Діти - найбільша наша цінність

 
 
    Святим обов’язком дорослих є турбота про підростаюче покоління, наше майбутнє, нашу надію та, перш за все, найцінніший скарб, який може мати людина. Здоров’я кожної людини потрібно підтримувати і зберігати, починаючи з дитинства. Здорове повноцінне харчування, відповідний температурний режим, комфортний психологічний клімат повинні бути забезпечений дитині нами, дорослими:  вдома – батьками та рідними, в школі – педагогічними та технічними працівниками.
     Для створення ефективних умов освітнього процесу державою щорічно надається субвенція в рівній кількості на кожного учня району. При цьому, державна допомога включає в себе тільки заробітну плату вчителям та витрати на енергоносії (опалення, електроенергію), а забезпечення коштами на оплату праці прибиральниць, кухарів, підсобних працівників та іншого персоналу закладів освіти, а також харчування школярів, проведення ремонту приміщень та їх обслуговування  відбувається з районного бюджету та частково за рахунок добровільних внесків батьків.
    У районі функціонує 23 заклади загальної середньої освіти. Приміщення даних установ є комунальною власністю районної ради і потребують поточних та капітальних ремонтів. В міру наявних коштів районна рада вживає необхідних заходів для підтримання приміщень закладів освіти в належному стані.  Упродовж минулого 2017 року районною радою з бюджету району виділено кошти і проведено значний обсяг робіт для покращення матеріально-технічного стану приміщень закладів загальної середньої освіти, про що хочемо прозвітуватися перед виборцями від імені депутатів районної ради та її голови Орендарчука Миколи Олексійовича.
    Так за кошти районного і сільського бюджетів придбані і встановлені опалювальні котли у заклади загальної середньої освіти (далі - ЗЗСО): Шабастівський ЗЗСО І-ІІІ ст. – 2 шт., Халаїдівський ЗЗСО І-ІІІ ст. – 2 шт., Леськіський ЗЗСО І-ІІІ ст. – 1 шт., Цибулівський ЗЗСО І-ІІІ ст. – 1 шт., Летичівський ЗЗСО І-ІІ ст. – 1 шт.
   На умовах співфінансування (50% - обласний бюджет і 50% - районний бюджет) в Монастирищенський ЗЗСО І-ІІІ ст. «Ліцей «Ерудит» придбані і облаштовані 4 сучасні предметні кабінети: лінгафонний кабінет, кабінет хімії, кабінет біології, кабінет фізики.
Встановлено енергозберігаючі вікна та двері у приміщеннях таких установ:  закладу спеціалізованої освіти І-ІІІ ступенів спортивного профілю школи-інтернат «Обдарованість» – 23 шт. вікон та 12 шт. дверей,  Долинківського ЗЗСО І-ІІІ ст. – 5 шт. вікон, Лукашівського ЗЗСО І-ІІІ ст. – 4 шт. вікна, Княже-Криницького ЗЗСО І-ІІІ ст. – 6 шт. вікон, Коритнянського  ЗЗСО І-ІІІ ст. – 19 шт. вікон, Попуднянського  ЗЗСО І-ІІІ ст. – 27 шт. вікон, 1 двері, Монастирищенського ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 – 16 шт. вікон, Монастирищенського ЗЗСО «Ліцей Ерудит» – 1 вікно, 6 шт. дверей, Аврамівського ЗЗСО І-ІІІ ст. – 18 шт. вікон, Леськівського ЗЗСО І-ІІІ ст. – 14 шт. вікон, Копієватського ЗЗСО І-ІІІ ст. – 20 шт. вікон, Княжиківського ЗЗСО І-ІІІ ст. – 5 шт. вікон, Цибулівського ЗЗСО І-ІІІ ст. – 32 шт. вікон, Шарнопільського ЗЗСО І-ІІІ ст. – 36 шт. вікон, Халаїдівського ЗЗСО І-ІІІ ст.. – 8 шт. вікон.
    Разом з тим, проведено реконструкцію котельні Халаїдівського ЗЗСО І-ІІІ ст.
    Встановлено вузол обліку газу в Княже-Криницькому ЗЗСО І-ІІІ ст., Монастирищенському ЗЗСО І-ІІІ ст.№2.
     Проведено поточні ремонти санвузлів у ЗСО І-ІІІ ст. спортивного профілю школа-інтернат «Обдарованість», системи водопостачання і водовідведення в опорному закладі ЗЗСО «Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ст.» №5.
      Придбані насоси до опалювальних котлів у Коритнянський ЗЗСО І-ІІІ ст., Монастирищенський ЗЗСО І-ІІІ ст. №2, Цибулівський ЗЗСО І-ІІІ ст.
      Відремонтовано спортивну залу в Халаїдівському  ЗЗСО І-ІІІ ст. 
    Одним із важливих питань, яким приділяється особлива увага з боку депутатського корпусу районної ради, є забезпечення повноцінним харчуванням дітей у освітніх закладах району.
     На сесії районної ради депутати прийняли районну програму, яка дає можливість забезпечити 1 825 учнів у закладах освіти району безкоштовним гарячим харчуванням,  з них 1198 осіб  – учні 1-4 класів; 45–дітей - сиріт; 382 – дітей із малозабезпечених сімей; 62 – дітей-інвалідів; 137- дітей, батьки яких демобілізовані з зони АТО або перебувають в районах проведення АТО; 1 дитина - внутрішньо переміщених осіб зі східних областей України.
     Крім того, за пропозицією депутатів районної ради була створена комісія, яка перевіряла якість харчування дітей у літніх оздоровчих пришкільних таборах: депутати відвідали кожен оздоровчий заклад і проконтролювали відповідність харчування дітей до затверджених на оздоровчий період норм та використання коштів у сумі 200 тисяч гривень, які були виділені на оздоровлення дітей з районного бюджету. Оцінку рівню харчування можуть поставити діти, які відвідували табори, та їх батьки.
    Варто зазначити, що районна рада і далі в міру можливостей районного бюджету у тісній співпраці з головами і депутатами місцевих рад району, батьківськими комітетами освітніх закладів буде працювати над покращенням матеріально-технічного стану закладів освіти та організацією належного харчування дітей.
    Але, прикрим є той факт, що утримання в належному стані приміщень шкіл, на жаль, в повній мірі не впливає на якість освітнього процесу.
        У зв’язку із демографічною ситуацією в районі, як і в державі в цілому, кількість учнів у закладах освіти району з кожним роком зменшується. Згідно з вимогами нового Закону України «Про освіту», який прийнятий у вересні 2017 року, у закладах загальної середньої освіти, розташованих у селах, кількість учнів у класах повинна становити не менше 5 осіб. Заклад освіти може забезпечувати здобуття лише початкової освіти дітьми (незалежно від їх кількості) одного або різного віку, які можуть бути об’єднані в один чи різні класи (групи).
     Таким чином, з державного бюджету заклади загальної середньої освіти, які не відповідають нормам законодавства, фінансуватись не будуть, тобто, потрібно розраховувати на кошти районного бюджету, кошти сільської  ради, на території якої перебуває даний заклад, і виділяти кошти на його утримання.
     На даний час даний закон захищає, можливо, і права дітей, безпосередньо – учнів шкіл,  яких є в нашому районі – шість, де  є класи по 1-2 чи 3 учні. Чи хочуть у таких школах навчатися наші діти? Чи отримують вони належний рівень загальної середньої освіти, яка необхідна їм для того, щоб продовжити своє навчання у закладах вищої освіти? Для донесення цієї інформації, проводилася роз’яснювальна  робота із батьками, вчителями про добросовісну конкуренцію між учнями в класі, про яку не може бути й мови, якщо кількість учнів в класі не достатня. Крім того, навіть така банальна річ, що діти не мають можливості ні на уроці фізичної культури, ні в позаурочний час займатись командними видами спорту, такими як волейбол, футбол, баскетбол та інші, змушує задуматися про серйозні речі. Ситуацію ускладнює і те, що після закінчення школи у таких дітей звужується спектр вибору майбутньої професії. Слід пояснити, чому? При повноцінній кількості учнів у класі від 5 і більше осіб кількість годин навчання відповідає навчальному плану, а якщо учнів у класі менше 5, то кількість годин з викладання предметів зменшується з усіма випливаючими звідси наслідками. Проте не забуваймо, що завдання зовнішнього незалежного оцінювання, які ми просто називаємо «тестами»,  включають питання із повного курсу навчальної програми.
   От і можна зробити висновки про те, що для підготовки до «тестів» батьки викладають немалі кошти для того, щоб оплатити приватні уроки для своєї дитини з певного предмету. То ж чи не кращим варіантом у даній ситуації є підвезення учнів шкільним автобусом до найближчого закладу освіти, де є всі умови, щоб наші діти відчували себе повноцінними  учнями, представниками соціуму, який фактично виступає моделлю суспільства, в якому їм у майбутньому прийдеться жити, вчитися, працювати?
 
   Шановні дорослі, запитайте у своєї дитини, чого хоче вона, прислухайтесь до її думки і зробіть мудрий вибір, щоб у майбутньому не відповідати своїй дитині на запитання, на які у батьків, можливо, не буде відповіді...
 
 
 
 
Виконавчий апарат районної ради

 

Повернутись