Голова районної ради взяв участь у семінарі-нараді на Одещині

   

   У Затоці з 12 по 16 вересня тривала всеукраїнська нарада-семінар для працівників органів місцевого самоврядування, яку організувала Українська асоціація районних та обласних рад та в якій взяв участь  голова Монастирищенської районної ради Микола Орендарчук. 

    Загальна тематика заходу об’єднана навколо актуальних питань впровадження децентралізації. Нарада-семінар проводилася у формі теоретичних занять та практикумів. Відповідно до програми, учасникам розповіли про оновлену нормативно-правову базу та як її застосовувати, ознайомили з  написанням інфраструктурних проектів, налагодженням співпраці з міжнародними організаціями, програмами технічної допомоги та інше.  До проведення навчань залучилися міжнародні проекти технічної допомоги, провідні експерти у галузі децентралізації та посадовці центральних органів влади.

  Головною  метою семінару було наблизити представників органів місцевого самоврядування до практичного втілення зазначеної реформи та виробити спільні пропозиції та рішення стосовно покращення функціонування місцевого самоврядування.

 Учасники засідання обговорювали особливості та результати бюджетної децентралізації в об’єднаних територіальних громадах. Зокрема, наповнення та механізм розподілу коштів місцевих бюджетів, методику розрахунку освітньої, медичної та соціальної субвенцій з державного бюджету, розглянули практичні аспекти розробки інфраструктурних проектів у відповідності до вимог державного фонду регіонального розвитку.

     Експерти проекту ЄС "Підтримка політики регіонального розвитку в Україні" розповідали про стратегічне планування територіального розвитку та міжнародні проекти технічної допомоги.

    Учасники мали змогу поспілкуватися із спікерами заходу та обмінятися досвідом з колегами.

 

Інформація надана за даними Української асоціації районних та обласних рад

Повернутись