Депутати районної ради зробили все можливе, щоб дитячі садки міста функціонували безперебійно

 

 
 
    Разом із набранням чинності нового Закону України «Про освіту» відбулися зміни й у Законі України «Про дошкільну освіту». Які основні зміни можна виокремити?
   Зміни до Закону України «Про дошкільну освіту» визначені в Прикінцевих та перехідних положеннях Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII. Новий закон визначає такі основні нововведення:
 
замінено словосполучення: 
- «дошкільний навчальний заклад» на «заклад дошкільної освіти»;
- «навчально-виховний процес» на «освітній процес»;
- посада керівника закладу дошкільної освіти  відтепер називатиметься «директор»;
- уточнено вікову періодизацію:
            немовлята (до одного року);
            ранній вік (від одного до трьох років);
            передшкільний вік (від трьох до шести (семи) років);
            молодший дошкільний вік (від трьох до чотирьох років);
            середній дошкільний вік (від чотирьох до п’яти років);
            старший дошкільний вік (від п’яти до шести (семи) років);
- доповнено форми здобуття дошкільної освіти. Новим законом передбачено, що діти старшого дошкільного віку (тобто з 5 років) обов’язково охоплюються дошкільною освітою відповідно до стандарту дошкільної освіти.
    Однак батьки самостійно обирають способи та форми, якими забезпечують реалізацію права дітей на дошкільну освіту. Можна й вдома прослідкувати, щоб дитина відповідала певному рівню.
   Згідно з законом, діти можуть здобувати дошкільну освіту за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють:
- у закладах дошкільної освіти незалежно від підпорядкування, типів і форми власності; 
- у структурних підрозділах юридичних осіб приватного і публічного права, у тому числі закладів освіти;
- у сім’ї – за сімейною (домашньою) формою здобуття дошкільної освіти;
- за допомогою фізичних осіб, які мають педагогічну освіту та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника, у тому числі які провадять незалежну професійну діяльність;
- за допомогою фізичних осіб - підприємців, основним видом діяльності яких є освітня діяльність.
 
Серед нововведень і таке:
  • Дітей прийматимуть у заклад з одного року (було з 2-х місяців).
  • Комплектування груп відбувається лише за віковими ознаками (були ще сімейні та родинні).
  • Так як у новому законі не передбачена норма державного нагляду за закладами освіти відділом освіти райдержадміністрації, як це було раніше, то і річний план роботи дошкільного закладу не потребує погодження з управлінням освіти, а його керівника призначає засновник.
  • Режим роботи закладу не погоджують з органами управління освітою та охорони здоров’я,
    Що стосується діяльності міських дошкільних закладів освіти, то варто зазначити, що у нашому місті останніми роками були частими скарги батьків дітей, які відвідують міські дитячі садки. Ці скарги пов’язані з тим, що кожного року упродовж майже його чверті (трьох літніх місяців та січня місяця) батьки не могли відвести своїх дітей до дошкільного закладу міста, так як жоден із закладів не функціонував у повноцінному режимі. Із пояснень міської влади – садки не працювали у зв’язку із недостатністю коштів у міському бюджеті.
    На одній із сесій районної ради її голова Микола Олексійович Орендарчук вніс пропозицію депутатам районної ради здійснювати фінансування дошкільних закладів міста за рахунок районного бюджету і дати, таким чином, можливість дітям розвиватися у закладі освіти, а їх батькам – займатися службовими та іншими справами, не переймаючись, на кого залишити свою дитину для догляду.
     Прийняттю цього рішення передував супротив місцевих органів виконавчої влади, яка аргументувала, що у районному бюджеті не вистачить такої кількості коштів, аби взяти на себе додаткові витрати на утримання дитячих садків міста, так як навіть міська рада не в змозі це зробити.
    Проте, завдяки згуртованій роботі депутатського корпусу районної ради, який розуміє необхідність безперебійної роботи дитячих садків та вболіває за проблеми своїх виборців і їх дітей, переважною більшістю голосів депутати підтримали пропозицію голови районної ради М.О.Орендарчука і прийняти поправку до рішення районної ради від 21 грудня 2017 року №20-3/VІІ «Про районний бюджет на 2018 рік», якою передбачили виділення коштів для фінансування безперебійної діяльності дошкільних закладів освіти на 2018 рік.
   Усі ми розуміємо, що при зміні засновника відбувається певна неузгодженість деяких організаційних питань, але можемо запевнити читачів та батьків дітей, що приводу для хвилювань немає і бути не може: усі дії засновником будуть проводитися відкрито і відповідно до чинного законодавства, як зазвичай і проводить свою діяльність Монастирищенська районна рада.
 
 
 
 
 
Виконавчий апарат районної ради
Повернутись