День Конституції України

    

 

   Щороку, 28 червня, в Україні відзначають День Конституції. Прийняття Основного Закону ознаменувало фундаментальне закріплення нашої незалежності, навіки закарбувало волю українського народу жити у власній суверенній, соборній державі. Конституція наголошує на абсолютній цінності людини, її життя і здоров'я, честі й гідності, недоторканності та безпеки. Основний Закон є визначальним чинником забезпечення державного суверенітету України, консолідації суспільства, створення належних умов для самореалізації особистості. Світовий досвід свідчить, що найуспішніше розвивається та суспільна система, в якій найбільш повно розкривається творчий потенціал людини. Саме вільна і відповідальна особа є головною рушійною силою сучасної цивілізації, творцем усіх складових суспільних відносин – політичних, економічних, соціальних, правових, етнічних, конфесійних, наукових, культурних.

    На жаль, сьогодні Конституція України працює не на повну силу, більшість конституційних норм і положень усе ще залишаються лише деклараціями. Та всі ми прагнемо, абизадекларовані права стали реальністю, щоб люди почували себе захищеними й упевнено дивилися в майбутнє. Коли кожен громадянин України відчує, що його життя, здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека дійсно визнані найвищою цінністю, тоді ми зможемо з гордістю заявити: Україна стала демократичною державою.

   Реальність повсякчас вимагає  удосконалення Основного Закону нашої країни, яке відбувається в гострих дискусіях і непростих пошуках справедливості й досконалості. Демократичний розвиток ніколи не був легким, тож наберімося терпіння й віри в те, що наступні покоління українців будуть жити в зовсім іншій країні, яку з гордістю можна буде назвати конституційно розвиненою та правовою європейською державою.    Давайте ж разом формувати вільне, справедливе, солідарне суспільство, потужну та заможну державу, що побудована на основах європейської демократії.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Повернутись