Монастирищани підтримують Євромайдан


 

     Ранкові криваві події, що відбулися на Євромайдані у Києві 20 лютого, коли під кулями снайперів загинуло кілька десятків мітингувальників, стали останньою краплею терпіння монастирищан. Близько 12-ої години на центральному майдані міста масово стали збиратися жителі (чоловіки, жінки, молодь, всі, кому сьогодні не байдужа подальша доля України) Монастирища, сіл району на мітинг в підтримку Євромайдану. Буквально за годину їх тут зібралося понад 500 чоловік. Голова самопроголошеної Народної ради, яку було обрано на попередніх мітингах,В.С.Горинь зачитав основні вимоги Народної ради та мітингувальників: недовіра та звільнення голови райдержадміністрації В.Г.Басанця, заборона в районі Комуністичної та Партії регіонів, підтримка і солідарність з Євромайданом.
     Слід зазначити, що серед мітингувальників були «гарячі голови», які пропонували штурмувати адмінприміщення, але здоровий глузд взяв гору і мітинг проходив без непередбачуваних наслідків. До мітингувальників вийшли голова райдержадміністрації В.Г.Басанець, його заступники, голова районної ради І.І.Нестеренко. Вислухавши вимоги Народної ради, В.Г.Басанець відмовився написати заяву про відставку.
     Голова районної ради І.І.Нестеренко повідомив, що терміново скликає засідання президії районної ради, де буде визначено план подальших дій в ситуації, що склалася. Раптом надійшло повідомлення, що з Христинівки до нашого району рухається кілька автобусів з «тітушками», більше 150 чоловік автомобілями терміново виїхали на Халаїдівський залізничний переїзд для блокування руху автотранспорту.
    Після термінового засідання президії районної ради, аналізу та обговорення ситуації, що склалася, враховуючи вимоги мітингувальників, голова районної ради І.І.Нестеренко повідомив учасникам мітингу рішення президії районної ради:
1. Рекомендувати голові Монастирищенської райдержадміністрації В.Г.Басанцю добровільно скласти повноваження голови районної державної адміністрації.
2. Рекомендувати В.Г.Басанцю написати заяву про вихід із Партії регіонів.
 3. Рекомендувати керівникам бюджетних установ, держслужбовцям розглянути можливість виходу з будь-яких політичних партій з метою забезпечення чіткого виконання професійних обов’язків.
 4. Рекомендувати самопроголошеній Народній раді Монастирищенського району вжити всіх можливих заходів для забезпечення громадського спокою.
    Рішення підписали: І.І.Нестеренко, Т.С. Пономаренко, П.Ю.Гора, А.М.Дудник, В.О. Фещенко, В.П.Чуйко, П.В.Маринкевич, С.П.Крохмальний, Г.Н.Пачесюк, М.О.Трохимчук, О.М.Бойко.
 
     На прохання членів президії районної ради, голова райдержадміністрації В.Г.Басанець, таки вийшовши вдруге до мітингувальників, знову відмовився писати відповідні заяви.
     Перед присутніми виступили члени президії районної ради М.О.Трохимчук та В.П.Чуйко, депутат районної ради С.М.Орендарчук, запропонувавши учасникам мітингу провести позачергову сесію районної ради у п’ятницю, 21 лютого. Але громада з цим не погодилась,  і після численних обговорень голова районної ради І.І.Нестеренко прийняв рішення і  повідомив, що сесію буде проведено 20 лютого о 18-ій годині. Проте через кілька хвилин стало відомо, що голова райдержадміністрації В.Г.Басанець написав заяву про звільнення з посади за власним бажанням, яке учасники мітингу зустріли бурхливими оплесками.
     Після цього тут же на майдані голова районної організації партії «Удар» Є.С.Роздорожній повідомив, що  для захисту кордонів району від можливого злочинного проникнення «тітушок»  організовуються патрулювання на блокпостах і проводиться запис всіх бажаючих до загонів самоохорони. Координатором та керівником загону народної самоохорони району було обрано В.П.Мирзу.
    Вночі більше двох сотень монастирищан чергували на Халаїдівському переїзді та інших під’їздних автошляхах району.  Ніч пройшла спокійно, без надзвичайних ситуацій.
 
 
     В п’ятницю, 21 лютого, о 8-ій годині голова районної ради І.І.Нестеренко провів позачергове засідання президії районної ради для обговорення подальших дій. Члени президії прийняли рішення:
1. Звернутися до народного депутата України А.В.Яценка з проханням про його вихід з фракції Партії регіонів у Верховній Раді України та входження його до демократичної парламентської більшості, яка склалася 20 лютого 2014 року.
В разі його відмови ініціювати питання про відкликання А.В.Яценка, як народного депутата.
2. Звернутися до депутатів фракції Партії регіонів у Монастирищенській районній раді, депутатів всіх рівнів з проханням розглянути доцільність перебування у фракції Партії регіонів.
3. Звернутися до голів територіальних громад з проханням взяти на себе всю повноту відповідальності за збереження громадського спокою в населених пунктах району та організувати повноцінну роботу загонів самоохорони.
4. Звернутися до правоохоронних органів з проханням забезпечувати правопорядок в районі та не брати участі в силових розв’язаннях конфліктів на території району та за його межами, вжити всіх заходів для недопущення будь-яких проявів насильства проти громади району.
5. Висловити вдячність активістам самоохорони та усім свідомим жителям району, що проявляють активну громадську позицію та мужність при патрулюванні населених пунктів району та охороні блокпостів на під’їзних автошляхах району.
 І.І.Нестеренко, Т.С.Пономаренко, П.Ю.Гора, А.М.Дудник, В.О.Фещенко,В.П.Чуйко,П.В.Маринкевич,С.П.Крохмальний,
Г.Н.Пачесюк, М.О.Трохимчук, О.М.Бойко.

 

Повернутись