Голова районної ради взяв участь у другому пленарному засіданні 24 сесії обласної ради

  21 вересня 2018 року голова районної ради Микола Орендарчук  взяв участь у другому  пленарному засіданні  двадцять четвертої сесії обласної ради. 

  На початку голова обласної ради Олександр Вельбівець повідомив, що днями Черкащина понесла втрати – на Сході загинув наш військовослужбовець Володомир Ткачов із села Вергуни Черкаського району, – і запропонував вшанувати хвилиною мовчання пам’ять про нього і всіх загиблих учасників АТО та Операції Об’єднаних сил.

 Депутати обласної ради прийняли програму розвитку туризму, внесли зміни до деяких рішень обласної ради та підтримали низку звернень до керівництва державиДалі депутати продовжили розгляд питань порядку денного сесії. Спочатку підтримано проекти рішень щодо втрати чинності окремих рішень обласної ради; перейменування Чапаєвської сільської ради Монастирищенського району на Панськомостову сільську раду; про об’єднання сіл Богодухівка та Головатівка Чорнобаївського району; про вихід Черкаської обласної ради із складу співзасновників друкованого засобу масової інформації журналу «Холодний Яр».

Підтримано ними і клопотання щодо присудження Премії Верховної Ради України директору навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ступенів №3 – колегіум» Смілянської міської ради Тетяні Карло.

Наступними рішеннями депутати погодили надання у користування ділянок надр з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки питних підземних вод КП «Монастирищенське виробниче управління житлово-комунального господарства», КП «Наш дім Леськи» Леськівської сільської ради Черкаського району та Христинівському виробничому управлінню житлово-комунального господарства.

Також надано згоду для гірничого відводу приватному підприємству «Бачкуринська сільська комунальна служба» для розробки Бачкуринського родовища суглинків.

У ході пленарного засідання ухвалено рішення про території та об’єкти природно-заповідного фонду області. 

Переважною більшістю голосів затверджено програму розвитку туризму в Черкаській області на 2018-2020 роки та внесено зміни до іншої програми – національно-патріотичного виховання дітей та молоді Черкаської області на 2017-2020 роки.

Депутати підтримали внесення змін до низки рішень обласної ради, а саме: від 30.01.2014 №28-2/VI «Про обласну комплексну програму «Турбота» на 2014-2020 роки»; від 22.12.2017 №19-10/VIІ «Про визнання бійцями-добровольцями осіб, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України»; від 08.04.2000 № 15-11 «Про встановлення персональних стипендій до пенсій і зарплат народним артистам України», а також лауреату Державної премії України ім. Т.Г.Шевченка, заслуженому працівнику культури України Василю Захарченку і заслуженому діячу мистецтв України Леоніду Трофименку; затвердили норми витрат на проведення спортивних заходів.

Проте для внесення змін до рішення обласної ради від 16.12.2016 №10-2/VII «Про програму підтримки діяльності органів виконавчої влади на 2016-2020 роки» та затвердження списку воїнів ОУН-УПА, які проживають на території області, – голосів не вистачило.

Далі розглянуто інформації щодо виконання ряду обласних цільових програм: «Екстрена медична допомога Черкащини на 2017-2020 роки»; «Інноваційні школи Черкащини» на період до 2020 року»; розвитку дошкільної освіти на період до 2022 року (із змінами). Депутати взяли до відома звіт постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики і спорту.

На завершення роботи пленарного засідання депутати розглянули низку звернень до керівництва держави. 

Позитивним голосуванням вони підтримали звернення: щодо відзначення на державному рівні 75-ої річниці з дня завершення Корсунь-Шевченківської битви; щодо передачі права власності фермерським господарствам на земельні ділянки, надані засновникам таких господарств у постійне користування, довічне успадковуване володіння для створення та/або ведення фермерського господарства (селянського (фермерського) господарства); щодо невідкладного розслідування нападу невідомих осіб на помешкання депутата Черкаської міської ради, секретаря ради міської організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ», директора КП «Черкаситеплокомуненерго» Павла Карася; щодо збереження культурної спадщини та визначення уповноваженого суб’єкта управління державним майном; щодо екологічної ситуації у Корсунському та Стеблівському водосховищах, пов’язаної з масовою гибеллю риби та інших водних організмів; щодо виділення коштів з державного бюджету на забезпечення лікування хворих на цукровий діабет у Черкаській області та внесення Черкаської області до числа областей, що забезпечуються ліками для цієї категорії хворих з державного бюджету.

Гостру дискусію серед депутатів викликали звернення до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Міністерства інфраструктури, Служби автомобільних доріг щодо спрямування коштів на ремонт автомобільних доріг державного значення.

В обговоренні питання взяв участь і голова обласної ради. Він, зокрема, зазначив, що на дорогах області десь робиться аварійний ямковий ремонт, а десь поточний, та ям, на превеликий жаль, не зменшується. Телеканали показують, що область отримала додаткові кошти, а в результаті в людей виникає питання — то де ж ремонтують? 

Олександр Вельбівець наголосив, що турбує це і депутатів обласної ради. Звичайно, більше уваги звертається на такі питання тоді, коли люди фактично починають ночувати на пішохідних переходах. Однак, якраз депутати обласної ради не впливають на розподіл тих ресурсів, що виділяються. 

Для того, щоб змінити ситуацію, навести лад у цьому хаосі, голова обласної ради запропонував розробити і затвердити стратегію вирішення проблем з ремонтами доріг на Черкащині.

– Пропоную визначити чіткий перелік доріг, систематизувати і без того цілу систему проблем у дорожньому господарстві області, визначити джерела фінансування та щоб ця стратегія була зрозуміла усім, – підкреслив Олександр Вельбівець. 

Після обговорення депутати ухвалили звернення до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Міністерства інфраструктури, Служби автомобільних доріг про виділення коштів на ремонт доріг державного значення та дороги Драбів-Золотоноша. 

                                                                          За даними прес-служби обласної ради

Повернутись