На Монастирищині святкували Масляну

   
    З метою відродження традицій української культури, обрядів, звичаїв, розвитку самодіяльної творчості, залучення до участі в народних святах широких верств населення, особливо дітей, підлітків, молоді, в місті Монастирищі проведено  народне свято Проводи Зими та Зустріч весни, або Масляна.
     Масляна - древнє слов'янське свято, що дісталося нам у спадщину від язичницької культури, яке збереглося й після прийняття християнства. Масляна була сприйнята християнською церквою фактично як релігійне свято й одержала назву Сирного, чи Сиропусного тижня, але це не змінило її внутрішньої суті. Масляна приходиться на тиждень, що передує Великому посту, і характеризується, насамперед, вживанням ситної молочної їжі і веселощами. Тому немає нічого неправильного в тому, щоб у цей час поласувати, скуштувати щось смачненьке і цікаво провести час.
      У традиційному побуті завжди вважалося, що людина, яка погано і нудно провела тиждень, буде невезучою протягом усього року. Початок Масляної коливається від 3 лютого до 14 березня. 
      У нинішньому році це свято відзначали з 11 до 17 березня.
    15 березня на центральній площі міста  відбулося театралізоване дійство Проводів зими і Зустрічі весни,  або Масляна.
    Учасників свята  частували кашею та млинцями, адже млинці є необхідним атрибутом свята, мають ритуальне значення - круглі, рум’яні, гарячі, вони являють собою символ сонця.     
    Перед  жителями міста фольклорні  колективи представили інсценізації обрядів Проводів зими та Зустрічі весни, обрядові пісні. У  конкурсі   «Ігровий стовп» найспритніші вибороли святкові подарунки. А справжньою  кульмінацією свята Проводів зими стало спалення опудала «Баби Зими».

 

 

Повернутись