Міжнародний день солідарності молоді

Похожее изображение

 
    Уперше свято було відзначено в 1957 році, а дата для проведення Дня була приурочена до заключного засідання Бандунгської конференції країн Азії та Африки в 1955 році. Цей пам'ятний день служить ще одним приводом, щоб привернути увагу державних органів, суспільства та засобів масової інформації до проблем молоді . Об'єднання зусиль молодіжних, громадських організацій, широких верств населення, людей небайдужих, душею вболівають за майбутнє своїх дітей і онуків, дозволяє підсилити контроль суспільства за дотриманням прав молоді, сприяє підвищенню організованості і творчої активності молоді в реалізації економічних, соціальних, науково-технічних і етичних проблем суспільства, зміцнення спадкоємності поколінь, законності і правопорядку.
 
    "Разом ми - сила" - це програма молоді. Головною тут - заклик молодих людей до громадянської активності та солідарності у вирішенні існуючих проблем. Знання про права молоді та пропаганда здорового способу життя, інформованість молоді про працевлаштування та навчання.
    Зарубіжні країни стають ближче з кожним роком, і 24 квітня - у Міжнародний день солідарності молоді - саме час згадати про це. І для цього зовсім не обов'язково вирушати в далекі поїздки.
    В даний час, однією з основних проблем громадськості є слабкість культури взаємодії між владою, творчими колективами, громадськими, політичними організаціями, ЗМІ, комерційними структурами та громадянами. Це призводить до відсутності поля суспільної взаємодії. Крім того, наслідком цього стають не надто сильна громадянська активність молодих жителів держави. Сучасні молоді люди в усьому світі повинні мати знання про свої права, повинні прагнути вести здоровий спосіб життя, отримувати достатню кількість інформації про працевлаштування та навчання.
Свято "Міжнародний день солідарності молоді" сприяє зближенню молоді з різних країн. На жаль, в даний час безліч проблем сучасної молоді залишаються невирішеними. Майбутнє нового покоління залишається неясним і піднімає безліч питань.
Молодь нашої країни не є виключенням і також стикається з великою кількістю проблем: освіта, соціальна захищеність, наркотики, куріння і алкоголізм, СНІД і т.д.
Ці проблеми неможливо вирішити, не вирішуючи проблеми сучасного суспільства. Однак тут є і зворотній зв'язок, адже і проблеми суспільства неможливо вирішити без активної участі молоді. Це свято дуже важливий, тому що може допомогти привернути увагу громадськості, уряду та ЗМІ до молодіжних проблем. Суспільству необхідно показати, в якому стані перебуває сучасна молодь. Причиною невирішеності багатьох проблем є їх постійне свідоме замовчування. Виходить так, що влада про молодь згадують не так вже й часто.
  В цей день, згідно з традиціями, проводилися молодіжні з'їзди, концерти та інші святкові заходи. Але після розпаду Радянського Союзу це свято втратив свого головного спонсора. З цієї причини, святкувати його майже повністю перестали. В даний час відзначається він тільки епізодично, а трапляється це найчастіше за ініціативою партій комуністичної спрямованості.
Сьогоднішній день, на жаль, не дає приводу для захоплених вигуків з приводу молоді або оптимістичної впевненості в перспективах вирішення численних проблем її життя, навчання, соціальної захищеності.
Запитань більше, ніж відповідей... Який шлях обере нове покоління? Яке майбутнє йому пропонують? Звичайно, проблем молоді в нашій країні не вирішити без вирішення проблем суспільства. Але і проблем суспільства не вирішити без активної участі молоді. Свято молоді може стати природним приводом для того, щоб привернути увагу державних органів, суспільства та засобів масової інформації до найгостріших проблем молоді. Важливо показати суспільству справжнє становище, в якому перебуває сьогодні молоде покоління. Адже багато проблеми не вирішуються ще й тому, що вони свідомо замовчуються, а про молодь згадують претенденти на владу в дні підготовки до чергових виборів.
Об'єднання зусиль молодіжних, громадських організацій, широких верств населення, людей небайдужих, душею вболівають за майбутнє своїх дітей і онуків, дозволить посилити контроль суспільства за дотриманням прав молоді, реального поліпшення становища знедоленої частини юнацтва, підвищення організованості і творчої активності молоді в реалізації економічних, соціальних, науково-технічних і моральних проблем суспільства, виховання молоді в дусі патріотизму, зміцнення спадкоємності поколінь, законності і правопорядку, боротьби з дитячою безпритульністю, підлітковою злочинністю, наркоманією, пияцтвом, моральною розбещеністю.
Для кожного з нас має бути абсолютно ясно одне - ми не можемо, не маємо права стояти осторонь від вирішення молодіжних проблем, бо подальше поглиблення кризи молоді загрожує національною катастрофою.
Залишимо проблеми і гаряче привітаємо всіх хто молодий і всіх, хто молодий душею з Міжнародним днем солідарності молоді! Бажаємо хлопцям і дівчатам змужніння і активності, енергії та оптимізму.
 
                                                        Виконавчий апарат районної ради
Повернутись