будинок дитини» Черкаської обласної ради призначено Світлану Михно; на посаду директора комунальної установи «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради» – Владислава Свириденка; начальником комунальної установи «Черкаське обласне бюро судово-медичної експертизи» став Максим Федоренко, а Тетяну Калиновську було схвалено на посаду головного редактора газети «Черкаський край».
    Крім того, депутати підтримали внесення змін до рішення обласної ради «Про організацію щорічного обласного конкурсу на кращу сільську раду» та заслухали звіт постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської етики та місцевого самоврядування.
    За результатами голосування про присвоєння звання «Почесний громадянин Черкащини» Валерій Черняк привітав депутата обласної ради, ректора Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Анатолія Кузьмінського із отриманням заслуженої відзнаки.
     Завершуючи засідання чергової сесії голова обласної ради привітав усіх присутніх з наступаючими святами – Новим роком та світлим Різдвом Христовим, та побажав кожному, щоб наступний рік став для роком професійних здобутків, нових звершень, втілення у життя нових планів і задумів. Він також запросив усіх черкащан приєднатися до святкування 60-річчя області та взяти участь в урочистих заходах, що відбудуться 9 січня 2014 року в обласному центрі.
 
За інформацією Черкаської обласної ради
Повернутись