Діти Луганська - діти України

 

 Усвідомлюючи важливість та необхідність любові в підростаючого покоління до рідного слова, виховання справжніх патріотів України та бажання благодійності, працівники Монастирищенської центральної районної бібліотеки взяли участь в Всеукраїнській акції "Діти Луганська – діти України", ініційованої відомою українською письменницею  Світланою Талан та Луганською єпархією Української Православної Церви Київського Патріархату.

      В переддень Новорічних і Різдвяних свят на адресу Монастирищенської районної бібліотеки надійшла Благословенна грамота, в якій колектив бібліотеки«вшановується … за заслуги перед Помісною Українською Православною Церквою та побожним Українським народом, за благодійницьку діяльність та допомогу у розбудові Луганської єпархії» за підписом Єпископа Луганського і Старобільського Афанасія.

Діти – наша надія, наше майбутнє, якими вони виростуть – таким буде й майбутнє нашої країни. Багато дітей живуть на тимчасово окупованій території Луганщини і їм нелегко. Моральне право не дозволяє нам втратити ту невелику частину дітей, які прагнуть вивчати українську мову, зобов’язує врятувати незомбовані душі маленьких українців. Для них при Свято-Троїцькому соборі УПЦ КП, єдиному у Луганську, де ведеться служба українською мовою для дітей працює недільна школа. Її відвідують юні луганчани віком від 7 до 14 років, але їм бракує книжок українською мовою, альбомів для малювання, олівців, фарб, пензликів, кольорового паперу, настільних розвиваючих та пізнавальних ігор. Організатори акції закликали проявити милосердя й долучитися до благодійної акції по допомозі дітям, які опинилися у скрутному становищі. Участь в акції взяли українські письменники, волонтери, інтелектуальна еліта нашої країни, а також бібліотекарі районної книгозбірні, які на власні кошти закупили для дітей книги, канцелярське приладдя та підправили допомогу дітям на адресу церкви в місті Сєверодонецьк, яке перебуває на території підконтрольній Україні, а вже звідти організатори частинами передавали подарунки до Луганська. Приємно усвідомлювати, що бібліотекарі можуть активно впливати на духовний розвиток своїх користувачів. Майбутній Україні потрібні духовно багаті особистості, які знають і поважають свою історію, мову, прадавні звичаї і традиції. Віримо, що такі особистості є і будуть і на Сході України.

                                                              За даними Монастирищенської  ЦРБ

Повернутись