День судового експерта

   Вперше поняття судова експертиза з’явилося досить давно. В кінці 19 століття австрійський судовий слідчий Ганс Гросс створив новий напрямок науки, яке назвав криміналістика, а в 1893 році в Санкт-Петербурзі було створене перше офіційне заклад для проведення судової експертизи. З 1913 року такий заклад з’явився в Києві.

     Сьогодні судова експертиза надає неоціненну допомогу в судочинстві, оскільки висновок експерта є доказом у розслідуваної справи. Експертиза дозволяє встановити істину на основі наукових знань, тобто стоїть на сторожі прав і свобод людини, інтересів суспільства. Враховуючи значення судової експертизи, Президент України підтримав ініціативу громадськості і заснував День судового експерта України 4 липня кожного року.

      Ваша плідна праця та високий професіоналізм, відданість роботі, принциповість завжди є запорукою у встановленні справедливості українського правосуддя, захисту прав і свобод громадян, побудови в Україні правової держави. Важко переоцінити роль науково – дослідних інститутів судових експертиз України у розвитку судової експертизи. За роки свого існування вони стали лідерами серед організацій з питань науково – методичного забезпечення судово-експертної та оціночної діяльності в країні. Заслуговує поваги професійний рівень та діяльність незалежних судових експертів, більшість з яких входять до складу нашої організації.  

   Вітаючи всіх вас зі святом, бажаємо щастя, здоров’я, творчої наснаги, мудрості та рішучості, нових ідей, натхнення у всіх ваших справах та починаннях. Нехай удача та успіхи будуть Вашими постійними супутниками, а родинне тепло і затишок допомагають у виконанні почесного і відповідального професійного обов’язку.

Виконавчий апарат районної ради

Повернутись