Монастирищани вшанували жертв голодомору

 
 
 
 
 
    82 роки тому український народ пережив страшну трагедію, відгомін якої суспільство відчуває і сьогодні. Мільйони безневинних українців - чоловіків, жінок, дітей померли голодною смертю в результаті жахливого задуму безжального сталінського режиму. Голодомор 1932-1933 років назавжди залишиться в пам’яті українців однією з найстрашніших сторінок нашої історії.
    У суботу, 22 листопада, у місті Монастирищі було проведено мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв голодомору за участю представників державних структур, громадських організацій, учнів навчальних закладів, жителів міста.
   До присутніх на мітингу звернулися  голова райдержадміністрації Олег Недогода, заступник  голови районної ради Тарас Пачесюк, керівник козацької організації Павло Бондаренко, учениця Монастирищенського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів «Ерудит» Руслана Білозір.
     «Сьогодні наші погляди із завмиранням серця спрямовані у бік сходу нашої країни, де окремі її регіони знаходяться на межі гуманітарної і продовольчої катастрофи, що спровокована військовою агресією з боку Росії. Самопроголошені ватажки, цинічно використавши право територіальної громади на самовизначення, фактично прирекли жителів регіону на голодну смерть. Найбільший жах у тому, все це відбувається у третьому тисячолітті в країні, громадяни якої сповідують європейські та християнські цінності.
   Усі ми зобов’язані простягти руку допомоги, і словом чи ділом підтримати наших співвітчизників.
    Сьогодні ми виносимо практичний урок з подій Голодомору 1932-1933 років в Україні, аби уникнути схожих біду майбутньому», - наголосив у своєму виступі Тарас Пачесюк.
    Учасники мітингу вшанували світлу пам'ять невинних жертв запаленими лампадками, покладанням квітів до пам’ятного знака та хвилиною мовчання.
   Протоієрей Олег Селецький відправив поминальну панахиду за загилими.
 
Виконавчий апарат районної ради
Повернутись