Керівники району взяли участь у засіданні Консультативно-координаційної ради

 
 
 
   2 лютого 2016 року відбулося засідання Консультативно-координаційної ради, яке провів голова обласної ради Олександр Вельбівець. Монастирищину на засіданні представляли голова районної ради Микола Орендарчук та голова районної державної адміністрації Олег Недогода.
    На початку засідання Олександр Іванович зауважив, що через брак часу не випадає можливості зустрічатися частіше, проте ті важливі питання, що накопичилися у районах, потребують спільної уваги та скоординованих дій щодо їх вирішення.
   Голова обласної ради зупинився на необхідності проведення реформи місцевого самоврядування, звернувши увагу на наявність певної законодавчої основи, проте яка не може в повній мірі дати відповіді на всі питання щодо розподілу повноважень, стосовно бюджетного ресурсу, інших проблем об’єднаної громади та чітких механізмів дій. 
   – У ситуації, що склалася, нам сьогодні не можна продукувати деструктив і дисонанс у суспільстві, – зауважив Олександр Іванович та наголосив, що особливо це стосується співпраці із органами виконавчої влади – адміністраціями, - ми не повинні діяти відособлено, адже відстоюємо інтереси наших громадян. Наш обов’язок сьогодні забути про перетягування повноважень і зайнятися вирішенням наших проблем спільно, злагодивши і поєднавши всі важелі впливу, що маємо. Лише так зможемо досягти позитивних зрушень в області.
   Більш детально про практичну сторону реалізації реформи місцевого самоврядування, а саме – створення самодостатніх об’єднаних громад, про проблемні питання і успіхи розповів Білозірський сільський голова Володимир Міцук. Він, зокрема, відзначив, що в с. Білозір’я розпочалось обговорення питання створення об’єднаної громади задовго до старту самої реформи. Були проведені громадські слухання у громадах, проговорені перспективи, заслухані побоювання людей та напрацьовані спільні плани на перспективу в разі об’єднання.
   Під час місцевих виборів вже об’єднана громада обрала 26 депутатів із них – 23 від Білозір’я та три від селища Ірдинь. Були сформовані виконавчі органи влади, пройшли вибори старости у селищі Ірдинь. 
   – На даний час створено відділи освіти, охорони праці, цивільного захисту населення, охорони здоров’я та відділ юридичної роботи, місцевий центр надання адміністративних послуг тощо. Разом з тим, ми очікуємо на отримання обіцяної субвенції з державного бюджету на розвиток інфраструктури та намагаємось спільно вирішити поточні питання щодо утримання і забезпечення закладів соціальної сфери, розглядаємо питання оптимізації школи в Білозір’ї (адже їх на сьогодні 3), соціального забезпечення громадян та низку інших.
   Під час обговорення досвіду Білозірської громади голови районних рад висловили свої думки, відзначивши, що спираючись на негативний досвід інших, відсутність законодавства і несприйняття громади – об’єднання в цих районах нині призупинено. 
   У ході засідання Консультативно-координаційної ради при голові обласної ради присутні заслухали і обговорили питання підготовки, оцінки та відбору проектів регіонального розвитку, що будуть реалізовані за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.
   За словами заступника директора – начальника управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Сергія Даниленка, Черкаська область і в минулому, і в цьому році йде фактично в авангарді розробки проектів та використання коштів. 
   На сьогодні в області заплановано реалізувати 154 проекти, але у зв’язку зі значним урізанням коштів, передбачених ДФРР на область, кількість цих об’єктів доведеться переглянути. Зокрема, спочатку область розраховувала на 120 млн. грн., а отримає близько 70 млн. грн. Як наслідок – ті проекти, які планували фінансувати за рахунок коштів Фонду, необхідно буде в половину зменшити, визначивши найбільш пріоритетні.
   Гостра дискусія розгорнулась під час обговорення питання запровадження електронних державних закупівель в області за допомогою системи «ProZorro». Після обговорення практичного досвіду здійснення закупівель із застосуванням «ProZorro» на місцях, присутні озвучили труднощі, з якими зіштовхувались при організації закупівель та надали ряд зауважень щодо корегування окремих функцій, внесення змін і доопрацювання цієї системи представнику Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Олені Богуш.
   Щодо нового порядку формування природоохоронного фонду області присутніх поінформувала начальника управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олена Звягінцева. Вона відзначила, що відповідно до змін з 1 січня цього року кошти екологічного податку зберігаються на спецрахунках у співвідношенні: 55% – до обласного бюджету та 25% – у місцевих бюджетів. Крім того, цей ресурс має виключно цільове призначення та розподілятиметься відповідно до наявних проектів.
  На завершення обговорення члени Консультативно-координаційної ради підтримали позицію голови обласної ради щодо необхідності й надалі продовжувати спільну роботу, збиратись для обговорення й напрацювання рішень як зі спільних, так і специфічних проблем районів. Знайшла підтримку й думка щодо підготовки на основі внесених у ході засідання пропозицій і зауважень відповідних проектів звернень обласної ради до центральних органів влади, керівництва країни стосовно сприяння чи втручання у вирішення того чи іншого питання. 
 
За інформацією Черкаської обласної ради
Повернутись