Монастирищина урочисто відзначила 72-гу річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

 
 
 
   72 роки минає від незабутнього травня 1945 року, але й сьогодні величний подвиг захисників і визволителів залишається невичерпним джерелом патріотизму, вірного служіння своєму народу.         
   9 травня в Монастирищі відбувся урочистий мітинг, присвячений 72-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
   Участь у мітингу взяли голова районної ради Микола Орендарчук, голова райдержадміністрації Олег Недогода, міський голова Олександр Тищенко, керівники районних установ та організацій, ветерани війни, військовослужбовці, учасники АТО, воїни-інтернаціоналісти, ліквідаториаварії аварії на ЧАЕС, працівники трудових колективів району, представники ЗМІ та жителі міста і району.   
   До  пам’ятних плит меморіалу Слави учасники мітингу поклали квіти. Хвилиною мовчання вшанували  тих, кого  відібрала така далека Друга світова війна, війна в Афганістані -  Григорія Кшемінського, Анатолія  Корченюка, та війна, яка зараз триває на Сході нашої країни  - Романа Бевза, Руслана Нищика, Петра Кізіма, Віталія Шамрая.
  У своєму виступі голова районної ради Микола Орендарчук зазначив, що Україна заплатила велику ціну за участь у Другій світовій війні.
    Подвиг наших людей назавжди змінив хід історії всього людства. Це правда, яку не вдається нікому сховати. Вогонь війни обпалив долю кожної української сім’ї. Тому і немає жодної людини, яка б байдуже ставилася до тих подій.
    Сумна істина війни не залишить нас ніколи. Саме тому війна і досі не закінчилася для багатьох. Для фронтовиків вона – у спогадах та ранах, для вдів, матерів і дітей – у скорботі та пошуках місця загибелі і поховання близьких. Для всіх нас війна палає вічним вогнем у душах мільйонів українців.
  Загалом на вівтар перемоги поклали свої життя понад мільйони людей. Та все ж таки, 9 травня далекого 1945 року звершився великий акт справедливості – агресор, який хотів завоювати світ, був переможений.
  Також Микола Олексійович подякував ветеранам за солдатський і людський подвиг, за велике терпіння і самопожертву, які своїм прикладом вчать теперішнє воєнне покоління віддано служити Батьківщині.
   До слів привітання долучилися голова райдержадміністрації Олег Недогода, голова міської ради Олександр Тищенко, районний військовий комісар Сергій Дмитренко, голова  районної ради ветеранів Марія Завірюха, учениця Монастирищенської ЗОШ  І-ІІІ ступенів  № 2 Ірина Чайка.
   Варто зазначити, що День Перемоги завжди викликає почуття великої радості, безмежної гордості за наш народ та гіркий сум водночас. Усвідомлюючи, якою великою ціною завойовано Перемогу, учасники мітингу схилили голови перед священною пам’яттю всіх, чиї життя забрала війна. Усі, хто виступав перед присутніми висловили шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки, захисникам України, учасникам антитерористичної операції за героїзм, патріотизм і мужність в боротьбі заради свободи нашої Батьківщини, а також побажали усім міцного здоров’я, щастя, мирного неба і плідної праці на рідній землі.
 
Виконавчий апарат районної ради
 
                 
 
 
 
 
 
 
 
    
Повернутись