Матеріали до звіту голови РДА

 

Матеріали до звіту

голови райдержадміністрації про здійснення місцевою державною адміністрацією делегованих повноважень  за період роботи

з вересня 2011 по вересень 2012 років

                                                                           (заплановано до розгляду                                                                                 25 вересня 2012 року                                                                                    на 16 сесії районної ради)

 

Шановні депутати і запрошені!
 
   

    Відповідно до пункту 28 статті 43 «Закону України про місцеве самоврядування в Україні» районна рада виключно на пленарному засіданні заслуховує звіт голови місцевої держадміністрації, його заступників, керівників управлінь, відділів та інших структурних підрозділів місцевої державної адміністрації про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, бюджету, рішень ради із зазначених питань, а також про здійснення місцевими державними адміністраціями делегованих їм радою повноважень. Дані повноваження делегуються статтею 44 «Закону України про місцеве самоврядування в Україні».

Шановні присутні!

   До вашої уваги пропонується звіт про роботу, проведену управліннями, відділами та іншими структурними підрозділами райдержадміністрації з вересня 2011 по серпень 2012 років за підтримки керівництва обласної державної адміністрації на чолі з головою обласної державної адміністрації, головою обласної організації Партії Регіонів, Героя України Сергія Борисовича Тулуба. Основна мета звіту – проаналізувати діяльність роботи управлінь, відділів та інших структурних підрозділів райдержадміністрації, виправити їх допущені помилки та недоліки і з врахуванням політичних подій, які відбуваються і проходять у цей час в державі, визначити головні завдання та перспективи розвитку району на наступний 2013 рік.

      З приходом в лютому 2010 року до влади Президента України           В.Ф.Януковича, в районі насправді  розпочато відродження економіки, отримано позитивні результати в роботі промисловості, сільському господарстві, фінансовому секторі та галузі житлово-комунального господарства, більш динамічно стали розвиватись галузі освіти, медицини та культури.

     Надзвичайно важлива віха в історії району -  приїзд в квітні 2011 року Президента України В.Ф. Януковича, голови облдержадміністрації С.Б. Тулуба, які  відвідали в селі Шарнопіль Монастирищенського району багатодітну сім’ю фермера Григорія Паламарчука. Перед відвідуванням багатодітної сім’ї фермера Президент України разом з головою облдержадміністрації та Міністрами Кабінету Міністрів України (охорони здоров’я, сільського господарства, державної податкової  адміністрації та інші) зустрілися з жителями с. Шарнопіль, активом району та дали відповіді на запитання присутніх. Президент України разом з головою облдержадміністрації ознайомилися з умовами проживання дітей в багатодітній  сім’ї Паламарчуків, подарували фермеру трактор, дітям – комп’ютери та інші подарунки.

     За результатами візиту Президента України в район та проведення  головою облдержадміністрації, Героєм України Сергієм Борисовичем Тулубом в листопаді 2011 року виїзного розширеного засідання колегії облдержадміністрації побудовано асфальтовану дорогу  Матвіїха – Теолин, в районну лікарню придбано рентген-діагностичний комплекс з цифровою обробкою результатів, вручено колективу загальноосвітньої школи-інтернат 15 комп’ютерів та найголовніше – намічено подальші шляхи соціально-економічного та культурного розвитку району.

    В 2011 році зусиллями депутата обласної ради, голови районної організації Партії регіонів  А.А. Крохмаля в с. Сатанівка відкрито  один з найпотужніших в області елеватор. Потужності місткістю 50 тис. тонн зерна збудовані за останніми світовими розробками, мають переваги в економії електроенергії, великій пропускній спроможності, високій якості збереження зерна.

    В районі газифіковано понад 75 % населених пунктів, в цьому році завершено розпочаті раніше роботи щодо газифікації села Попудня,  на виході  село Халаїдове, завершується  виготовлення проектно-кошторисної  документації на будівництво підвідного газопроводу до с. Коритня.

Розвиток промислового виробництва та інвестиційна діяльність

Значні зміни відбулися в промисловості району. За січень-серпень 2012 року вироблено промислової продукції на 171,5 млн.грн., темп росту склав 104,8 %. Випущено інноваційної продукції на 978,7 тис.грн.

Ріст промислового виробництва відбувся на: ТОВ «Агровет-Атлантик», ТОВ МВВФ «Енергетик», ТОВ «Сфера-Плюс», ТОВ «Консервний завод Цибулів», ПАТ «Машинобудівний завод».

За оперативними даними реалізація  промислової продукції за січень-серпень 2012 року складе 252 млн. грн., що на 16,6 відсотка більше до відповідного періоду попереднього року. Доля її в загальній реалізації по області -  1,3 відсотка.  У розрахунку на одну особу населення реалізовано продукції на суму  6,7 тис. грн.

Стабільна робота промислових підприємств району дає можливість працювати на перспективу. Виходить на повну потужність ПАТ «Монфарм», який зменшив виробництво у І півріччі на 27 млн. грн. у зв’язку з реконструкцією і впровадженням нових видів інноваційної продукції. Подальший розвиток економіки  району можливий  лише за рахунок інтенсифікації виробництва. За  рік  моєї роботи на посаді голови райдержадміністрації  я неодноразово відвідав усі населені пункти району, зустрівся на місцях з головами територіальних громад, керівниками підприємств, організацій та установ усіх форм власності, вивчив їх роботу  та  головні проблеми  економічного і соціального розвитку району.

В липні-серпні цього року  мною особисто проведено зустрічі з власниками підприємств, які знаходяться за межами району, області та України, на предмет вкладення інвестицій в район та розширення виробництва. З їх сторони є розуміння проблем району і всі їх дії направлені на співпрацю. Завдяки допомозі  власників великих підприємств вдалось за короткий термін подолати наслідки стихії, яка зруйнувала дахи об’єктів соціальної сфери, будинки громадян у 5 населених пунктах району.

За 9 місяців 2012 року очікується освоєння в економіку району 46,0 млн.грн. капітальних інвестицій.

Очікуваний обсяг прямих іноземних інвестицій, унесених в економіку району, на 01.09.2012 складе 830 тис.дол.США. та в розрахунку на одну особу населення  - 22,2 дол.США.

Очікується, що у січні-вересні 2012 року обсяг експорту товарів складе 3579 тис.дол. США, імпорту – 1839,3 тис.дол.США.

У порівнянні з відповідним періодом 2011 року обсяг експорту збільшився на 10,5 % , імпорту -  зменшився на 46,8 %.  Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами - 1739,7 тис.дол США.

Коефіцієнт покриття експортом імпорту за 9 місяців 2012 року складе 1,94.

Розвиток малого бізнесу, торгівлі та послуг

За даними податкової інспекції станом на 01.08.2012 на обліку перебувають 95 малих підприємств, з них сплачували податки 81  (85,3 відсотка). До зведеного бюджету ними сплачено 3266,5 тис.грн, до місцевих бюджетів – 1937,9 тис.грн.    

      Із зареєстрованих 1167 підприємців-фізичних осіб усі діють і сплачують податки.  До зведеного бюджету ними сплачено 1458 тис.грн, до місцевих бюджетів – 1419,7 тис.грн. Питома вага надходжень до зведеного бюджету від суб’єктів малого підприємництва становить 20,8 відсотка, по області –  12,2 відсотка.

Очікуваний обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі та ресторанного господарства, за 9 місяців 2012 року складе 45475,2 тис.грн. (темп росту  115,0% ).

За оперативними даними обсяг послуг, реалізованих  всім категоріям споживачів у фактичних цінах за січень-серпень 2012 року складатиме 11124,5 тис.грн.,  темп росту - 136,6 %.

          Очікуваний обсяг послуг, реалізованих населенню, за січень-серпень 2012 року складе 7600,2 тис.грн., який збільшитьсяпроти відповідного періоду минулого року на 25,4%. У розрахунку на 1 особу становитиме 202,7 грн.

Розвиток сільськогосподарського виробництва

Галузь рослинництва

   В Монастирищенському районі здійснюють виробничу діяльність 112  сільгосппідприємств різних форм господарювання, з них :  13 товариств з обмеженою відповідальністю, 1 приватне   акціонерне  товариство, 5 приватних підприємств  та 93 фермерських господарств.

       В обробітку господарств всіх категорій налічується  53205 га ріллі,  в тому числі сільгосппідприємств – 41192 га.

      Господарства району завершили збір ранніх  зернових культур і  продовжують  комплекс осінніх  польових  робіт.

       За результатами роботи на жнивах 2012 року хлібороби району мають  вагомі  здобутки.  По урожайності  ранніх  зернових культур - 44,2 ц/га, озимої пшениці – 49,5 ц/га  та ярого ячменю – 36,5 ц/га   район зайняв  друге  місце серед районів області, уступивши дещо Корсунь-Шевченківському.         Господарства району продовжують  комплекс  осінніх  польових  робіт. 

        Варто відмітити добру роботу підприємств, які завдяки новим технологіям та високій організації праці забезпечили високу урожайність сільськогосподарських культур: ФГ «Ладіс», ПрАТ «Райз-Максимко», ФГ «Гора - 2006», ТОВ «ЛатАгроІнвест», СФГ «Нова Україна», ТОВ «Лукашівка і К», СФГ «Юлія», ПП «ЛюВайС», СФГ «Родина», ФГ «Лани України».

В даний час в сільгосппідприємства починають  роботи  з  посіву озимих зернових  культур  на площі 11500 га  під урожай 2013 року, іде заготівля мінеральних добрив, на площі  майже 16,0 тис. га підготовлено ґрунт під посів озимини.  В оптимальні строки посіяний озимий ріпак на площі 5037 га. Першими в районі до посіву озимої пшениці приступили хлібороби  ТОВ «ЛатАгроІнвест».

       На черзі в господарників збирання  кукурудзи та цукрових буряків, розпочато збирання  технічних олійних культур – соняшника та сої, проводиться заготівля силосу.

        Серед  комплексу осінніх польових робіт всім  категоріям  господарств  необхідно виконати  36,2 тис. га зяблевої оранки . Фактично  виорано  22 тис. га, або  біля 61 % від потреби.

В  сільгосппідприємствах, де утримують худобу,  заготовлено 530  тонн  сіна та 550 – сінажу.  Прогнозується, що буде зібрано не менше 7200  тонн  силосу.

          Відповідно до розподілу обсягів закупівлі продовольчого зерна для регіонального замовлення у 2012-2013 маркетинговому році Монастирищенському району доведено завдання  та графіки на його поставку.     

        Керівники  сільськогосподарських підприємств проінформовані про умови поставки зерна.

         Між Монастирищенською районною державною адміністрацією  та хлібокомбінатом Монастирищенського районного споживчого товариства  19 липня 2012 року  укладено Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння  щодо координації дій щодо забезпечення стабільної цінової ситуації на споживчому ринку хлібобулочних виробів  району.

Галузь тваринництва

У 2012 році отримано перші позитивні результати щодо розвитку галузі тваринництва в порівнянні з  попередніми роками за всі роки незалежності України.

           Станом на 01.09.2012 чисельність поголів'я ВРХ в усіх  категоріях  господарств району становить  5751голову, що на  260 голів більше до минулого року, в тому числі корів - 3422 голів, що на 36 голів більше до минулого року, свиней – 17551 голів, що на 184 голови більше до минулого року.

         Зокрема в сільськогосподарських підприємствах поголів'я ВРХ становить 1258 голів, що на 140 голів більше  до минулого року.

        За 8 місяців 2012 року сільськогосподарськими  підприємствами вироблено 1436,8  тонн молока, що на 162,8 тонн більше до минулого року, м’яса  – 181 тонну, що на 49,9 тонн більше до минулого року.

         Надій молока, на середнє поголів'я корів, складає 2903 кг, що на 232 кг більше до минулого року.

Середньодобові прирости худоби:

ВРХ – 546  грам (+95  грам до  м. р.), свиней – 430  грам (+ 77 грам  до м. р.).

           З метою захисту інтересів виробників молока, забезпечення їх виходу на вигідні ринки збуту в селах району створено 7 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, 5 з яких займається заготівлею молока. Крім того, заготівлю молока здійснюють 5 молокоприймальних пунктів.  Функціонування  кооперативів та молокоприймальних пунктів забезпечило створення близько 35 робочих місць.

          Послугами молочарських кооперативів та молокоприймальних пунктів охоплено всі населені пункти району.

Відповідно до «Програми розвитку галузі тваринництва на 2010-2020 роки»  станом на 01.01.2013 року поголів’я ВРХ по сільгосппідприємствах має складати  3240 голів, корів – 1000 гол., свиней – 4250 голів.

До закінчення 2012 року та упродовж 2013 року буде продовжуватися робота щодо нарощування поголів'я та збільшення продуктивності сільськогосподарських тварин та проведення співбесід з керівниками сільськогосподарських підприємств з даного питання.

          Через районну газету «Зоря» і надалі доводитимуться до відома громадян та керівників сільськогосподарських підприємств державні програми підтримки розвитку галузі тваринництва. Так, упродовж 8-ми місяців 2012 року нараховано дотацій за утримання та збереження молодняка ВРХ на суму 81 тисяча гривень.

Розвиток земельних відносин

В  районі обліковується 71 949 га,. земель, з яких в користуванні сільськогосподарських підприємств знаходиться 26 977,3 га – 37,5%, у власності і користуванні громадян – 48 965,6 га – 68%, у користуванні закладів, установ і організацій – 382,5 га – 5,3%, у підприємств промисловості – 836 га – 11,6%, у підприємств та організацій транспорту – 749,6 га – 10,4%, організації оборони – 89,6 га – 1,2%, у лісогосподарських підприємств – 5 745,5 га, землі водного фонду займають площу 1142 га. Право на земельну частку(пай) в 2012 році набули 14529 громадян,  з яких 100% оформлено державними актами.  Кількість громадян, що приватизували земельні ділянки за рішеннями рад становить 16349 шт. на площу 7479 га.

     Станом на 01.01.2012 року всього ріллі земель запасу та резерву в районі рахується 3706,7 га.

Надано в оренду ріллі 2890,2 га.,що становить – 78% від загальної кількості.Залишок непереданоїріллі становить  – 813,5га. В основному, ці землі розміщені на крутих схилах відокремленими і невеликими за розміром ділянками, деградовані та малопродуктивні земельні ділянки. Бажаючих взяти в оренду ці ділянки не виявлено.

     Відповідно до вимог чинного законодавства та нормативно-правових документів щодо встановлення в договорах оренди розмірів орендної плати райдержадміністрацією розроблені заходи щодо правильності цих розрахунків в залежності від нормативної оцінки земель по сільських, селищній та міській радах. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції. Рекомендована мінімальна ставка орендної плати в розмірі : рілля – 4,5 % , пасовища – 4,5%, сіножаті – 4,5%, водойми – 5%, господарські двори  - 4,5% від грошової оцінки.

Вартість ріллі державної власності, наданої в оренду, з урахуванням коефіцієнта індексації - 1,756 передбаченим Постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2011 року № 1185, становить 72715,23 тис. грн. Сума нарахованої орендної плати від грошової оцінки  - 2981,3 тис. грн., що становить 4,1%.

     Райдержадміністрацією вжиті також відповідні заходи щодо підвищення розміру орендної плати за земельні ділянки (паї) на 2012 рік з урахуванням коефіцієнта індексації - 1,756. Сума нарахованої орендної плати від грошової оцінки – 30 млн.181 тис. грн., що становить 3,05%, що перевищує орендну плату минулого року з відсотком 4,5 % на суму 4 млн.633 тис. грн. Плата за 1 га становить 754 грн. 

      Станом на 11.09.2012 року  виплата орендної плати за земельні частки (паї) по району складає 13544,06тис. грн.,що становить  44,9%. Виплата триватиме до кінця року, що передбачено умовами договорів оренди.

У районі знаходиться 8 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 1003,4 га.

     Всі вищезазначені об’єкти природно-заповідного фонду  мають статус місцевих. Документація про винесення цих об’єктів в натуру  не виготовлялась, а їх статус був визначений лише при проведенні роздержавлення земель колишніх колгоспів.

      Об’єкти природно-заповідного фонду були створені в 80-90 роки і матеріали  їх створення не збереглися, нажаль, це унеможливлює визначення їх меж.

    Загальна  площа земельних ділянок, де розміщені об’єкти культурної спадщини, відповідно земельно-облікових документів у Монастирищенському районі, становить 71 га.

     З початку 2012 року виконано роботи з інвентаризації земель населених пунктів на площі 4477 га. Земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів проінвентаризовано на площі 4030 га. Проінвентаризовано земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів 46826 га. Інвентаризація земель проводилася за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб.

    За рахунок коштів органів місцевого самоврядуваннянормативну грошову оцінкупроведено в 41населеномупунктіна площі8790,4га, що становить          100відсотків  від загальної кількості населених пунктів району.

     Відповідно до рішень Монастирищенської районної ради, за рахунок коштів місцевих бюджетів, ДП «Черкаським науково-дослідним та проектним інститутом» розроблені проекти землеустрою щодо встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних утворень смт. Цибулів, с. Аврамівка, с. Халаїдове та с. Чапаєвка. Межі інших населених пунктів визначені при виконанні робіт по роздержавленню з земель колишніх КСП. Пропоную при формуванні місцевих бюджетів на 2013 рік передбачити кошти на розроблення та затвердження проектів землеустрою щодо встановлення та зміни меж населених пунктів.

    З 1998 по 2012 роки  в Монастирищенському районі продано 104 земельних ділянки несільськогосподарського призначення, загальною площею 371 тис.кв. м. Зекспертною грошовою оцінкою на загальну суму 421 тис.грн. Надійшло коштів від продажу 367 тис.грн.     

 У 2013 році найбільш актуальними стануть питання земельних відносин. У цій сфері діяльності першочерговими завданнями в районі визначено: проведення інвентаризації земель; розмежування земель державної та комунальної власності; встановлення меж населених пунктів, територій природно-заповідного фонду, земель історико-культурного призначення, земельних ділянок прибережних захисних смуг

Наповнення бюджету району

Робота щодо виконання бюджету району, завдяки спільних зусиль райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу району знаходиться на належному рівні.

Так, у 2011 році забезпечено виконання бюджету району на 115,7% (перевиконання склало 2,8 млн. грн.). Забезпечено виконання плану по основних бюджетоутворюючих податках:  податку на доходи фізичних осіб, платі за землю,  збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, фіксованому сільськогосподарському податку.

Збережено позитивну тенденціющодовиконання бюджетув поточному році. Добюджету району за 8місяців 2012 року фактично надійшло 14,7 млн. грн., або 109,4% до плану звітного періоду.  Більше плану отримано 1,3млн.грн. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 3,0 млн. грн.,або на 25,8 %Виконання затверджених радами завдань на звітний період забезпечено усіма місцевими радами району.

         Виконання основних бюджетоутворюючих податків забезпечено від           105 % до 130 %.    

        Очікується виконання плану надходжень до місцевих бюджетів за  2012 рік в  сумі 22,4 млн.грн., або105,2 %.                                                                             

Видаткова  частина загального фонду  бюджету району виконана за 8 місяців 2012 року на 94,8 %.

            Новий Податковий кодекс України  надав більші права органам місцевого самоврядування щодо самостійного розподілу значної частини бюджетних надходжень. Я хочу, щоб кожен голова місцевої ради усвідомив, що з наданням прав підвищується відповідальність щодо виконання бюджету. Кожна територіальна громада повинна зрозуміти, що лише перевиконання доходної частини місцевого бюджету дасть можливість вирішити соціальні та культурні проблеми населених пунктів району.

Міському, селищному, сільським головам необхідно разом з фінансовим управлінням райдержадміністрації та відділенням податкової інспекції в районі з великою відповідальністю ставитись до платників податків, звертати належну увагу на недопущення виплати заробітної плати «в конверті» та   наповнення місцевого бюджету за рахунок ефективного використання земель  державної власності.

З великою відповідальністю слід підійти до пропозицій формування бюджету на 2013 рік, врахувати можливості кожної територіальної громади, запланувати розумне  використання коштів , які будуть отримані додатково за рахунок соціальних угод.

Розвиток галузі житлово-комунального господарства та її перспективи

Райдержадміністрацією приділено особливу увагу розвитку галузі житлово-комунального господарства району. Маючи загальна протяжність мереж вуличного освітлення населених пунктів району -  696 км. З вересня 2011 року по вересень 2012 року проведено реконструкцію 32,5 км зовнішнього освітлення, встановлено 275 ліхтарів в 15 населених пунктах району: м. Монастирище, смт. Цибулів, с. Аврамівка, с. Зарубинці, с. Терлиця, с. Теолин, с. Бачкурино, с. Дібрівка, с. Сатанівка, с. Княжа Криниця, с. Лукашівка, с. Степівка, с. Халаїдове, с. Чапаєвка, Шабастівка. Для фінансування робіт залучаються кошти місцевих та районного бюджетів, спонсорів, в 2011 році виділялась субвенція з обласного бюджету (42 тис. грн.), яка була розподілена пропорційно до використаних власних коштів між шістьма сільськими радами. В 2012 році  планується  виділення субвенції з обласного бюджету на виконання робіт по реконструкції мереж вуличного освітлення. Розмір субвенції буде пропорційний використаним коштам з місцевих бюджетів. Крім зазначених населених пунктів, в 2012 році розробили проектну документацію на реконструкцію вуличного освітлення села Княжики, Сарни, Долинка.

В зв’язку зі зниженням рівня ґрунтових вод в більшості жителів населених пунктів знизився рівень води в криницях. Районною державною адміністрацією та виконкомами місцевих рад вжито ряд заходів щодо реконструкції та побудови водогонів. За 2011 рік проведено реконструкцію 22,7 км водогонів, централізованим водопостачанням забезпечено 479 дворів. Роботи виконувались в місті Монастирище (північно-західна частина), селищі Цибулів, селах: Дібрівка, Івахни, Княжа Криниця, Новосілка, Сатанівка, Шабастівка. Виготовлена проектна документація на реконструкцію водопостачання мікрорайону Зоряне містечко(з обласного бюджету передбачаються кошти в сумі 185 тис. грн.), с. Зюбриха, с. Бачкурине; замовлений проект в с. Коритня, виготовлений проект на будівництво центрального водогону в с. Аврамівка та с. Летичівка. Жителі населених пунктів району активно створюють вуличні кооперативи, вкладають власні кошти для забезпечення себе і своїх сімей централізованим водопостачанням.

Для реалізації заходів Загальнодержавної програми «Питна вода України на 2006-2020 роки», з метою забезпечення сільського населення якісною питною водою розроблена проектна документація на встановлення установок доочистки води в навчальних закладах п’ятнадцяти населених пунктів району.

В 2012 році рішенням сесії Черкаської обласної ради затверджена «Регіональна програма модернізації комунальної теплоенергетики Черкаської області». В програму включені заходи по модернізації комунальної теплоенергетики м. Монастирище, а саме: заміна тепломереж на попередньо ізольовані труби по вул. Миру протяжністю 3,7 км, реконструкція котельні, де передбачається встановлення котлів на газу та твердому паливі з відповідним економним обладнанням, встановлення когенераційної установки, яка дасть можливість здешевити затрати на електричну енергію; заміна тепломережі на попередньо ізольовані труби по вул. Гагаріна – 3,9 км; утеплення житлових будинків, які побудовані з силікатної цегли.

Виходячи із реалій сьогодення, основними напрямками подальшої роботи в галузі житлово-комунального господарства району є:

 • відновлення мереж вуличного освітлення;
 • забезпечення населення якісною питною водою: розвиток мережі водопостачання в м. Монастирище, с. Нове Місто, с. Аврамівка, с. Летичівка відповідно до розробленої схеми оптимізації, а також реалізація проектів з водопостачання сіл Бачкурине, Коритня, Зюбриха, селища Цибулів;
 • встановлення установок доочистки питної води в населених пунктах, де рівень шкідливих речовин у воді перевищує нормативні показники (15 сільських населених пунктів);
 • реконструкція очисних споруд в смт. Цибулів та с. Івахни для недопущення попадання побутових стоків в природні водойми;
 • покращення надання послуг з теплопостачання для населення шляхом реалізації заходів програми модернізації комунальної теплоенергетики;
 • реалізація програми модернізації житлово-комунального господарства шляхом створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків для ефективного управління спільним майном.

Будівництво та інфраструктура

За оперативними даними за січень – вересень 2012 року буде введено в експлуатацію індивідуальних житлових будинки загальною площею 658 кв.м. На  будівництво житла освоєно 2540 тис.грн. На четвертий квартал  заплановано ввести в експлуатацію  27-ми квартирний житловий будинок, загальною площею 1935 кв.м., який увійшов до програми «Доступне житло».

Тривають роботи по відводу землі під будівництво підвідного газопроводу до с.Халаїдове. Завершується виготовлення проектно – кошторисної документації по будівництву підвідного газопроводу до с.Коритня.

         Здійснено розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах району на загальну суму 855,8тис.грн. З обласного бюджету виділено 200тис.грн. сільським радам Лукашівці та Долинці. Додатково з державного бюджету виділено 100тис.грн. Зарубинецькій сільській раді. На капітальний ремонт – 68тис.грн., поточний ремонт – 32тис.грн.

         Станом на 10.09.2012 в районі виконані ремонтні роботи в наступних населених пунктах:

 • м.Монастирище, вул.Санаторна, Леніна. Освоєно коштів 85,744тис. грн.;
 • с.Лукашівка,вул.Перемоги. Освоєно коштів 100тис. грн.;
 • с.Долинка, вул.Л.Українки. Освоєно коштів 100тис. грн.;
 • с.Дібрівка,вул.Космонавтів. Освоєно коштів 1,240тис.грн.;
 • с.Івахни, вул.Бурди. Освоєно коштів 8,353тис.грн.;
 • с.Бачкурине, вул.Комунарів. Освоєно коштів 7,737тис.грн.;

      До кінця вересня заплановано завершити роботи з капітального ремонту вул. Карла Маркса в м.Монастирище. Кошторисна вартість робіт – 484,301тис.грн.

         На 2013 рік заплановано:

 •  завершити будівництво підвідного газопроводу до с.Халаїдове;
 • розпочати будівництво підвідного газопроводу до с.Коритня;
 • завершити реконструкцію кінотеатру «Промінь»;
 • завершити реконструкцію спортивного комплексу «Дитяча юнацька спортивна школа»;
 • розпочати ремонтні роботи в плавальному басейні;
 • завершити будівництво інфекційного корпусу Монастирищенської ЦРЛ;
 • розпочати будівництво 80-ти квартирного житлового будинку під соціальне житло;
 • розпочати реконструкцію автомобільних доріг Монастирище-Копіювата, Монастирище-Дібрівка, Попудня-Сарни, Лукашівка-Тарасівка;
 • завершити будівництво асфальтованої дороги  Теолин-Леськове;
 • продовжити будівництво та реконструкцію водогонів в населених пунктах району;
 • розпочати реконструкцію очисних споруд в смт.Цибулів, с.Івахни;
 • розпочати роботи з корегування генерального плану м.Монастирище, смт.Цибулів;
 • завершити реконструкцію  системи  теплопостачання  м. Монастирище (вул..Миру, Гагаріна)  2 черга.                                                                                           

Стан зайнятості населення

Протягом 2012 року створено 682 нових робочих місця, з них в галузях економіки 199, в малому підприємництві 483.Регулювання ринку праці здійснюється за рахунок активних програм сприяння зайнятості населення, підвищення якості та результативності надання послуг.Різнопланові заходи, проведення яких ініціює райдержадміністрація з районним  центром зайнятості, допомагають роботодавцям розв’язати кадрові та виробничі проблеми, а безробітним – оперативно вирішити питання свого працевлаштування.

Починаючи з вересня 2011 та восьми місяців 2012 року до районного центру зайнятості надійшло від 319 роботодавців  1805 вакансій. Працевлаштовано1772 незайнятих осіб. Завдяки наданню дотацій роботодавцям вирішено питання працевлаштування 75 безробітних, з них 54 безробітних із категорії соціально незахищених верств населення.

Особлива увага приділялася працевлаштуванню молодих людей, які шукають роботу вперше. З вересня 2011 по даний час  до районного центру зайнятості звернулися 1519 молодих осіб, з яких 730 були працевлаштовані. В районі використовується  можливість отримання дотації на створення робочих місць для молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту.

З метою забезпечення першим робочим місцем молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту, проводиться комплексна інформаційно-роз’яснювальна робота серед роботодавців району, в тому числі і про можливість надання дотації на створення робочих місць для цієї категорії населення з державного бюджету.

Як результат,  було працевлаштовано 48 молодихосіб, з них на дотаційні робочі місця - 5 випускниківпрофесійно-технічних закладів на посади електрогазозварника та кухаря, фінансування яких буде проводитись за рахунок державного бюджету.

 З метою організації тимчасової зайнятості населення до участі в оплачуваних громадських роботах було залучено 1845 тимчасово незайнятих осіб. Основні види робіт, що виконували безробітні, мають суспільно корисну спрямованість і сприяють соціальному розвитку в регіоні, а саме: благоустрій меморіалів, пам'ятників та інших місць поховання загиблих захисників Вітчизни, догляд за людьми похилого віку і інвалідами та надання їм різноманітних послуг, благоустрій та озеленення територій населених пунктів.

З метою задоволення перспективних замовлень та потреб роботодавців, організовано підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації 450 майбутніх працівників.

Одним із завдань є легалізація трудових відносин та виплати заробітної плати.  Тому і надалі комісії райдержадміністрації з легалізації робочих місць необхідно постійно здійснювати перевірки суб’єктів підприємницької діяльності та запрошувати на засідання комісії за наслідками перевірок  окремих підприємців.

Розвиток освітньої галузі району

Програмна ідея забезпечення рівного доступу до якісної освіти основний зміст нашої діяльності в галузі освіти району. Це зумовлено положеннями Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава»,де визначено, що „якість освіти є національним пріоритетом і передумовою національної безпеки держави”.

Мережу дошкільних навчальних закладів району  складають 32 установи, з них 22 дошкільних навчальних закладів та 10 дошкільних підрозділів НВК. З населених пунктів Антоніна, Тарнава, Зарубинці, Вільне, в яких немає дошкільних навчальних закладів, дітей підвозять разом із школярами шкільними автобусами до навчально-виховних комплексів  сіл Шарнопіль, Терлиця та до дитячого садка с. Шабастівка. Всього дошкільною освітою охоплено 1218 дітей, або 76 відсотків (обласний  показник 74).

      З метою  розвитку дошкільної освіти в  районі затверджено районну цільову програму розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року , виконання якої сприятиме   планомірній  реалізації державної   політики, спрямованої  на збереження і розвиток системи дошкільної освіти, забезпеченню доступності освіти та  підвищення рівня освітніх послуг. 

В середньому по району на 100 місцях виховується 78 дітей. Охоплення дітей дошкільного віку (від 3 до 6(7) років) дошкільною освітою в середньому по району становить 96%. 

Діти п’ятирічного віку стовідсотково охоплені підготовкою до школи, що сприяє забезпеченню наступності між дошкільною і початковою ланками.

Всі заклади укомплектовані педагогічним та обслуговуючим персоналом відповідно до штатних нормативів.

У порівнянні з минулими роками покращилось оснащення дошкільних закладів постільною білизною, технологічним обладнанням, м'яким інвентарем, дитячими меблями, іграшками, лікарськими засобами, навчально-наочними посібниками.

  Однак, ще залишаються невирішеними такі проблеми матеріально-технічного характеру: групові майданчики дошкільних підрозділів  навчально-виховних комплексів ще  не відповідають в повній мірі вимогам щодо їх облаштування.

У нинішньому  навчальному  році  у районі  функціонують 29  загальноосвітніх   навчальних  закладів,  в тому числі  10 комплексів,  2 заклади  нового  типу.  Діють  районний  Будинок  дитячої  та  юнацької  творчості, міжшкільний  навчально-виробничий  комбінат,  психолого-медико-педагогічна  консультація.

На  базі навчально-виховних закладів діє 5 освітніх округів, які охоплюють  1740 учнів  .

       Профільним  навчанням  охоплено  463    учні  10-11  класів  16 шкіл району, це  69   відсотків від загальної кількості старшокласників.

Нагороджено грамотами Головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації за добру підготовку до конкурсу-захисту у секції математики та  у секції математичного моделювання двох учнів.

В закладах освіти району функціонує  27 комп’ютерних комплексів. проте  12 з них -  морально-застарілі, так як встановлені ще у період 2000-2004 років, тому вже сьогодні гостро постає питання модернізації комп’ютерної техніки.

            Цей процес  розпочався в грудні 2011 року, коли Монастирищенська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст. отримала у подарунок від голови обласної державної адміністрації С. Б. Тулуба 15 сучасних комп’ютерів, ноутбук, інтерактивну дошку та мультимедійний проектор.  

         До 1 вересня встановлено сучасний  комп’ютерний комплекс ( 12 комп’ютерів)  в Монастирищенську спеціалізовану школу № 5.

Для якісної організації навчально-виховного процесу у навчальних закладах району використовується 10 мультимедійних проекторів  та 6  інтерактивних дошок.

Щодо виконання програми «Шкільний автобус»,  район традиційно зберігає лідируючі позиції  в області. Сьогодні 8 автобусів забезпечують підвіз до  навчальних  закладів 255 учнів  та 8 вчителів. Ще 1 автобус здійснює підвіз школярів на заняття до Міжшкільного навчально-виробничого комбінату.

 У новому навчальному році 27  дошкільнят та школярів  Тарасівки  підвозяться новим шкільним автобусом до Лукашівського НВК, в якому створені всі  умови для навчання та розвитку потенційних можливостей вихованців.

   Отримані ще два автобуси за кошти державного бюджету,  підвозять школярів до Шабастівської ЗОШ І-ІІІ ст. та до Княже-Криницької  ЗОШ І-ІІІ ст..

Здоров’я дітей значною мірою залежить від якості медичного обслуговування. В цьому навчальному році у школах району функціонує 17  медичних пунктів, що обслуговуються  14  медичними працівниками. Решта  15 шкіл обслуговуються фахівцями сільських ФАПів. В дошкільних навчальних закладах працюють 7 медсестер . До обслуговування ДНЗ залучено також 26 медичних працівників сільських ФАПів та 4 лікарі – педіатри  районної дитячої поліклініки.

Забезпеченість  учнів   1-11  класів  гарячим  харчуванням  становила 90%  від  загальної  кількості  школярів (3342 осіб). Обласний показник - 81%. 

Безкоштовно харчуються учні 1-4 класів (1184 осіб), діти-сироти (42 особи), діти із малозабезпечених сімей та ті, які перебувають на диспансерному обліку.

Середня вартість обіду в школі становить 5 грн. 20 коп., у тому числі: у місті – 5 грн. 80 коп., у селі – 4 грн. 60 коп. Норми харчування виконуються на 82 відсотки.

         Харчоблоки закладів освіти району забезпечені, відповідно до потреб,посудом , кухонним інвентарем і холодильним обладнанням. До початку нового навчального року проведено необхідні ремонтні роботи для забезпечення робочого стану кухонного інвентарю та естетичного оформлення приміщень.

          В період літніх канікул спільними зусиллями продовжено роботу щодо виконання районної Програми «Відпочинку та оздоровлення дітей на 2009-2014 роки».

         Завдяки спільним зусиллям  ми  маємо четвертий результат в області по організації літнього відпочинку дітей. 

 Протягом червня  2012 року оздоровилось та відпочило  2605 дітей, що становить 77 % від загальної кількостішколярів.

Під особливим контролем перебувала організація оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З 28 травня по 15 червня працював табір «Веселка» для дітей-сиріт на базі Монастирищенської школи-інтернат, в якомувідпочивало 28  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.  Вартість дітодня  становила25грн. 26 коп.

Під час літнього оздоровлення 1717 школярів  району здійснили 51 екскурсію до м.Умані, Вінниці, Києва, Жашківського кінно-спортивного комплексу.

 Особливої уваги та піклування потребують в районі   9 дітей-сиріт та 31 дитина, яка залишилась  без батьківського піклування. Усі   соціально  незахищені  неповнолітні  перебувають  під опікою. 24  дітей  одержують  пенсію по втраті  годувальників, 40 – допомогу  за опікунство. Заборгованості  з виплати  соціальних  допомог  немає.

Шести дітям з  числа  дітей-сиріт,  яким  виповнилось  18  років,  виплачено допомогу по досягненню повноліття в розмірі  1810  грн.  кожному. 

Позашкільною освітою в нашому районі охоплено 22,8 % учнів (обласний показник 29,8 ). Це 13 місце в області, а тому в новому навчальному році необхідно збільшити цей показник за рахунок відкриття філій районного БДЮТ в закладах освіти сільської місцевості, а також  відкриття додаткових гуртків  в 5 опорних закладах шкільних округів. 

 Значну увагу приділено кадровому питанню освітніх закладів району. Майже 55% учителів за  результатами  чергової  атестації мають вищу і І кваліфікаційні категорії. 68 учителів мають категорію спеціаліст.

         В заклади освітирайону призначено   16 молодих спеціалістів .В цілому в педагогічних вузах навчаються 57  випускників.     

Сприяють професійному росту педагогів своєчасна виплата заробітної плати  та інших стимулюючих виплат.

Шістдесятьом учителям, що працюють у сільській  місцевості, компенсуються  витрати  на  під’їзд до місця роботи.

 У районі  передбачаються кошти на придбання житла педагогічним працівникам. В 2012 році використано 10 тис. грн.  на  придбання  будинку для  вчителя  сільської  місцевості  на  дольовій  участі, в наступному навчальному році заплановано ще 10 тис. грн. 

Здійснено ряд заходів щодо підготовки до зими. На сьогоднішній день придбано 100 %від потреби вугілля марки АО (328т).Завезено вугілля марки ДГ концентрат 600 т – це 41 % від потреби.  

Проведено роботи по реконструкції системи водопостачання та водовідведення в Копіюватському НВК І-ІІІ ст., Лукашівському НВК, які чекали ремонту та відновлення вже досить тривалий час.

Здійснено ремонт даху Княжиківської ЗОШ, Зюбриського НВК Іст.. Встановлено 64 пластикових вікна в Петрівському, Коритнянському, Сарнівському НВК, Халаїдівській ЗОШ.

Зроблено капітальні ремонти харчоблоків та їдалень  Половинчицького НВК, НВК «Ерудит», Княже-Криницької ЗОШ.

Облаштовано  відмостку приміщення спортивної зали  Цибулівської ЗОШ. Зроблено ремонт та облаштовано внутрішні туалети в Аврамівській , Княже-Криницькій школах. Проводиться ремонт та підготовка котелень в усіх закладах освіти району.

 З метою забезпечення відповідного теплового режиму  до початку опалювального сезону потрібно  замінити котли в Сарнівському та Половинчицькому НВК.

Разом з тим, на сьогоднішній день гострою залишається проблема будівництва нової котельні в Халаїдівській ЗОШ І-ІІІ ст. Це пов’язано з значною віддаленістю котельні від приміщення навчального закладу, аварійним станом тепломережі. 

Боротьба зі злочинністю

В районі здійснюються заходи щодо протидії зростання злочинності. Затверджено «Програму профілактики злочинності на території Монастирищенського району на 2011-2016 роки», її профінансовано на суму 50 тис. грн. за результатами розгляду залишків бюджету.

Упродовж року  питання роботи щодо протидії зростання злочинності в районі неодноразово розглядалось на засіданнях колегії райдержадміністрації, сесії районної ради, координаційній раді по боротьбі зі злочинністю.

 Проаналізовано діяльність дільничних інспекторів та кримінальної міліції у справах дітей, опрацьовано пропозиції щодо покращення умов та ефективності їх роботи, забезпечення транспортними засобами. В кожному виконкомі сільської ради дільничним інспекторам надаються приміщення для здійснення прийому громадян.

Проводить роботу координаційна рада з питань профілактики правопорушень та злочинності серед неповнолітніх, на її засіданнях  щомісячно розглядається стан правопорушень серед неповнолітніх та виконання заходів щодо їх попередження. Більшість виконкомів сільських рад прийняли рішення щодо обмеження функціонування розважальних закладів в нічний час для неповнолітніх. Організовано роботу щодо залучення дітей, які перебувають на профілактичному обліку  в службі у справах дітей, до занять у позашкільних закладах. Відновлено роботу Добровільної народної дружини. З метою забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування житлом   розроблена та подана на затвердження  районна програма  щодо забезпечення їх житлом  на 2013-2015 роки, на фінансування якої передбачаються кошти в розмірі 50 тис. грн. з  районного  та сільських  бюджетів.

 Для  зниження рівня соціального сирітства  в районі  запроваджено ряд додаткових заходів, спрямованих на профілактику сімейного неблагополуччя, допомогу  сім’ям, які потрапили в кризові  ситуації, формування відповідального батьківства в неблагополучних родинах. За підсумками Іпівріччя 2012 року обліковується  42родини.

Зростання в   поточному році  кількості  прийнятих рішень районного  суду про позбавлення батьківських прав  відбулось за рахунок  звернень служб у справах дітей  інших регіонів ( з п’яти  справ про позбавлення батьківських прав 3 справи порушені  щодо батьків, діти яких проживають в  Одеській, Луганській та Донецькій областях).

 Сподіваюся, що заходи, які вживаються щодо боротьби зі злочинністю та захисту прав дітей, дадуть змогу  покращити стан справ.

Робота щодо попередження надзвичайних ситуацій

Органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями здійснено  конкретні заходи щодо підвищення готовності Монастирищенської територіальної підсистеми єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, системи цивільної оборони району, її органів управління, сил і засобів до застосування.

В районі активно працює комісія з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації.

      В січні 2012 року створено оперативний  штаб із забезпечення безперебійної роботи об’єктів життєзабезпечення населення та проведено 2 засідання штабу в зв’язку з сильними морозами, розроблений графік чергування та, відповідно до нього, проводилось цілодобове чергування керівників органів виконавчої влади та заступників, працювало п’ять пунктів обігріву населення, з них - один пересувний, підготовлена інженерна та спеціальна техніка до несприятливих умов, пов’язаних з сильними морозами.

     В червні 2012 року в районі були проведені командно-штабні навчання та огляд сил і засобів цивільного захисту району, робота служб визнана задовільною.

На території Монастирищенського району знаходиться 11 потенційно – небезпечних об’єкти, а саме: ВАТ "Монфарм" м. Монастирище, ТОВ "Цибулівський цукровий завод" смт. Цибулів, Монастирищенське УЕГГ м. Монастирище, ВАТ "Черкасигаз" м. Монастирище, Монастирищенська нафтобаза ТОВ "Дніпроінвест-Ч" м. Монастирище, АЗС №23007 ВАТ "Укрнафта" м. Монастирище, АЗС ТОВ "Енергетик" м. Монастирище, АЗС ТОВ "Гонта" м. Монастирище, АЗС ТОВ "Латагроінвест" м. Монастирище, АЗС,АГЗП фірма "БПК" м. Монастирище, АГЗП ТОВ "Світ" м. Монастирище. 

 21 липня 2012 року в районі виникла надзвичайна ситуація природного характеру,постраждали п’ять  населенних пунктів, а саме с. Лукашівка, с. Долинка с. Шарнипіль, с. Зарубинці та смт. Цибулів.

 Сильним градом пошкоджені покрівлі житлових будинків та адміністративних споруд(школи, дитячі садки, будинки культури, територіальний центр та інші об’єкти)

Пошкоджено посіви сільгоспкультур на  площі 1675 га та знищено на площі 577 га.

Розмір збитків складає 2042284 грн.

Відповідно до ситуації, яка склалася в районі, мобілізовані сили і засоби, виділені кошти на сесії районної ради в сумі 150 тис. грн., з резервного фонду області виділено 150 тис.грн, посильну допомогу надали спонсори. Спільними зусиллями надзвичайну ситуацію було ліквідовано.

Розвиток галузі культури

         Мережа культосвітніх закладів  району складається з 36 клубних  та 38  бібліотечних закладів, дитячої музичної школи та краєзнавчого музею. Загальна кількість працівників культури в районі  складає  155 осіб.

  Вищу фахову освіту мають  34 особи, середню спеціальну фахову - 64. В цілому забезпеченість фахівцями в галузі складає  68%. 

При клубних закладах функціонує 8  творчих колективів, які носять звання «народний», з них 5 – при районному будинку культури. Вони приймають активну участь в культурно-мистецькому житті району та області, активно пропагують національні та культурні традиції району. Найбільш відомий серед народних колективів - аматорський народний фольклорно-обрядовий колектив „Вишуканка”  Бачкуринського СБК,  який знаний далеко за межами області. В 2013 році планується організація і проведення І-го районного фольклорного фестивалю «Вишуканка збирає друзів» на базі районного будинку культури за участі фольклорних колективів району.

  Закладами культури проводяться заходи до державних та знаменних дат, свят народного календаря. Традиційними стали Дні населених пунктів, родинні свята, творчі вечори, календарно-обрядові дійства тощо.

             Серед кращих клубних закладів району – Аврамівський (переможець районного огляду-конкурсу сільських закладів культури в 2012 році), Бачкуринський, Сатанівський, Княжекриницький сільські будинки культури. Значно активізувалася робота Лукашівського сільського будинку культури. При Копіюватському та Зарубинецькому  сільських будинках культури діють  духові оркестри,  переважна більшість учасників якого –  діти. В листопаді 2011 року  при районному будинку культури створено дитячий танцювальний колектив «Грація», а в лютому 2012 року  естрадно-духовий колектив «6 Гігабайт».

          38 бібліотечних установ району забезпечують обслуговуванням різновікових категорій користувачів.

         52 бібліотечні працівники здійснюють бібліотечне обслуговування, задовольняючи запити мешканців району із різних галузей знань.

         В ЦРБ та в 5 сільських бібліотеках (Аврамівській, Летичівській, Копіюватській, Коритнянській, Сатанівській СБФ) з жовтня 2011 року працюють безкоштовно Інтернет – клуби для користувачів, завдячуючи перемозі в ІІ раунді конкурсу «організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до мережі Інтернет» за програмою «Бібліоміст».

Бібліотеки Монастирищенської централізованої бібліотечної системи обслуговують 25 тисяч користувачів. Надійшло літератури в ЦРБ з вересня 2011р. по вересень 2012р. 3816 примірників літератури на суму 62896грн. Передплачено періодичних видань на всі бібліотеки району на суму 29 тисяч грн.В 2013 році  планується проведення ремонтних робітв приміщенні Попуднянської бібліотеки та переведення працівників на повні ставки.

            Стабільно працює  дитяча музична школа з учнівським контингентом 205 осіб, в школі працює 24 викладачі, із них 3 сумісники,.           

   Районним краєзнавчим музеєм постійно проводиться цілеспрямована пошукова робота щодо збереження об’єктів культурної та історичної  спадщини району. в 2012 році до друку вийшла книга Волошенка І.І.  «Земля основа багатовікового життя людства, головне його багатство, що дала його природа ». На разі готується до друку книга «Бачкуринський віночок», до якої зібрано пісні, легенди, музику до пісень, записані від легендарної Марії Федорівни Шандри – організатора та учасника колективу «Вишуканка» та берегині етнічних традицій Монастирищенського краю. До 113-ї річниці від дня народження відомого богатиря  Дзюби у с. Тарнава відкрито меморіальну Дошку пам’яті.  В березні 2012 року на сходці громадян жителів села Лукашівка авторському колективу Федора Бойка та Лідії Мукомели була вручена обласна премія імені Максимовича. Ця нагорода щороку присуджується за кращі краєзнавчі видання. Федір Бойко та Лідія Мукомела отримали її за літературно-художню книгу «Дорогою ціною», в яку ввійшли спогади, розповіді, свідчення жителів Лукашівки, про події Великої Вітчизняної війни на території села та району..

В 2013 році планується проведення ремонтних робіт в музеї та переобладнання однієї із кімнат музею під українську народну світлицю.

За останній  рік відбулися позитивні зміни  в напрямку проведення ремонтів закладів культури. Завдяки місцевим радам, на балансі яких вони знаходяться, ремонтуються  клуби та бібліотеки.

Зокрема, проведено капітальне будівництво покрівлі приміщення кінотеатру «Промінь» (центр культури і дозвілля) та планується проведення капітального ремонту системи опалення. Проведено внутрішній ремонт приміщення районної бібліотеки ,а саме: книгосховища та фойє.

         Здійснено  ремонтні роботи в Аврамівській, Летичівській, Сатанівській, Коритнянській, Копіюватській бібліотеках, Владиславчицькому, Петрівському, Леськівському, Аврамівському та інших сільських закладах культури.  Повністю відремонтовано приміщення Сатанівського СБК.  Аврамівський  клуб та бібліотека залишається єдиними, де замінено систему опалення та підключено до газового опалення. В 2013 році  необхідно здійснити ремонти покрівель Зарубинецького, Копіюватського  Халаїдівського будинків культури.

Робота галузі медицини

Мережа закладів охорони здоров»я складається з центральної районної лікарні на 190 ліжок, 7 лікарських амбулаторій в т. ч.  5 амбулаторій сімейного типу (Летичівська, Аврамівська, Сатанівська, Попуднянська, Кн. Криницька) і 28 ФАПів та фельдшерських пунктів.

Уточнений бюджет складає: 20898,9 тис.грн – 561,8 грн. на одного жителя. Вартість ліжко дня: з медикаментів – 8,5., з харчування – 3,2 грн.

Всього працюючих по району – 510 чоловік, з них: лікарів – 74 чоловік, вищу категорію мають 17, І категорію – 31. Для підготовки до проведення акредитації здійснено поточні ремонти в дитячому, акушерсько-гінекологічному, хірургічному відділеннях. В даний час проводяться ремонти в терапевтичному, травматологічному відділеннях та кабінетах поліклініки.

Для збереження районної лікарні з осені 2011 року та у 2012 році за кошти районного та державного бюджету закуплено значну кількість обладнання. Але цим не завершуються проблеми галузі охорони здоров»я в районі. Впродовж 2011-2012 років за допомогою підприємств та організацій району надано матеріальну допомогу райлікарні у заміні дверей, вікон, облаштуванні палат, проте,  робіт необхідно виконати ще багато. Тому я ще раз звертаюся до голів територіальних громад, керівників підприємств, підприємців та патріотів району з пропозицією продовжити брати активну участь у вирішенні питань оснащення районної лікарні та її мережі в селах району.

Розвиток фізичної культури і спорту

У районі проводиться робота зі створення належних умов для задоволення потреб населення у зміцненні здоров»я, фізичного та духовного розвитку особистості, сприяння розвитку спорту. Фізичною культурою і спортом займаються понад 7 тисяч монастирищан, що становить 18% населення.

Розвитку культури і спорту сприяє відповідна матеріально-технічна база. У районі рахується 1 стадіон, 28 спортивних залів, 34 спортивні майданчики та футбольні поля, 12 приміщень, пристосованих для занять фізичною культурою і спортом. Усі спортивні споруди району паспортизовані.

Завдяки реалізації основних завдань регіональної політики у сфері фізичної культури і спорту в районі збережена і функціонує ДЮСШ, де в 5 відділеннях (боксу, баскетболу, волейболу, футболу, настільного тенісу) займається 217 осіб. Збережена інфраструктура спортивних споруд району.

За сприяння голови Черкаської обласної адміністрації С.Б.Тулуба на умовах співфінансування до Дня Незалежності України у смт. Цибулеві відкрито багатофункціональний спортивний майданчик. Також відкрито багатофункціональний спортивний майданчик у с. Попудні, побудований за сприяння депутата обласної ради А.А.Крохмаля. У 2012 році на виконання державної програми за сприяння депутата обласної ради Ярового О.С. на умовах співфінансування  з  районного та обласного бюджетів збудовано ігровий майданчик з синтетичним покриттям у м. Монастирище.

Для розвитку фізичної культури та спорту прийнята районна Програма розвитку фізичної культури і спорту на 2011-2012 роки. Всього за відповідний період у районі проведено 47 районних спортивних заходи, спортсмени району взяли участь у 24 обласних спортивних змаганнях. Вперше за останні роки юнаки 1197-1998 років народження посіли третє місце в обласних змаганнях Дитячої ліги з футболу.

Працівники райдержадміністрації та депутати районної ради брали участь у Всеукраїнських спартакіадах державних службовців та органів місцевого самоврядування в м. Алушта.

Але, поряд з цим, район має низку проблемних питань. Це, у першу чергу, технічний стан спортивних споруд, забезпечення їх сучасним спортивним інвентарем та обладнанням, а також кадрове забезпечення галузі фахівцями. Також необхідно вирішити складну ситуацію щодо фінансування футбольного клубу «Авангард».

Райдержадміністрація разом із районною радою і надалі сприятиме проведенню відповідної роботи з розвитку фізичної культури і спорту в районі.

Соціальний захист та виконання соціальних ініціатив Президента України

       Середньомісячна заробітна плата за 1 півріччя 2012 року становить 2037  грн. (по області - 2414 грн.), що на 386 грн. більше відповідного періоду минулого року.

Спостерігається позитивна тенденція зростання  середньомісячної заробітної плати працівників промисловості та сільськогосподарських підприємств. Так, середньомісячна заробітна плата працівників промислових підприємств району станом на 01.09.2012 року становить 2181,41 грн., що на 497,01 грн.(29,5%)  більше відповідного періоду минулого року. Середньомісячна заробітна плата працівників сільськогосподарських підприємств становить 2197,48 грн.,що на 387,18 грн.(21,3 %) більше відповідногоперіоду минулого року. В райдержадміністрації проводяться засідання з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості з заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та співбесіди з керівниками підприємств щодо підвищення рівня заробітної плати. Станом на 01.09.2012 року заборгованість з виплати заробітної плати на підприємствах району відсутня.

       На виконання соціальних ініціатив Президента України щодо  надання малозабезпеченим пенсіонерам та інвалідам доходів не менше прожиткового мінімуму та підвищення рівня допомоги на дітей малозабезпечених сімей          станом на 01.09.2012 р. кількість  виплат  різних видів соціальних допомог становить 18704 на суму 16749  тис.грн., що на 2 592 тис.грн. більше відповідного періоду минулого року в зв’язку з підвищенням соціальних  стандартів.

В районі в рамках впровадження соціальних ініціатив Президента України проведено виплати для 1610 ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань на суму 520 тис.грн до Дня Перемоги.  Даний вид виплати інвалідам війни,  порівняно з минулим роком, збільшено майже вдвічі, зокрема, інвалідам війни 1 групи –  2200 грн., інвалідам війни 2 групи – 1920 грн., інвалідам війни 3 групи – 1720 грн.

         Завдяки впровадженню соціальних ініціатив  Президента України  підвищено рівень допомоги для забезпечення домашнього догляду за психічнохворими до рівня мінімальної зарплати, фактично в 10 разів.

На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення  перебуває 22 психічнохворих , які потребують догляду. Загальна сума виплат складе 24 тис.грн.

        Враховуючи соціальні ініціативи Президента України, до держбюджету внесено зміни. На фінансування програми «Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у 2012 році з обласного бюджету виділено 24 тис.грн.

В 2011 році для фінансування даної програми було виділено 14 тис. грн..

        До 1 жовтня поточного року планується на 100% забезпечити інвалідів кріслами колісними.

Так, в 2012 році забезпечено 25 інвалідів кріслом колісним, надіслано 14 направлень до заводів-виробників для виготовлення інвалідних візків   (відповідно до потреби).

Протягом 2009-2011 років Указом Президента України почесне звання України «Мати-героїня» присвоєно 38 жінкам району. Загальна  сума нарахувань одноразової винагороди цим особам склала  357,58 тис.грн (9410 грн. кожній). З початку        2012 року Указом Президента України присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» 24 жінкам району. Відповідна сума виплат склала 257,52  тис. грн. Розмір цієї допомоги в 2012 році, порівняно з минулим роком, збільшився на 1320 грн. і становить 10730  грн.

         Час не стоїть на місці, життя змінюється і кожен день несе із собою нові проблеми та нові підходи до їх вирішення. Тому, говорячи про вже зроблене і досягнуте, нам слід більше думати про розв’язання нових проблемних питань та своєчасно вирішити до кінця року передбачені питання Програмою економічного і соціального розвитку району на 2012 рік.

     Голова райдержадміністрації                                     В.Г.Басанець

 

 

 

 

Повернутись