Хай простелиться доля, мов казка


 

                                                                           
 
                                           
      Щороку, разом із буянням природи приходить свято випускників, до якого готуються заздалегідь не тільки старшокласники, але й їхні батьки,  рідні, друзі й учителі. Двісті вісімдесят  сім випускників району залишать цьогоріч навчальні заклади й отримають атестати «зрілості», говорячи дитинству – прощавай… 
         31 травня та 1 червня відбулося традиційне щорічне свято для випускників загальноосвітніх навчальних закладів Монастирищенського району. Це важливий рубіж у житті кожної людини, і тепер усі випускники стоять на порозі самостійного дорослого життя. Попереду – відповідальна пора, коли їм належить вибрати професію і визначити свою подальшу долю.
         Учні, гості, батьки, вчителі вкотре зібрались на урочистості біля своїх шкіл з приводу радісного, з нотками печалі, знаменного свята – шкільного балу, аби провести в останню путь випускників. Здається,  лише  нещодавно вони прийшли у перший клас, такі несміливі і боязкі, а на прощальному зі школою і дитинством вечорі впевнено крокують разом зі своїми педагогами – класними керівниками і першими вчителями. На урочистості запрошуються весь педагогічний колектив навчальних закладів, який протягом одинадцяти років розкривав для них незвіданий і цікавий світ знань.
         Привітали випускників очільники району, директори, учителі, батьки, священики окропили випускників святою водою. А вони,  в свою чергу, дякували і дарували квіти вчителям, які були з ними поруч всі ці одинадцять років, стали надійним плечем і вірним другом, батькам, що благословили в дорогу вишитими рушниками.
         Були цього дня і сміх, і радість, і передчуття чогось незвичайного. Так чи інакше кожен з випускників думками  був вже у майбутньому.
         За доброю традицією святковою колоною на чолі з учителями вони йшли до Обеліску Слави, поклали живі квіти і вклонились за мирне сьогодення полеглим в роки війни.
         Акорди випускного вечора звучали аж до світанку. А вранішня зоря сповістила про дорослість, нові події на життєвих дорогах. Тож нехай вони будуть рівними і щасливими, а доля буде прихильною для кожного із них.

 

Повернутись