Із матеріалів 9 сесії районної ради 11 серпня 2016 року

Із матеріалів 9-ої сесії районної ради  11 серпня 2016 року

За  пропозицією  постійної комісії районної ради з питань освіти,культури, охорони здоров’я, засобів масової інформації, у справах молоді та спорту  до порядку денного 9 сесії районної ради будо внесено питання «Про звіт головного редактора газети «Зоря»про результати діяльності закладу». Дане питання викликане  тим, що впродовж останніх декількох місяців тираж газети  редакцією скорочено до одного примірника на тиждень, що є порушенням перед  жителями району, які передплатили 2-х разовий випуск газети на тиждень. Разом з тим, колективом  редакції  газети в  одному із районів Чернігівської області зареєстроване нове товариство і з назвою нашої районної газети, що  порушило умови, визначені для шляху реорганізації газети та поставило під загрозу її збереження у нашому районі. Ці всі події  стали причиною призупинення депутатами районної ради, які вболівають за майбутнє громади нашого району, рішення районної ради «Про вихід зі складу  засновників редакції газети «Зоря». 

Заслухавши звіт головного редактора газети «Зоря»  Ігоря Свиридівського( що передбачено Статутом комунального підприємства та умовами контракту з головним редактором) депутати висловлювали свої думки та зауваження щодо результатів діяльності закладу. Подаємо  їх зміст.

Виступ депутата районної ради Володимира Солода:

 Депутат зазначив, що в кінці минулого року за власні кошти передплатив газету «Зоря» на 2016 рік  для малозабезпечених сімей у своєму виборчому окрузі.  І не знає ,що сьогодні відповідати людям на запитання: чому вони отримують районну газету раз в тиждень,  якщо вона передплачена на 2-х тижневі номери. Ви (звернення до І.Свиридівського) обіцяєте, що що до кінця року виконаєте свої зобов’язання перед передплатниками. Цікаво знати яким чином Ви це зробите, коли сьогодні фактично виходить півторашній номер газети? Збільшите тираж  і газета виходитиме у щовіторка , щосереди,  щочетверга, щоп’ятниці , чи добавите кількість сторінок?  Якщо сьогодні відкрити газету, то інформація, яка  цікавить людей займає 0,5-1 сторінку, все інше – програма телебачення і рекламний матеріал.

Як депутат районної ради двох скликань жодного разу не бачив відкритого листа-прохання від головного редактора про фінансову підтримку газети і про критичну ситуацію, що склалася з газетою.

Чому Ви не звернулися до депутатів за підтримкою, з проханням виділити кошти, яких не вистачає газеті для виконання зобов’язань перед передплатниками. Ви заднім числом починаєте розказувати про те, яка фінансова скрута склалась сьогодні в газеті. Де ви були раніше?

 Красиво говорити ми всі вміємо. Але тепер у мене ще питання до головного редактора, як господаря, тому що Ви несете відповідальність і маєте  забезпечити господарську діяльність газети.  Ви забезпечили розповсюдження газети,  окрім передплатників? Ні.

Сьогодні,  виходячи на вулицю, я зустрічаю людей, які пропонують газету «Алекс». В  моїх транспортних засобах також розповсюджують дану газету . І це все організовує Ваша колега -редактор  газети «Алекс». На минулій сесії Ви зазначили, що Вам це заборонено, оскільки Ви є комунальним закладом. Скажіть перед ким Ви порушували дане питання? І нарешті  порахуйте - скільки Вам не вистачає коштів щоб виконувати свої зобов’язання перед передплатниками.

Виступ депутата районної ради  Сергія Орендарчука :

Виступаючий  інформував, що у 2003 році із складу засновників районної газети «Зоря» вийшла Районна державна адміністрація і районна рада залишилась єдиним засновником видання.У той час по жовтень 2010 року працював заступником голови районної ради. Тираж газети на той час  складав  2800 примірників у рік. За ці 7 років(запитання до головного редактора) районна рада на Вас спричиняла тиск, замовляла статті?( Відповідь редактора:Ні)

Якщо сьогодні Ви говорите ,що Вас змушують друкувати замовні статті, тиснуть на Вас, то чому за ті 7 років, коли цього не було і Вас підтримувала районна рада під Вашим керівництвом газета не стала кращою? Чому вона не стала змістовнішою, цікавішою для читача? Над цими питаннями потрібно працювати.

Виступ депутата районної ради Руслана  Плетінки:

Звернувся до головного редактора газети «Зоря» із  зауваженням стосовного того , що хотів би більше почути у звіті головного редактора інформації не тільки про фінансово-господарську діяльність закладу, а про діяльність редакції в цілому, оскільки так питання поставлене в порядку денному сесії. Хотів би почути як газета працює, який тираж її був 5 років назад, 1 рік назад, сьогодні. Чому газета виходить раз на тиждень, коли Ви, проводячи передплатну кампанію, обіцяли що газета буде виходити двічі і всі зможуть вчасно привітати своїх родичів, і це є її  переваги над газетою  «Алекс», яка виходить 1 раз на тиждень. Виходить, що Ви обманули півтори тисячі своїх передплатників. 

Відповідаючи на запитання депутатів головний редактор Ігор Свиридівський запевнив, що всі 103 номери газети до кінця  2016 року передплатники отримають.

В кінці обговорення даного питання перед присутніми виступила головний редактор газети «Черкаський край» Тетяна Калиновська , яка була присутня разом із редакторами районних газет області на сесії районної ради.  Виступаюча звернулася до голови районної ради із проханням відмінити рішення районної ради про призупинення дії рішення про вихід  районної ради із засновників районної газети (внесення даного питання до порядку денного  сесії депутати не підтримали поіменним голосуванням). Редактора поважного обласного видання здивувало  те, що  її разом із колегами редакторами не було акредитовано до участі в сесії районної ради ( через не подані для цього належно оформлені документи відповідно до вимог ст.26 Закону України «Про інформацію»). Але районна рада у своєму листі-відповіді  наголосила, що ці дії не мають ознак умисних, спрямованих на перешкоджання законній професійній діяльності журналістів і відсутність акредитації не може бути підставою для відмови у допуску журналістів на сесію)

 Не дивлячись на це і   не враховуючи той факт, що Монастирищенська районна рада одна із перших в Україні підтримала бажання  комунальної районної газети   реформуватись а голова районної ради сприяв цьому, Т.Калиновська від імені Асоціації регіональної преси  області оголосила про наміри внесення прізвища голови районної ради до ворогів  реформ комунальних ЗМІ.

В свою чергу, голова районної ради М.Орендарчук наголосив, що у прийняті всіх рішень керується насамперед інтересами району і людей, які в ньому проживають (в даному випадку мова йде про збереження  районної газети). Тому, лише після врегулювання  ситуації, яка виникла, досягнення двохстороннього  компромісу з редакцією газети «Зоря»( який обговорювався на засіданні президії районної ради за участі Т.Калиновської та голови Асоціації регіональної преси  області пана  Вікторука), буде проведена робота по виходу районної ради  із засновників газети «Зоря», дію рішення районної ради буде відновлено,   а видання буде в подальшому  реформоване.

 

Виконавчий апарат районної ради

Повернутись