День захисника України, свято Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва

 

Шановні монастирищани!

         У 2014роців Україні було встановлено нове свято – День захисника України, яке тепер відзначається щорічно 14-го жовтня, у день одного з великих православних свят запорізьких козаків – ПокроваПресвятої Богородиці.

         14 жовтня українці відзначають ще й  День українського козацтва. Унікальність нашої історії і нашого народу полягає в тому, що у козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. З давніх-давен українці повинні були відстоювати права на вільне існування, адже на нашу щедру і багату землю частенько зазіхали вороги. Саме козаки захищали кордони нашої держави від нападів турків, татар, ляхів. Головною ж заступницею запорозьких козаків була саме Богородиця. Покрова Пресвятої Богородиці – це свято, коли миз вірою і шаною дякуємо за те, що є на нашій землі вища сила, яка захищає та береже нас.

         Історія має властивість повторюватись. І вже в наш час нащадки славних патріотичних традицій козаччини – сучасні українці, виборюють у зовнішнього агресора право України самостійно обирати шлях розвитку, територіальну цілісність України, мир і спокій громадян. Сьогодні справа захисту української незалежності згуртувала і кадрових військових, і добровольців, і волонтерів, людей різних професій, тому коло тих, кого ми вшановуємо як захисників України, включає і їх. Це також день пам'яті та пошани всіх, хто впродовж століть боровся за свою землю і відстоював суверенітет України після здобуття нею незалежності. 

         З нагоди свята бажаю мужнім захисникам Вітчизни – воїнам і ветеранам Збройних Сил України, учасникам бойових дій на території інших держав, воїнам-миротворцям, фронтовикам міцного здоров’я, щастя, життєвих гараздів, родинного благополуччя. 

         Нехай Пречиста Богородиця береже нас від підступності ворогів, від чвар і розбрату, дає нам мудрість і терпимість одне до одного заради майбутнього України.

         З Днем Захисника України!

         Слава українським воїнам і слава Україні!

 

Голова районної ради                                                         М.О.Орендарчук

Повернутись