ДОСТУПНІ ЛІКИ

 

  Урядову програму «Доступні ліки» активно впроваджують на Черкащині. Натепер тут уже уклали договори зі 120 суб’єктами господарювання, зокрема з розгалуженою аптечною мережею. Про це сказав очільник області на селекторній нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

    Від початку квітня в Україні запрацювала нова урядова програма «Доступні ліки». Скористатися нею можуть пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом ІІ типу. Саме ці категорії хворих за наявності рецепта від лікаря можуть отримати необхідні їм медикаменти безоплатно або ж придбати їх із незначною доплатою. Ідеться лише про препарати зі списку, затвердженого Кабміном.

   На виконання цієї програми Черкащина отримала з державного бюджету майже 16 млн грн. Рішенням сесії обласної ради від 24 березня ці кошти вже розподілені на районні та міські ради. Загалом заплановано укладання договорів із близько 300 аптечними закладами. 

    Наразі в області перебувають на обліку 680478 осіб, хворих на серцево-судинні захворювання, ще 6855 – на бронхіальну астму, 46316 – на цукровий діабет ІІ типу.

 

Детальніше про програму «ДОСТУПНІ ЛІКИ»
http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170324_b.html

Перелік ліків, які пацієнти отримуватимуть безкоштовно за програмою «Доступні ліки»
http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170404_b.html

 

Повернутись