Голова районної ради взяв участь у черговій сесії обласної ради

     8 вересня 2017 року відбулося засідання чергової 16 сесії обласної ради, яке розпочав та вів голова обласної ради Олександр Вельбівець.

     В ході засідання сесії взяв голова Монастирищенської районної ради Микола Орендарчук. 

   Розпочалося засідання із нагороджень. Потім депутати хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих Героїв, а також всіх, хто загинув в ході антитерористичної операції у східних областях України.

На сесії до перерви депутати виступили із зверненнями та запитами, затвердили порядок денний та розглянули питання щодо управління майном обласної комунальної власності   Далі голова обласної ради зробив оголошення про саморозпуск фракції Радикальної партії Олега Ляшка в обласній раді у звязку із виходом кількох депутатів з її складу і зменшенням нижче від мінімальної.

Як передбачено Регламентом обласної ради, депутати від фракцій політичних сил виступили від трибуни із зверненнями та запитами. 

   В ході обговорення і затвердження порядку денного депутати обласної ради також внесли кілька поправок.

   Потім депутати обговорили пакет проектів рішень щодо управління майном. Інформував начальник управління майном виконавчого апарату обласної ради Віталій Петров.

На сесії до перерви депутати виступили із зверненнями та запитами, затвердили порядок денний та розглянули питання щодо управління майном обласної комунальної власності   Сесія розглянула кадрові питання. Підтримано призначення Валентини Ніколенко на посаду генерального директора ОКП «Фармація»; Інни Губенко – на посаду ректора Черкаської медичної академії; Андрія Дзюби – на посаду директора ОКП «Готельний комплекс «Дніпро» Черкаської обласної ради; Івана Далібожака – на посаду директора КП «Аеропорт Черкаси Черкаської обласної ради».

  В ході засідання більшістю голосів припинено юридичну особу – КП «Уманська центральна міська аптека №78» Черкаської обласної ради; підтримано рішення про визнання права спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Черкаської області на земельні ділянки та надання дозволів на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

  Депутати затвердили Порядок призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Черкаської області; рішення про передачу об’єктів та майна з балансу Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської обласної державної адміністрації; надали згоду комунальному закладу «Черкаська обласна психіатрична лікарня» Черкаської обласної ради на поділ земельної ділянки та інші.

 Після розгляду цих питань в роботі пленарного засідання оголошено перерву, після якої депутати продовжили працювати в сесійній залі над обговоренням і прийняттям рішень з наступних питань. Після перерви, передбаченої Регламентом, пленарне засідання шістнадцятої сесії обласної ради було продовжено. Д
епутати активно обговорили та більшістю голосів прийняли кілька нових обласних програм.


   Окрім того, вони внесли зміни до обласної комплексної програми «Турбота» на 2014 – 2020 роки; до Програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у Черкаській області на 2016 – 2020 роки; програми підтримки діяльності органів виконавчої влади на 2016-2020 роки; до рішень обласної ради – від 03.06.2016 № 5-2/VII «Про обласну програму охорони навколишнього природного середовища на 2016- 2020 роки»; від 03.03.2006 № 27-14/IV «Про встановлення обласних персональних стипендій»; у додаток до рішення обласної ради від 25.06.2015 № 41-1/VI «Про перспективний план формування територій громад Черкаської області» та ряду інших. 

 Наступним депутати заслухали інформацію директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Наталії Кравченко та затвердили проект рішення обласної ради від 23.12.2016 № 11-2/VII «Про обласний бюджет на 2017 рік».


  Серед проголосованих питань – віднесення селища міського типу Шрамківка Драбівського району Черкаської області до категорії сіл; про перейменування села Поминик Маньківського район на село Калинівка, підтримавши рішення Маньківської районної ради та Вікторівської сільської ради Маньківського району та схваливши відповідне подання обласної ради до Верховної Ради України; внесення змін до складу постійних комісій Черкаської обласної ради; зняття з контролю деяких рішень обласної ради тощо.

  В порядку контролю заслухано хід виконання рішення обласної ради від 24.04.2015 № 39-2/VI «Про обласну комплексну програму щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки» та рішення обласної ради від 16.12.2016 №10-1/VIІ «Про обласну цільову програму «Екстрена медична допомога Черкащини на 2017-2020 роки».

  Значну увагу депутати приділили розгляду питань щодо ходу виконання ремонтних робіт мосту через р. Дніпро автомобільної дороги Золотоноша-Черкаси-Сміла- Умань та роботи тимчасової контрольної комісії обласної ради з питань перевірки та експертизи газової суміші, що реалізується жителям Черкаської області.

  Далі було розглянуто низку звернень депутатів Черкаської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, в тому числі про вжиття заходів щодо утримання професійно-технічних навчальних закладів; про вжиття заходів щодо виділення коштів на придбання шкільних автобусів; про необхідність збільшення для області обсягу субвенції з державного бюджету на надання пільг та житлових субсидій населенню у 2017 році; недопущення передачі в концесію державних лісогосподарських підприємств та інші.

  Однак в подальшому через відсутність кворуму, після консультацій з головами фракцій, в роботі шістнадцятої сесії обласної ради оголошено перерву. Продовження пленарного засідання відбудеться 20 жовтня 2017 року.

Інформація надана за даними виконавчого апарату обласної ради

Повернутись