Мова рідна то життя народу і культури рідної життя

Моя чарівна, дивна мова,
Хто перелічить ній слова?
Вана прекрасна і казкова,
Весела,щедра і жива.
 
Щороку 21 лютого народи нашої планети святкують День рідної мови. Це незвичайне свято, і відзначають його по-особливому. В цей день люди нагадують одне одному про те,як важливо берегти рідну мову. Адже мова – це великий скарб народу.
Вже стало доброю традицією в районній  бібліотеці для дітей проводити заходи з нагоди вшанування рідного слова, співучої материнської мови.
Протягом тижня  Рідної мови «Мова рідна то життя народу і культури рідної життя», з 17 по 21 лютого для всіх категорій відвідувачів прийшли цікаві заходи, на  яких дітей знайомили з найкращими зразками української літератури, віршами українських поетів, творами українських письменників. Так для учнів 1-4 класів проведена мовна сага: «Єдиний скарб у тебе рідна мова»; для учнів 5-7 класів мовленнєва регата: «Мова живе коріння роду і народу», а для старшокласників учнів 8-9 класів -  ілюзіон мовної словесності: «Ну щоб, здавалося слова…».
Усі ці заходи допомагають дітям пізнавати свою рідну мову, мотивують дітей спілкуватися рідною мовою, вивчати творчість українських письменників,виховують любов до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.
Ми, українці, щасливі,бо маємо свою державу – Українську – і свою мову, українську. Наша  мова –одна з найгарніших у світі. Вона барвиста, співуча й лагідна. Тож кожен з нас і всі ми гуртом маємо берегти її.  
 
 
 
 
 
 
 
Повернутись