Кому органи місцевого самоврядування зможуть надавати в оренду комунальне майно без проведення аукціону?

17 вересня Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння розвитку фізичної культури і спорту» (законопроєкт № 3550). Про це повідомляє Асоціація міст України.

Цим Законом органи місцевого самоврядування отримали право надавати в оренду комунальне майно без проведення аукціону:

► державним та комунальним спортивним клубам, ДЮСШ, школам вищої спортивної майстерності, центрам олімпійської підготовки, центрам студентського спорту закладів вищої освіти, фізкультурно-оздоровчим закладам, центрам фізичного здоров’я населення, центрам фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, а також базам олімпійської, паралімпійської та дефлімпійської підготовки;

► неприбутковим громадським об'єднанням фізкультурно-спортивної спрямованості, утвореним ними спортивним клубам (крім тих, що займаються професійним спортом), ДЮСШ, школам вищої спортивної майстерності, центрам олімпійської підготовки, центрам студентського спорту закладів вищої освіти, центрам фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, що є неприбутковими організаціями.

Підприємствам, установам і організаціям, що отримали в оренду державне та/або комунальне майно без проведення аукціону, заборонено укладати договори суборенди щодо цього майна.

Громадські об’єднання фізкультурно-спортивної спрямованості та утворені ними заклади фізичної культури і спорту, що отримали в оренду державне/комунальне майно без проведення аукціону:

- повинні використовувати його виключно для проведення спортивних заходів або надання фізкультурно-спортивних послуг;

- не можуть використовувати його в комерційних цілях.

Нагадаємо, 2020 рік є перехідним у питаннях оренди державного та комунального майна.  Так на початку року набрав чинності новий Закон України «Про оренду державного та комунального майна». Третього червня Кабінет Міністрів України затвердив новий Порядок передачі в оренду державного та комунального майна. Детальніше читайте ТУТ.

Повернутись