Депутати районної ради розпочали підготовку до роботи чергової сесії

 

   16 березня відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, охорони здоров’я, засобів масової інформації, молоді і спорту, яке провела його голова Ольга Ковальська. У роботі комісії взяла  участь заступник голови районної ради Майя Фариба.
   На початку роботи комісії Неля Залозна, головний спеціаліст відділу освіти районної державної адміністрації, внесла на її розгляд проекти районних програм. Зокрема, проект районної програми «Вчитель» на період до 2021 року, який спрямований на розв’язання проблем, пов’язаних зі створенням регіональної системи освіти, здатної забезпечити підготовку, професійну діяльність, післядипломну освіту, соціальний захист педагогічних працівників та забезпечення їх конституційних прав і гарантій,  а також проект районної програми роботи з обдарованою молоддю на 2016-2020 роки, мета якого полягає у створенні умов для надання системної підтримки обдарованій молоді, її творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку.
    Крім того, члени комісії ознайомилися із пропозицією відділу освіти райдержадміністрації щодо внесення змін до районної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти, а саме: внесення до програми додаткового розділу, у якому передбачено придбання шкільних наборів LEGO з програмним забезпеченням для вивчення окремих предметів у 1-10 класах, що здійснюватиметься за принципом дольової участі: 50 відсотків від вартості – за рахунок коштів обласного бюджету (у т. ч. залишку освітньої субвенції), 50 відсотків – за рахунок коштів місцевого бюджету (у т. ч. залишку освітньої субвенції) та інших джерел, не заборонених законодавством.
   Неля Залозна аргументувала необхідність ліквідації Теолинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів та утворення ліквідаційної комісії для проведення процедури припинення юридичної особи, яка передбачена законодавством, зазначивши, що ліквідація закладу проводиться у зв’язку із відсутністю освітніх запитів населення, так як переважна більшість батьків виявили бажання направити своїх дітей на навчання у Копіюватський НВК І-ІІІ ступенів. Присутній на засіданні Теолинський сільський голова Василь Подолянюк підтвердив дану інформацію та додав, що на черговій сходці села, проведення якої заплановане на 22 березня 2016 року, сільська громада розгляне питання подальшого використання шкільних приміщень.
   Головний бухгалтер відділу освіти райдержадміністрації Марія Возна звернулася до постійної комісії з проханням погодження внесення змін до структури і чисельності закладів освіти на 2016 рік, пропонуючи збільшити на 0,5 ставки посади медичної сестри Халаїдівської ЗОШ І-ІІІ ступенів у межах кошторису у зв’язку із необхідністю проведення медичних оглядів.
    Завідувач сектору з питань опіки та піклування служби у справах дітей РДА Ірина Бабій ознайомила присутніх із проектом районної програми із забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2016 – 2018 роки. Дана програма передбачає забезпечити соціальним житлом четверо дітей району, які належать до цієї пільгової категорії.
    Завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту РДА Олександр Каплун довів до відома членів комісії проект районної програми розвитку фізичної культури і спорту в Монастирищенському районі на 2016-2020 роки, основним завданням якої є залучення широких верств населення до масового спорту як важливої складової здорового способу життя, зміцнення здоров’я громадян, збереження, утримання та розвиток всіх ланок системи підготовки спортсменів високої кваліфікації, спорту вищих досягнень, вдосконалення матеріально-спортивної бази.
   На завершення засідання комісії було розглянуто депутатське звернення депутата районної ради Юрія Шатайла, адресоване відділу освіти райдержадміністрації.
   Після проведеного детального обговорення постійна комісія районної ради з питань освіти, культури, охорони здоров’я, засобів масової інформації, молоді і спорту підготувала відповідні висновки з розглянутих питань та рекомендувала винести їх на розгляд чергової п’ятої сесії районної ради.
 
Виконавчий апарат районної ради
Повернутись