На неплатників аліментів чекає пеня на заборговані аліменти, звільнення з роботи та кримінальна відповідальність

аліменти 1Закон "Чужих дітей  не буває", що набув чинності 6 лютого, показав реальні результати роботи. Так, з початку року ДВС Черкаської області стягнуто 35 млн грн, майже половину з яких сплатили саме злісні неплатники аліментів, які підпали під дію закону. Надалі ж на боржників чекають нові, більш жорсткі, обмеження.

19 квітня міністр юстиції Павло Петренко презентував у Верховній Раді другий пакет законодавчих ініціатив, спрямованих на захист прав дітей та посилення відповідальності батьків, які ухиляються від сплати аліментів.

аліменти 2Так, у разі, якщо заборгованість неплатника становить 1 рік, сума автоматично збільшується на 20%, якщо 2 роки – на 30%. Для тих, хто заборгував за 3 роки і більше, сума зросте на 50%.

Крім того, боржники, які не платили аліменти більше 6 місяців, позбавлятимуться права обіймати високі державні посади та брати участь у виборах. Якщо ж заборгованість становить більш ніж 12 місяців – це буде підставою для звільнення таких осіб чи припинення їхніх повноважень.

Також новими законодавчими ініціативами передбачено кримінальну відповідальність за ухилення від виконання суспільно-корисних робіт з позбавленням волі до 2 років, накладення арешту на кошти боржника та заборони на відчуження ним майна, запровадження всього спектру санкцій закону №7277, що діє сьогодні, до боржників, які мають заборгованість за 3 місяці й більше перед дитиною-інвалідом.

аліменти 3Нагадаємо, відповідно до вищезгаданого закону, неплатники аліментів тимчасово позбавляються права виїзду за кордон, керування автомобілем, користування зброєю, полювання та направляються на громадські роботи.

– В Україні ситуація з виплатою аліментів була просто катастрофічною. На Черкащині не рідкість, коли один з батьків жодного разу не сплачував аліменти аж до повноліття дітей і сума заборгованості сягала більше 100 тисяч гривень. Після прийняття закону частина неплатників повністю розрахувалася з боргами і сподіваємося, що надалі вони платитимуть кошти вчасно, – коментує начальник Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Олександр Свіренюк. – Робота Мін’юсту сьогодні спрямована на те, щоб привчити нарешті українців нести відповідальність за своїх дітей.

аліменти 4                За інформацією Головного територіального                                                           управління юстиції у Черкаській області

Повернутись