Делегація з Монастирищини взяла участь соборі, на якому було створено нову Українську помісну церкву

 

У суботу, 15 грудня, відбувся Об’єднавчий собор у Києві, на якому оголосили про створення нової Української помісної церкви, на якому обрали голову.

Делегація з Монастирищини теж взяла участь в об’єднавчому соборі.

У соборі взяли участь 190 осіб. Найбільше представників УПЦ КП: до складу делегації увійшли 42 архієрея і з ними по одному священику та звичайній людині. Загалом 126 делегатів. Кожен єпископ УПЦ МП також прийшов зі священиком та мирянином, всього – 30 осіб. Українська автокефальна православна церква підтвердила участь 12 єпископів (разом зі священиком і мирянами – 36 делегатів). Всі учасники собору отримали від Варфоломія офіційне запрошення, згідно з яким кожен з них міг взяти з собою одного священика і одного мирянина.

Об’єднавчий собор прийняв Статут Православної Церкви України та обрав Предстоятеля – Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Фактично, це буде перший визнаний Київський митрополит з часів правління Ярослава Мудрого.

Тепер новообраному предстоятелю потрібно відвідати Вселенського патріарха і отримати Томос про автокефалію Української православної церкви.

Об’єднавчий обор відбувся в Софіївському соборі, що є важливою історичною традицією. Саме в Софіївському соборі 1051 року був висвячений перший Київський митрополит Іларіон. Саме з праці Іларіона «Слово про закон і благодать» можна вважати початком  утворення незалежної української церкви.

Завдяки рішучості Президента України Петра Порошенка в Україні відбулося створення єдиної помісної православної церкви.

 

Повернутись