Голова районної ради взяв участь у щорічній семінар-нараді у смт Затока

  Голова районної ради, Микола Орендарчук,  з 11 вересня по 14 вересня 2018 року брав участь у всеукраїнській нараді - семінарі Асоціації для представників органів місцевого самоврядування. 

   Старт заходу розпочався з палких дискусій стосовно адміністративно-територіального устрою країни, а також розділення повноважень між органами місцевого самоврядування. Тож, детально обговорили на такі теми як нормативне забезпечення децентралізації; подолання передумов конфлікту компетенцій між райрадою; райдержадміністрацією та ОТГ; державний нагляд за діяльністю ОМС.

  Крім того, в рамках наради-семінару було проведено дві фахових майстерні проекту ПУЛЬС.

Також представники Програми Ради Європи провели фокус-групи з головами обласних та районних рад для з’ясування інтересів  у підвищенні професійної кваліфікації, а також розповіли про методику організації регіональних конкурсів журналістських робіт на тему децентралізації.

  Давали відповіді та окреслювали перспективи децентралізації учасникам В’ячеслав Негода, Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, Василь Гуляєв, Народний депутат України, Юрій Ганущак, Директор інституту розвитку територій, Ігор Парасю Директор Проекту ПУЛЬС, Максим Бризіцький експерт Програми «U-LEAD з Європою», Андрій Гук, менеджер Програми Ради Європи та інші.

  Захід відбувався під загальним модеруванням Сергія Чернова, Президента УАРОР, Голови Харківської обласної ради.

   У фінальний день учасники розглядали питання служби  в органах місцевого самоврядуванняфіскальної політики та комунальної власності.

Також в рамках наради семінару Швейцарсько-український Проект DESPRO провів дебати на тему Чи варто громадам об’єднуватись? З невеликою перевагою учасники дебатів підтримали тезу, що об’єднуватися громадам потрібно — 51,56%.

За тематичними напрямками з аудиторією працювали Василь Куйбіда, Президент Національної академії державного управління при Президентові України, Андрій Заболотний, Заступник Голови Національного агенства України з питань державної служби, Віра Козіна та Віктор Венцель – експерти Програми «U-LEAD з Європою».

За результатами триденної роботи напрацьований проект Резолюції.  Після остаточного узгодження документ буде направлений до всіх зацікавлених сторін та стане основою для подальшої діяльності.

Крім того, деяким учасникам були передані нагороди Кабміну та Парламенту.

    Нагадаємо, що цьогорічна нарада-семінар зібрала під одним дахом представників сільських, селищних, міських рад, рад ОТГ та районних і обласних рад.

 

Повернутись