Члени Уряду розглянули ситуацію, що склалася в східних областях

 
 
7 квітня 2014 року Прем’єр-міністр України України Арсеній Яценюк провів засідання Уряду, головним питанням порядку денного якого став розгляд ситуації, що склалася у східних областях.

Звертаючись до присутніх, Глава Уряду зауважив, що на сьогодні вже напрацьований чіткий план дій щодо реагування на ситуацію, що склалась. Він також повідомив, що із цим планом дій до м. Харків відбув в.о. міністра внутрішніх справ України Арсен Аваков. Перший віце-прем'єр-міністр України Віталій Ярема, відповідальний за силовий і правоохоронний блоки, перебуває в Донецьку, де зараз проводить нараду.

Глава Уряду звернувся до жителів східних областей України:

«Абсолютно понятно, что идет реализация антиукраинского, антидонецкого, антилуганского и антихарьковского плана по дестабилизации ситуации. Плана, чтобы иностранные войска пересекли границу и захватывали территорию страны. Мы этого не допустим, – наголосив Арсеній Яценюк. – Уверен, что жители Донецка, Луганска и Харькова хотят жить в единой унитарной стране. Именно для этого мы начали процесс конституционных изменений – чтобы передать полномочия на места, чтобы каждый себя чувствовал достойным гражданином страны, который влияет на власть в Украине и в своей области».

Крім того, Арсеній Яценюк звернувся до представників еліт зі Східної України: «Наша спільна відповідальність – зберегти країну. Певен, що ніхто не хоче бути підлеглим сусідньої країни. Ми маємо свою країну, давайте її збережемо».

Як наголосив Глава Уряду, багатотисячні мітинги у східних регіонах, які були ще місяць тому, зникли: «Але зараз залишилося радикальне коло осіб від 1 до 1,5 тисячі в кожній області, зі специфічним російським акцентом, які, координуючи свою діяльність із спецслужбами іноземних держав, вчора вчинили заворушення і пішли шляхом захоплення адміністративних приміщень і дестабілізації ситуації».

За його словами, інформація стосовно відведення військ Російської Федерації від українських кордонів – лише демонстрація того, що начебто відвели війська: «Фактично ніхто військ не відводив».

Прем’єр-міністр наголосив, що будь-які заклики щодо федералізації є спробою знищення української державності: «Є сценарій, написаний Російською Федерацією, мета якого тільки одна – розчленування і знищення України та перетворення частини України на територію рабства під диктатом Росії. Цього не буде».

Він також наголосив, що Уряд буде вживати всіх правових заходів, а коаліція буде робити все для того, щоб у своїй країні українці самостійно вирішували, якою буде Конституція, якими будуть повноваження регіонів, як ставитися до мови, історії, культури тощо.

«Це наші внутрішні питання, нам не треба підказувати», – сказав Арсеній Яценюк.
Глава Уряду також наголосив, що перебуває у постійному контакті з силовим і правоохоронним блоками: «Як мені повідомили, в Харківській області ситуація вже дещо стабілізувалася. Певен, що ми наведемо порядок і в Луганській, і в Донецькій областях».
Повернутись