Нарада із підведення підсумків роботи Черкаської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення і територій за 2015 рік

 
 
 
    9 лютого 2016 року заступник голови районної ради Майя Фариба взяла участь у нараді із підведення підсумків роботи Черкаської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення і територій за 2015 рік та визначення пріоритетних завдань на 2016 рік на базі Черкаського інститут пожежної безпеки ім. героїв Чорнобиля МНС України. 
     На початку засідання представникам служби з надзвичайних ситуацій вручили Почесні грамоти обласної ради та Почесні грамоти облдержадміністрації, а також присвоєні чергові звання.
    На нараді було зазначено, що у 2015 році на заходи із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та попередження їх виникнення було закладено резервний фонд обласного бюджету у сумі 2,5 млн. грн. У поточному році із резервного фонду обласного бюджету виділено 2 млн. 347 тис. грн.
    Про хід реалізації державної політики у сфері цивільного захисту в області у 2015 році прозвітував директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації Олександр Криворучко. Він зокрема, зазначив, що головною метою роботи впродовж минулого року стало забезпечення готовності до проведення ефективних заходів захисту населення і територій при виникненні надзвичайних ситуацій, в тому числі забезпечення готовності до переводу системи цивільного захисту з мирного часу на особливий період. 
   З метою попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій в області створені і діють: оперативний штаб для координації роботи з безпеки громадян та захисту об’єктів інфраструктури та Центр допомоги учасникам антитерористичної операції, що займаються сприянням соціальному захисту учасників АТО. 
   На сьогодні існує проблема у частині забезпечення регіональної системи оповіщення, адже у розділі «Заходи і завдання з виконання» Загальнодержавної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013-2017 роки відсутня Черкаська область.
   Як відзначив голова обласної ради, зміна цивільно-правових відносин між різними суб’єктами господарювання в значній мірі вплинула на стан і готовність спеціалізованих служб цивільної оборони в районах.
    Було обговорено низку  зауважень і пропозицій до роботи служб цивільного захисту, автодору та інших структур, відповідальних за попередження і ліквідацію надзвичайних явищ і ситуацій.
     На завершення учасники наради оглянули техніку, сили та засоби мобільної оперативної групи і спеціальних служб цивільного захисту області.  
 
Повернутись