Монастирищина урочисто відзначила 73-тю річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

 

 

   Багато років минуло від незабутнього травня 1945 року, але й сьогодні величний подвиг захисників і визволителів залишається невичерпним джерелом патріотизму, вірного служіння своєму народу. 
   9 травня цього року в Монастирищі відбувся урочистий мітинг, присвячений 73-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 
  Участь у мітингу взяли голова районної ради Микола Орендарчук, голова райдержадміністрації Олег Недогода, районний військовий комісар Роман Савенко,  міський голова Олександр Тищенко, ветерани, військовослужбовці, працівники виконавчого апарату районної ради,  райдержадміністрації, районних та міських закладів, установ й організацій, представники ЗМІ та жителі міста. 
   Виступаючі на мітингу звернули увагу на те, що для України війна стала справжньою національною трагедією. Нацистські дивізії, ступивши на нашу землю, знищували все на своєму шляху: промисловість, сільське господарство, житлові будівлі. Полум’я війни поглинуло мільйони людських життів, зруйнувало міста і села, завдало великої школи науці і культурі.
   Смерч війни двічі пройшовся нашими землями – у сумний час відступу та в переможній ході визволення. Тяжких втрат зазнали українці у тій воєнній круговерті, що метала і нівечила людські долі.
   Але народ не здався. Нападник зустрівся з масовим героїзмом, лихо об’єднало людей і зробило їх нездоланними.  9 травня далекого 1945 року звершився великий акт справедливості – агресор, який хотів завоювати світ, був переможений.
   Керівники району подякували ветеранам за солдатський і людський подвиг, за велике терпіння і самопожертву, які своїм прикладом вчать теперішнє воєнне покоління віддано служити Батьківщині. 
  День Перемоги завжди викликає почуття великої радості, безмежної гордості за наш народ та гіркий сум водночас. Усвідомлюючи, якою великою ціною завойовано Перемогу, учасники мітингу схилили голови перед священною пам’яттю всіх, чиї життя забрала війна. Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих у часи Другої світової війни, війни в Афганістані - Григорія Кшемінського, Анатолія Корченюка та війни, яка досі триває на Сході нашої країни - Романа Бевза, Руслана Нищика, Петра Кізіма, Віталія Шамрая та поклали квіти до меморіалу Слави.
 
   Вічна слава героям!
 
Виконавчий апарат районної ради
 
 
 
 
Повернутись