Монастирищани відтворювали традиції, святкуючи Івана Купала

 
 
 
 
 
 
   Традиційне українське свято, яке відзначається вночі перед Івановим днем особливо шанується на Монастирищині можливістю поринути у світ незабутніх народних звичаїв, відчути казкову атмосферу легенд або ж самому стати учасником обрядового дійства. Скільки б не минуло років, які б настрої не панували у суспільстві, та знаходиться чимало охочих стрибнути через купальське багаття чи пошукати квітку папороті, а незаміжні дівчата обов’язково ворожать на долю, пускаючи на воду сплетений власноруч вінок. Відтак Купальське свято не втрачає своєї поетичності та неабиякого романтизму й народного колориту.
   На традиційне театралізоване обрядове дійство, яке більше 20 років відзначається на Монастирищині у місцевому парку Подоського, у нинішньому році зібралися сотні монастирищан та гостей, аби взяти участь у акції "Купальський вогонь, захисти Україну!"  За повірям, саме в цей день Іван Хреститель освятив воду і прогнав злі сили. 
   Присутні на заході змогли більше дізнатися про легенди та звичаї, пов’язані з відзначенням цього дня. У програмі свята були традиційні обрядові дійства, які майстерно відтворили працівники місцевого закладу культури та учасники художньої самодіяльності, подарувавши глядачам позитивні емоції. Потому запалало купальське багаття та розпочався святковий концерт, підготовлений юними талантами.
  Не бракувало на святі різноманітних розваг, дитячих атракціонів, торговельних павільйонів.
   Залишається вірити, що для кожного купальська ніч стала по-справжньому чарівною, сповненою див і здійснених бажань, а священний купальський вогонь вбереже Україну. 

Виконавчий апарат районної ради

Повернутись