Голова районної ради взяв участь у нараді з питання створення ангіографічного відділення у північно-західному окрузі Черкаської області

 

 

  Нещодавно голова районної ради Микола Орендарчук  взяв участь у розширеній  нараді, яка відбулася   в м.  Умань,  яка проводилася  відповідно до доручення голови Черкаської обласної державної адміністрації Юрія Ткаченка.  В нараді взяли участь керівники районів, об'єднаних територіальних громад з Уманщини, Тальнівщини, Монастирищини, Маньківщини та Жашківщини.   

      Під час наради обговорили  надзвичайно важливе питання – створення ангіографічного відділення у північно-західному окрузі Черкаської області.

               У нараді також взяли участь народний депутат України Антон Яценко, директор департаменту охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації Михайло Лобас, головний лікар Черкаського обласного кардіологічного центру Світлана Журба.

За сприяння Антона Яценка із державного бюджету було виділено понад 11,5 мільйонів гривень на придбання ангіографа – обладнання, яке дозволяє обстежувати судини та ефективно лікувати серцево-судинні захворювання. Ще майже стільки ж мають знайти Уманський, Тальнівський, Монастирищенський, Жашківський та Маньківський райони. Оскільки жителі саме цих районів будуть насамперед обслуговуватися у відділенні.  

              Чому ж важливо саме таке відділення наблизити до людей – розповіла головний обласний кардіолог Світлана Журба. Вона зазначила, що сьогодні серцево-судинна та судинно-мозкова патологія поширена серед близько 70% населення України, а в близько 60% випадків вона є причиною смерті. Смертність при інфаркті міокарда з проведеною вчасно ангіографією становить 3,8%, при запізнілій – 15-16% (втрачається дві години часу, коли зміни ще поправні), при її відсутності на людину переважно чекає інвалідність. Саме тому постає необхідність у відкритті філії Черкаського обласного кардіологічного центру – ангіографічного відділення, що дасть можливість скоротити смертність та інвалідність від таких важких недуг як інсульт та інфаркт.

   Але розташувати це відділення можливо лише в тій місцевості, де є потужна база та ефективна співпраця між органами державної влади, місцевим самоврядуванням, представниками бізнесу та громадськості, де є авторитетне керівництво, яке не боїться брати на себе відповідальність. Усе тому, що для роботи ангіографічного відділення недостатньо самого ангіографа. Підготовка спеціалізованого приміщення, придбання додаткового обладнання, забезпечення професійними кадрами збільшує, так би мовити, ціну питання щонайменше на 6 мільйонів гривень.

              За словами голови Уманської районної державної адміністрації Євгенія Данченка,    підготовчі роботи уже розпочалися. Спеціалістами-розробниками вже підготовлена проектно-кошторисна документація для реконструкції поліклінічного відділення центральної районної лікарні з метою створення відділення ангіографії. Кошти на це виділено з районного бюджету за підтримки депутатського корпусу Уманської районної ради. Проведено співбесіди з сільськими головами, завдяки чому на даний момент на облаштування відділення уже зібрано 2 мільйони гривень.

              Головний лікар Уманської центральної районної лікарні Інна Добрянська, депутат Черкаської обласної ради Валентин Судакевич переконливо довели присутнім, що заклад готовий до розміщення відділення ангіографії. Значним плюсом є місце розташування лікарні – біля автотраси державного значення зі зручною та зрозумілою дорожньою розв’язкою.

             В результаті присутні керівники міст і районів проголосували за те, щоб ангіографічне відділення – філію Черкаського обласного кардіологічного центру – розмістити саме на базі Уманської центральної районної лікарні.І це стало черговим кроком до перспективи медичного закладу стати в майбутньому центром госпітального округу. Нині спрямовуються зусилля для того, щоб районна лікарня відповідала основним вимогам сьогодення.

 

За даними прес - служби ОДА

Повернутись