Голова районної ради взяв участьу нараді щодо запровадження нової моделі фінансування закладів охорони здоров я

 

 

   

Картинки по запросу

   24 лютого 2020 року голова районної ради Микола Орендарчук спільно з директором КНП "Центральна районна лікарня"  Наталією Мороз взяли  участь у нараді щодо запровадження нової моделі фінансування закладів охорони здоров’я та готовності до другого рівня реформи галузі, яка відбулася у малій сесійній залі Будинку рад Черкаської обласної ради. 

   Під час наради обговорили : 

1.  Готовність закладів охорони здоров’я до укладення договорів з Національною службою здоров’я України.

2. Зміни мережі закладів охорони здоров’я відповідної адміністративно-територіальної одиниці , які планується здійснити з 1 квітня 2020 року, а саме перепрофілювання, об’єднання, ліквідація закладів або їх структурних  підрозділів.

3. Забезпеченість видатків місцевих бюджетів на охорону здоров’я відповідно до статті 32 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", зокрема на управління закладами охорони здоров’я, організацію їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення , організацію медичного  обслуговування та харчування, підготовку і підвищення кваліфікації спеціалістів, упровадження програм "додаткових стимулів" тощо.

4. Про центральні районні лікарні , як не ввійшли до Переліку опорних закладів охорони здоров’я (розпорядження Кабінету Міністрів України від 15.01.2020 № 23), проте у зв’язку із особливостями розташування , наявного матеріально-технічного оснащення та іншими об’єктивними причинами потребують додаткової фінансової підтримки.

5.Фінансові розрахунки із забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну та витратними матеріалами до кінця поточного року.   

  Учасників наради  було поінформовано про подальші кроки у трансформації фінансування медичної галузі. Зокрема, щодо переходу з 1 квітня 2020 року від бюджетного фінансування спеціалізованих закладів охорони здоров'я за рахунок медичної субвенції до оплати за надані медичні послуги населенню.

Підкреслювалося, що усі заклади, що надають спеціалізовану медичну допомогу, мають бути готові до контрактування з НСЗУ до 31 січня 2020 року. Це – умова, за якою ці заклади з 1 квітня наступного року отримають державні кошти за Програмою медичних гарантій.

У ході наради активно обговорювалося питання щодо зони відповідальності місцевої влади у процесі реформування мережі монопрофільних та багатопрофільних спеціалізованих медичних закладів, механізми отримання коштів від НСЗУ.

 

  У закладів є єдиний варіант отримати державні кошти - це укласти договір з НСЗУ.  

 

Повернутись