На Уманщині побувала делегація з Буковини

Днями в Уманському районі з робочим візитом побувала делегація представників органів місцевого самоврядування Глибоцького району Чернівецької області, яку очолював голова Глибоцької районної ради Петро Панчук. 

У складі делегації – посадовці районної ради та райдержадміністрації, депутати районної ради, очільники об’єднаних територіальних громад, сільські голови, керівники районних служб.

Долучилися до зустрічі керівники районних рад Черкащини. Монастирищину представляв голова районої ради Микола Орендарчук.

Колег гостинно зустрічали хлібом-сіллю голова Уманської районної ради Оксана Супрунець та голова Уманської райдержадміністрації Віталій Олійник.

Одразу гості поїхали в село Родниківка, де відвідали місцеву новозбудовану загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. У цьому сільському храмі науки їх радо вітали сільський голова Руслан Яремчук, директор школи Олександра Слупіцька, учні та вчителі.

Буковинці оглянули дитячу виставку творчості, відвідали майстер-класи родниківських педагогів, а потім в актовому залі відбулась презентація навчального закладу й обговорення питання розвитку галузі освіти на Уманщині.

Наступним пунктом відвідин стало село Городецьке, де нещодавно проведено обласні змагання «Найспортивніше село Черкащини - 2016». Сільський голова Валентина Вишнівська ознайомила поважних гостей з основними здобутками соціально-економічного розвитку населеного пункту. При цьому вона відзначила, що за підтримки районної влади, депутатського корпусу, зокрема, депутата районної ради, голови фермерського господарства «Агрофірма «Базис» Володимира Осадчого в селі суттєво зміцнюється матеріально-технічна база усіх бюджетних закладів, відновлено вуличне освітлення, частково реконструйовано водогін, здійснено ремонт сільських доріг, облаштовано центральну частину села, збудовано за сучасними стандартами стадіон, спортивний майданчик зі штучним покриттям для міні-футболу, торгово-розважальний центр «Гармонія», центр дозвілля «Позитив», створено футбольну й волейбольну команди та інше. 

Також Валентина Вишнівська та Володимир Осадчий ознайомили гостей із Буковини зі спортивною інфраструктурою села, досягненнями городецьких спортсменів, поділилися досвідом роботи та означили плани розвитку населеного пункту на перспективу.

А далі делегація з Буковинського краю попрямувала до села Берестівець, де їх радо зустрічали сільський голова Сергій Яременко та депутат районної ради, керівник ТОВ «Берестівець» Василь Чекаленко. Увагу гостей відразу привернули сільські обнови. Оглядини розпочались з реконструйованого будинку культури, де облаштовано обрядову кімнату для молодих пар та тренажерний зал, відремонтовано спортивну залу, кімнати для гурткової роботи з молоддю, глядацьку залу, конференц-зал. 

Потім на запрошення Василя Чекаленка буковинці відвідали місцеве господарство й обговорили основні показники його діяльності. Упродовж останніх років це сільгосппідприємство посідає лідируючі позиції у районі, оснащене сучасною технікою, тут застосовуються новітні технології ведення сільського господарства, створено належні умови праці та відпочинку, працівники отримують високу заробітну плату.

Василь Іванович також розповів про свою особисту участь у розвитку сільських територій, відзначивши, що лише у 2016 році ТОВ «Берестівець» селу було надано допомогу на суму понад 5,8 млн. грн.
Тож усі присутні з приємністю ознайомилися з об’єктами соціальної сфери та інфраструктурою села, де ще виблискують нові асфальтовані дороги, триває реконструкція громадського ставу, будівництво центру надання послуг. Але найбільше гостей здивував новостворений парк «Вікторія», відкриття якого відбулось у день святкування чвертьвікового ювілею Української держави. 
Представники Глибоцького району у ході знайомства із цим населеним пунктом відзначили, що тут дійсно навчилися розумно господарювати й ефективно використовувати спонсорські та бюджетні кошти.

Також цього дня ті буковинці, які працюють у сфері охорони здоров’я, завітали до Уманської центральної районної лікарні, де переймали досвід своїх колег.

А ще гості з Буковини відвідали Краснопілку, де в місцевому будинку культури відбулась зустріч представників делегації з депутатами районної ради та очільниками територіальних громад Уманщини. 

Голова Уманської райдержадміністрації Віталій Олійник розповів гостям про основні показники соціально-економічного розвитку району, а голова районної ради Оксана Супрунець – про роботу органів місцевого самоврядування та життя сільських громад, виконання окремих районних програм, відзначила участь депутатів районної ради у реалізації багатьох інвестиційних проектів у населених пунктах району. 

Під час двостороннього діалогу присутніми було обговорено ряд актуальних питань, які мають місце у Глибоцькому та Уманському районах. Зокрема, розглянули спільні проблеми роботи сільських комунальних підприємств; орендних відносин у земельній сфері; функціонування закладів соціальної сфери на селі; реалізації основних аспектів медичної реформи тощо.

Позитивним досвідом гості району назвали практику залучення спонсорських коштів з боку сільгоспвиробників Уманщини, що стали визначальними у розбудові соціально-економічної інфраструктури сільських територій. Вони також поділилися досвідом своєї роботи у новостворених об’єднаних територіальних громадах та розповіли про здобутки транскордонного регіону Буковини, особливо у розвитку туризму краю. 

Під час зустрічі голова Глибоцької районної ради Петро Панчук та заступник голови райдержадміністрації Ілля Лопуляк подякували керівникам Уманського району та всім присутнім за змістовну роботу і запропонували й надалі підтримувати розпочатий діалог. 

На завершення гостин на Уманщині гості відвідали дендрологічний парк «Софіївка».

 

 

Повернутись