Керівники району привітали Ганну Довгошию

 
 
 
 17 грудня свій 81-й день народження відзначила Герой Соціалістичної Праці Ганна Микитівна Довгошия. Привітати іменинницю завітали голова районної ради М.О.Орендарчук, заступник голови районної державної адміністрації Р.М.Терещук та сільський голова С.А.Безштанько.
   Гості вручили Ганні Микитівні квіти, подарунки та щиросердечно побажали міцного здоров’я, родинного затишку, енергії, благополуччя та довгих-довгих років життя на радість близьким та рідним людям.
 
 Біографічна довідка
 
   Довгошия Ганна Микитівнна народилася 17 грудня 1934 року в селі Княжа Криниця Монастирищенського району Черкаської області в селянській сім’ї.
   Дитинство героїні припало на роки окупації, а тому Княже-Криницьку семирічку закінчувала у післявоєнний час в 1951 році, а середню освіту отримала в Коритнянській середній школі.
  Трудову діяльність розпочинала в рільничій бригаді на різних роботах. У 1968 році перейшла на ферму, де одержала групу корів та стала дояркою. «Спочатку,– розповідала Ганна Микитівна,– вчилася у досвідчених місцевих доярок, постійно радилася з зоотехніком. І уже в перший рік надоїла від кожної з 20 корів по три тисячі кілограмів молока. Потім стала вивчати самостійно технологію одержання високих надоїв у науковій літературі. Зрозуміла, що головне у цій справі – правильна годівля і догляд за коровами. Так вийшла спочатку на 4 тисячі кілограмів, у 1971-1975 роках – на 5 тисяч, у 1976-1980 роках – на 6 тисяч і більше».
   Останнє її досягнення – 6212 кілограмів.
   У 1981 році Указом Президії Верховної Ради СРСР Ганні Микитівні присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. До цього доярка нагороджувалася орденом Леніна, медалями. Брала активну участь у громадському житті села, району, області, була делегатом XXVI зїзду КПРС, обиралася неодноразово депутатом районної та сільської рад. У районі навіть існував приз її імені, який щорічно вручався доярці, котра надоювала найбільше кілограмів молока від корови. Чимало доярок району стали її послідовницями.
   З 1987 року Ганна Микитівна перебуває на пенсії.
 
 
 
Виконавчий апарат районної ради
 
 
 
Повернутись